Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 28 Júl 2021, 21:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  Stránka 73 z 618
 [ Príspevkov: 9262 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 618  Ďalší

Tak toto ma nasralo

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 03 Nov 2010, 13:02 
Offline
Administrátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2003, 19:27
Príspevky: 4939
Bydlisko: mám
uz som ho tu dal,daaavno pre tebou :)

_________________
лучше быть первым в аду, чем второй в небу


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: extremy
PoslaťNapísal: 04 Nov 2010, 11:23 
Offline
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17 Apr 2010, 21:57
Príspevky: 272
Bydlisko: Lapua - Nová GUNea
45 rokov sme tu mali komousov!

3x sme tu mali Meciara!

4 roky sme tu mali Fica!

A teraz? "Bukekela vianoce" :evil: :evil: :evil:

Kedy doriti dostane tento narod rozum :?: :?:

_________________
Demokracia je postavená na inteligencii ľudí ...... tento systém má zo dňa na deň horšie a horšie základy...


Legis Telum - pozitívny


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 04 Nov 2010, 11:38 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Apr 2007, 13:03
Príspevky: 633
Inac tie vianocne reklamy su strasne. TV moc nastastie nepozeravam, ale ked uz zazriem koncom oktobra vianocne reklamy, to je moc. Nenasralo ma to, ale pride mi to velmi divne

_________________
..:: K100 Mk6 && vz. 58 && 1911A1 && NEA15 ::..


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 04 Nov 2010, 11:44 
Offline
častý prispievateľ

Registrovaný: 06 Aug 2008, 14:13
Príspevky: 1522
Bydlisko: Orava
TURBIAK píše:
electron píše:
http://krajniak.blog.sme.sk/c/245255/Ivan-Mizigar-vladca-Zehry-Hodkoviec-a-Drevenika.html


Cakam ze coskoro tento clanok stiahnu z obehu...


Pre pripad, ze by ho stiahli davam sem clanok v plnom zneni. Na jeho konci je cislo uctu. To ak by ste sa rozhodli podporit obcanov Žehry.
Dovolim si tvrdit, ze tento clanok popisuje blizku buducnost mnohych obci na Slovensku.

Ivan Mižigár – vládca Žehry, Hodkoviec a Dreveníka

Ak ste mali dojem, že stredovek už pred pár sto rokmi skončil, ste na omyle. Obyvatelia obce Žehra, časť Žehra a Hodkovce, ho zažívajú denno denne. A intenzívne. Žijú ako poddaní. Majú aj svojho feudála, ktorý žije z ich daní a poplatkov. Volá sa Ivan Mižigár z Dreveníka.

Žehra je malebná spišská obec, ktorá leží asi 4 km južne od Spišského hradu. Žije v nej približne 350 obyvateľov. V časti Hodkovce, ktorá od 19 storočia patrí k obci, žije približne 150 obyvateľov. Na 99 percent slovenského pôvodu. Za kopcom, vo vzdialenosti niekoľko kilometrov, leží rómska osada Dreveník. Žije v nej približne 1300 Rómov. Keďže Dreveník leží v katastri obce Žehra, obec má už druhé volebné obdobie starostu z Dreveníka. Na mieste starostu sa zatiaľ vystriedali dvaja bratanci – Marián Mižigár a Ivan Mižigár. Momentálne vládne Ivan.

Prvým krokom nového vládcu Žehry, Ivana Mižigára, bolo odpustenie dlhov za nájomné vo výške približne troch miliónov korún, ktoré dlžali obci jeho susedia z Dreveníka. Druhým krokom bolo, že si nechal od zastupiteľstva obce (zloženie 6 Rómov z Dreveníka a jeden Slovák z Hodkoviec) udeliť odmenu 100 tisíc korún. Udelenie takejto odmeny už mesiac po nástupe do funkcie je pravdepodobne protizákonné. Starosta používa služobné vozidlo, ktoré spotrebuje prekvapujúco veľa paliva – obyvatelia Žehry vám smutne popíšu scény, ako na benzínovej pumpe natankujú dve tri autá z Dreveníka na jednu pištol a v obecnom účtovníctve sa zjaví blok za 5 tisíc Sk. Keď na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadajú, aby im predložil starosta knihu jázd, po dlhých naťahovačkách dostali odpoveď: kniha jázd sa neviedla.

Obec platí státisíce korún ročne za nočné osvetlenie v Dreveníku. Problém je v tom, že lampy v Dreveníku podľa očitých svedkov nesvietia. Za to sa tam pestuje iný šport – nelegálne odbery obecnej elektrickej energie, za ktoré boli už viacerí obyvatelia Dreveníka odstíhaní.

Obec takisto platí vodu za celú časť Dreveník. Obyvateľov Žehry a Hodkoviec, ktorí si vodu platia sami, privádza do pochopiteľných vytáčok typická letná pohoda z Dreveníka – obyvatelia sa radi člapkajú v nafukovacích bazénoch napĺňaných obecnou vodou.

Čo by to bolo za feudála bez vlastných zbrojnošov, či rytierov? Ivan Mižigár si z obecných a európskych peňazí platí 24 člennú obecnú hliadku, zloženú z príslušníkov svojho rodinného klanu. Úlohou týchto obecných zbrojnošov je dozerať na udržiavanie poriadku v obci. A obecní zbrojnoši si túto úlohu občas aj plnia – kontrolujú občanov časti Žehra slovenského pôvodu, či nenarúšajú v obci kľud. Desiatky svojich susedov, ktorí v podnapitom stave opúšťajú herňu a vykrikujú do noci, nechajú kolegiálne na pokoji.

Kto by nechápal, že 33 narodeniny syna treba riadne osláviť? A keď nebodaj tento krásny vek dovŕši syn feudála, treba dať ľudu na známosť túto radostnú udalosť. A tak sa v kultúrnom dome v Žehre oslavovalo štyri dni v kuse. Vo štvrtok, v piatok, v sobotu aj v nedeľu. Občania z Dreveníka sa tešili spolu so svojim starostom. Občania zo Žehry a Hodkoviec neboli pozvení.

Ako dobrý vládca pomáha Ivan Mižigár svojmu ľudu. Napríklad zamestnáva približne 240 ľudí z Dreveníka na aktivačných prácach. Obyvatelia Žehry a Hodkoviec však nikoho pracovať nevideli. Mnohí občania z Dreveníka majú právne problémy, ktoré si spôsobili neplatením rôznych pôžičiek. A tak starosta rozhodol, že obec im bude platiť právny servis. Keď si obyvatelia Žehry a Dreveníka založili občianske združenie Nová Žehra na ochranu svojich práv, na právnika sa musia skladať sami.

Verchuška z Dreveníka nenechala nič na náhodu ani v súvislosti s komunálnymi voľbami. Deň po termíne podávania kandidačných listín sa občania Žehry dozvedeli, že obecné zastupiteľstvo rozšírilo počet členov zastupiteľstva zo 7 na 9. Plný počet kandidátov tak mohol postaviť iba starostov klan z Dreveníka.

Dalo by sa ešte dlho písať o veselých zážitkoch zo Žehry, napríklad o tom, ako najlepšie ukradnúť koňa, ako NKÚ členom občianskeho združenia Nová Žehra už štyrikrát napísal, že má síce schválený plán kontrolnej činnosti ale v budúcom období do nej zaradí aj Žehru, ako vládca Ivan pohrozil vzpurným poddaným, že ak nebudú poslúchať, tak nasťahuje Rómov priamo do Žehry a všetci bieli pôjdu do ..., atď., atď.

Obdivuhodné na obyvateľoch Žehry a Hodkoviec je to, že sa nevzdávajú a veria, že sa dovolajú spravodlivosti striktne v medziach zákona. Keď sa im prišli ponúknuť extrémisti, poslali ich preč. Napriek všetkému sa chcú dovolať spravodlivosti u štátu. Myslím, že si zaslúžia našu podporu. Ja osobne som sa rozhodol prispieť na účet občianskeho združenie Nová Žehra sumou 100 euro. Aby sa slušní ľudia zo Žehry nemuseli zbierať na právnika sami. Viem o tom, že sa zbierajú aj na to, aby mohli od majiteľa odkúpiť herňu, z ktorej každú noc odchádzajú podnapití obyvatelia Dreveníka a rušia nočný kľud. Ak sa im to podarí, herňu zavrú a budú mať šancu, že sa v noci aspoň v pokoji vyspia. Ak by ste sa aj vy rozhodli, že ich chcete podporiť, tu je číslo účtu ich občianskeho združenia: 2655402253/0200. Ďakujem vám.

Milan Krajniak, nedeľa 24. októbra 2010 15:00

Čítajte viac: http://krajniak.blog.sme.sk/c/245255/Iv ... z14IyMjboR


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 11:10 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Máj 2005, 19:14
Príspevky: 624
idem si pre register trestov, kolky nikde nemaju, tak s aspolieham na vyjadrenie v TV, ze urady musia brat hotovost, ale na RT mi povedali, ze o RT je samostatny zakon, podla ktoreho nemozu brat cash, len kolok a nalepit ho na RT, takze kde v r... je nasa vlada, ked potrebujem do roboty RT a nedokazu ani zabezpecit kolky ani pravdive info?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 11:52 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Apr 2008, 20:55
Príspevky: 2181
heh http://www.novinyorava.sk/index.php?act=show&c_id=11411

zakon 71/1992 o súdnych poplatkoch a poplatku za výpis z registra trestov

§ 9
Platenie poplatku
(1) Poplatky vyberané súdmi, orgánmi štátnej správy súdov a prokuratúry sa platia kolkovými známkami, 5aa) v hotovosti, poštovým poukazom na príslušný účet alebo prevodom z účtu v banke. Kolkovými známkami a v hotovosti sa môžu platiť poplatky, len ak v jednotlivom prípade neprevyšujú sumu 300 eur


tak ta spravny organ oklamal, vytlac si tento zakon a bez im to otrieskat o hlavu. alebo este lepsie, vypytaj si to ich stanovisko pisomne a ak ti to za to stoji, zacni robit dusno.

_________________
"In my experience, if you can not say what you mean, you can never mean what you say. The details are everything."
Durano


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 13:08 
DUSO takto dopadnu vsetky dediny a mesta priblizujuce sa polovicou populacie k Romom. Co sme si upiekli tak si teraz aj zjeme.
Pseudohumanisti nas potopili zaziva.
A vypisujte si co chcete, mazte, ohanajte sa tym humanizmom a dobrotou, rovnostou rasy a podobne kydy.
Az vam niekto bude buchat na dvere ze chce vas televizor tak si spomeniete aki ste boli slepi a sprosti a potom sa vam aj vagonovanie bude zdat vhodne. Pouzijem vas slovnik: "Bozie mlyny melu pomaly ale isto, ale teraz ste vy ti zli a pomelu Vas".


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 13:18 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Apr 2008, 20:55
Príspevky: 2181
kolko € si bksl prispel na ucet obcianskeho zdruzenia nova zehra?

_________________
"In my experience, if you can not say what you mean, you can never mean what you say. The details are everything."
Durano


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 13:31 
Ani € lebo to je zbytocne, tu je zle nastaveny socialny system pseudohumanistami a tam straty rastu do miliard €.

Zakladna matematika:

Obcan ktory viac spotrebuje ako vyprodukuje taha stat ku kolapsu.
A my si tento kolaps privadzame dobrovolne.

Co myslite co bude, slusni bud musiet viac makat za menej aby produkovali aj za tych co viac spotrebuju ako vyprodukuju.

Toto je ta vytretost blabolmi o rovnosti, toto je Orwellov roman v reale ale to pochopite az o niekolko desatroci.

A mne nic ine nezostava len vypisovat tu a prinutit vas sa nad tym aspon trochu zamysliet. Pisete tu o ovcakoch pritom ste nimi sami, ale si to neuvedomujete. Ja nechem byt ten co vyhynie. Vy ano ?


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 13:49 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Apr 2008, 20:55
Príspevky: 2181
okrem toho ze tu uz x raz opakujes orwelovsky roman, nepocul som od teba este jeden konstruktivny navrh. a uz mi to celkom lezie na nervy a vobec ma to nenuti zamyslat sa nad problematikou, len k tebe stracam sympatie.

_________________
"In my experience, if you can not say what you mean, you can never mean what you say. The details are everything."
Durano


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 14:16 
Vecer napisem, aka uprava legislativy bude potrebna.
Uz nad tym rozmyslam niekolko dni, to vies analyza problemu je dolezita.
A budem rad ak tvoje sympatie k mojim myslienkam budu pozitivne. :wink:


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Nov 2010, 22:35 
Neprisposobivi obcania nemaju za cely svoj zivot iny prijem ako zo socialnej poistovne. T.j. vyska ich financneho zabezpecenia sa odvija iba od prispevkov zo socialnej poistovne, ktorych vyska priamo suvisi od ich poctu. T.j. cim vacsi pocet clenov rodiny tym vacsi prijem od socialnej poistovne.
Cim je viac nepracujucich tym stat musi vyplacat viac socialnych davok.
Aby sa potom stat udrzal nad vodou musi prinutit tych co pracuju bud pracovat dlhsie (neskorsi odchod do dochodku), alebo pracovat efektivnejsie alebo pracovat za menej penazi ale odviest tu istu pracu.
Ako vidime vo FR to vyriesili neskorsim odchodom do dochodku.

To znamena ze kazdy nepracujuci obcan je pre nas cesta ku financnemu kolapsu alebo k extremnemu zdieraniu pracujucej vrstvy ( ludia su ale ku.vy a ak k tomu pride, bude krv).

"Som neprisposobivy a chcem mat co najvacsi prijem.
Mam uz socialku ale to je malo. Urobim si teda deti a bude dalsi prijem.
Zena dostane rodicovsky pripevok a pridavky na deti.
Mam uz peniaze ale musim zabezpecit ich stabilny prisun tak zabezpecim aby maximalne kazde 3 roky som mal nove dieta, zena opatovne rodicovsky a pridavky na dieta. Takto to robim dokola."

TYMTO NAS SOCIALNY SYSTEM PRIAMO MOTIVUJE RODINY NEPRISPOSOBIVYCH K RASTU POPULACIE, KTORA NAS BUDE CELY ZIVOT LEN VYZIERAT.

Poviete si ako je to mozne, ved ja mam 3 deti tak sa mam co obracat aby sme vyzili. Pre nas pracujucich su deti financna pritaz a len z pridavkov ich jednoducho slusne neuzivime. Mame ich preto, lebo ich chceme mat ako rodinu.

To ale uplne neplati pri rodine neprisposobivych, oni dokazu deti drzat pri zivote na hranici chudoby s minimalnymi nakladmi a tym su pre nich ziskovy artikel.
Jednoducho na svojich detoch zarabaju.
Ziskali minimalne rodicovky prispevok + pridavky.
A tu je hlavny stimul, preco sa tak rozmnozuju, ich deti su ich stabilny prijem. Este raz opakujem, nas socialny system sam seba potapa, produkuje stale vacsiu stratu podporovanim rastu nikdy nepracujucej populacie.

Riesenie:

SU - skratka pre statisticky urad.

Hlavnou pointou tohoto riesenia je vyselektovat rodiny s vysokou pravdepodobnostou vzniku pracujuceho obcana a tym poskytovat plnu socialnu starostlivost vo forme prispevkov.

T.j. podla udajov SU sa urci hranica pre matky alebo otcov kolko musia mat odpracovane rokov aby mohli po narodeni poberat rodicovsky prispevok namiesto socialnej davky. T.j. ked matka + otec nebude mat odpracovany konkretny pocet rokov, matka alebo otec dostane len socialnu davku namiesto rodicovskeho prispevku. Takato rodina nedostane ani pridavky na deti. Podla udajov SU sa potom upravi ake budu casove zavislosti vyplacania rodicovskeho prispevku vs. odpracovane roky.

O co v tomto systeme ide ?

Je tu zamerne vytvarani stimul pre nikdy nepracujucich a to je "menej deti alebo ziadne = viac penazi pre mna" (teraz to plati opacne).
A pre pracujucich to je "pracujem = viac penazi na deti od statu".

S MOMENTALNOU GENERACIOU NEPRISPOSOBIVYCH UZ VELA NEUROBIME, ALE UPRAVOU SOCiALNEHO SYSTEMU MOZEME ZABEZPECIT ABY ICH POMER V NASEJ SPOLOCNOSTI NERASTOL A TO JE TO NAJDOLEZITEJSIE.


Vsetko v tomto prispevku sa moze sirit bez povolenia autora, moze sa upravovat, prepisovat, povazovat spominane myslienky za svoje.
Autor si nevyhradzuje ziadne prava.


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Nov 2010, 23:24 
Offline
častý prispievateľ

Registrovaný: 06 Apr 2008, 20:34
Príspevky: 2412
BKSL: to riešenie je dobré, ale ... pravica by sa musela udržať pri moci aspoň na 5 volebných období aby si aj 40 % populácie všimlo že to funguje, problém vidím v tom že aj keby si to všimli tak medzičasom zabudnú ako bolo a potom príde ON (teda jeho klon lebo v tom čase už bude močiť do plienok) , najsociálnejší zo všetkých sociálnych a kolobeh sa zopakuje. Je to sínusoida, momentálne ide z kopca celá moderná civilizácia, a je otázne či sa včas spamätá alebo padne do stredoveku. Na populačnú explóziu neprispôsobivých existuje jednoduché a nediskriminačné riešenie, finančne motivovať rodičky bez rozdielu farby alebo sociálneho postavenia aby nerodili viac ako 2 deti.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 08 Nov 2010, 00:03 
Ano presne, ide hlavne o tu motivaciu a demotivaciu a aby to malo co najlepsi efekt tak aj ta motivacia a demotivacia musia byt smerovane na urcite cielove skupiny. Jednoducho povedane, ked uz obcan SR, tak pracujuci.

A my nemame inu sancu, len upravit nas socialny system takymto smerom lebo nas bude cakat isty socialny kolaps a nepokoje ako vo FR.
Vo FR uz niektore mestske casti nema stat vobec pod kontrolou a to pride coskoro aj k nam, ak uz teraz nezasiahneme. Inak povedane uz vcera bolo neskoro. :(


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 08 Nov 2010, 03:29 
Offline
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Aug 2010, 01:06
Príspevky: 2745
dovod preco to bude tazke je, ze ak by sa to podarilo co i len na 1 volebne obdobie, tak na 5 nie je sanca. skrakta po 1 volebnom obdobi tu mas skokovy narast volebnej ucasti o cca 400-500 000 volicov ktori si zvola lavicu a socialne davky.

_________________
Člen LT
K100 Mk6, P11, Beretta 71, vz58

"This isn't Wall Street, this is hell. We have a little something called integrity."


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Moderátori: Jack, igoros, yarco, electron

Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  Stránka 73 z 618
 [ Príspevkov: 9262 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 618  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: bus driver, mondo a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  


eshop baterky nože