Rady ohladom kupy plynovej zbrane

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_mcclintock

Príspevok od používateľa eager_mcclintock »

....
Naposledy upravil/-a eager_mcclintock v 14 Jan 2011, 16:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Aha :-D ozaj zhodi aj spust z prveho... tak to ma zrejme len vyznam aby sa nedotykalo bicej tycky a ta netlacila na zapalku naboja, ale bezpecnostny nie. Musim dnes skusit ze ci odpali naboj z tej prvej polohy, mozno neprerazi zapalku na take drobne natiahnutie... uvidime :D

EDIT: Je to tak ako som myslel, z prvej polohy neodpali naboj. Sice ho slusne "podobe" ale neodpali. Cvakol som asi 10 krat za sebou, potom som natiahol udernik naplno a naboj sa bez problemov odpalil aj s vydobanou hlbokou dierou :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Leon5216 napísal:Ja som sa zas stal majitelom Zoraki 906, kedze 914 som odprevadil do vecnych lovisk :D
...
Nedala by sa 914-ka prípadne exhumovať, rýdzo zo študijných dôvodov - mohol by som mať záujem (nie som nekrofil, ale...!) :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Nie, este zije :-D ale hibernuje v supliku. Chyba mi k funkcnosti len jedna pruzinka, to planujem casom zohnat, len sa k tomu nemozem dostat, lebo neviem ani kde predavaju pruzinky, a mam novu hracku - 906 :lol:
elegant_mendel

Príspevok od používateľa elegant_mendel »

Leon5216 : hele chtěl bych se zeptat na pistoli Zoraki M 906
Dělá velký rány? Vydrží nějakej ten pád? Co ten polymerový rám?
Předem díky za odpovědi... někdo mi tě doporučil zatím seš asi jeden z mála co tu pistoli koupil.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

No rany dava poriadne, mam pocit ze este vacsie ako zoraki 914, tiez aj trochu kope, zrejme to bude tym ze je taka lahka a ma kratku hlaven. Polymerovy ram je fajn, pevny, neprehyba sa, nevrzga a vdaka nemu je pistol ozaj velmi lahka, 70 percent hmotnosti robi zaver. Zatial mi padla len do snehu ked sa mi v rukaviciach vysmykla, ale urcite vydrzi aj pad na strk/beton, maximalne sa poskriabe. (ale myslim ze ked bude padat otoci sa a padne na kovovy zaver, kedze ten je zo zbrane najtazsi). Ked som s nou na silvestra strielal tak som mal na kazdy zasobnik jeden zasek, trochu ma to znepokojilo, ale doma som ju potom rozobral, precistil a premazal (od vyroby bola zvnutra dost zaondiata dakym ciernym svinstvom) a vcera uz nebol ziaden problem, tak dufam ze to sposobovala ta ich "kolomaz" co tam bola natrepana :D Inac som spokojny, na obrazkoch vyzerala byt vacsi "plastak" a kvalitativne prevysila moje ocakavanie
elegant_mendel

Príspevok od používateľa elegant_mendel »

A závěr ten bude asi z nějaký slitiny Zn-Al jako u ostatních plynovek že?
Jinak co si střílel za náboje?
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Material neviem posudit, ale je to masivny tazky kus kovu, takze by mal vydrzat :) Strielal som Umarex slepe - zlate nabojnice.
eager_mcclintock

Príspevok od používateľa eager_mcclintock »

....
Naposledy upravil/-a eager_mcclintock v 14 Jan 2011, 16:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

v hlavni je vlozeny taky plochy pliesok, 2mm hruby, 3 cm dlhy a drzi malymi zuzeniami hlavne vpredu a vzadu, trosku sa hybe ale neda sa dat von skrz tie zuzenia ktore ho tam drzia.
eager_shannon

Príspevok od používateľa eager_shannon »

Taky sa mi paci, ale zatial len ziskavam informacie. Dostala som aj odpoved na zaistenie laufu. :wink: Kedze ten pliesok neide von, nebrani to poriadnemu cisteniu hlavne?
elegant_mendel

Príspevok od používateľa elegant_mendel »

A ten plišek mam pocit slouží stejně jako přepážka v hlavni která umožnuje přebití zbraně....
Pořád se nemůžu rozhodnou jakou plynovku mám koupit...
Máte někdo revolver Zoraki R1 ? jaký s ním máte zkušenosti?
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Ten pliesok nejde von, kazda plynovka ma nejakym plieskom, valcekom alebo podobnym sposobom zaslepenu hlaven, aj kvoli tomu aby sa nedala lahko pouzit na strielanie ostrych nabojov, a u vacsiny zbrani je tam aj na zvysenie tlaku odchadzajucich plynov na zaver, aby ho po vystrele obtiahli. Cistit hlaven sa poriadne neda - na ziadnej plynovke, ale nieje to potrebne, staci precistit ustie hlavne, tu komoru do ktorej sa vsunie naboj. Ked tak nepristupnu cast prestreknut WDckom, niektori preplachuju aj vodou.
Zoraki R1 je dalsia super zbran od Atak Arms, striela pistolove aj revolverove naboje, kvalitne spracovanie. Nevyhodou je akurat ze aj rozmery najkratsieho su o nieco vacsie ako zoraki 914 a revolverovy bubienok je na 6 nabojov, a 914 ma nabojov 14. Zoraki 906 ma sice tiez len 6 nabojov, ale zas hrubka, rozmery a hmotnost su velmi nizke. Ale ak chces revolver, tak Zoraki R1 je velmi dobra volba.
elegant_mendel

Príspevok od používateľa elegant_mendel »

Právě se rozhoduju mezi těma 2 Zoraki R1 a M906 jediná věc co mě vadí je ten špatnej "blato" materiál u tý M906 je ten polymer a ten vydrží tak nějak asi víc než to blato u ostatních plynovek takže asi půjdu do ní. Měl jsem Zoraki 914 Auto v Černé lesklé barvě a musím říct že plynovka mě jednou spadla na dlaždice a okamžitě měla na závěru a tělě velký do očí bijící bouchance . A barva se nějak jaksi sloupávala..... Jinak je to šikovná zbran, dobrá taky na hraní :D Ten Full Auto režim je zajímavá věc ale jinak vcelku k ničemu.
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Tazke rozhodovanie, medzi R1 a 906, neviem co by som ti poradil, asi len co ti je sympatickejsie, ci revolver alebo poloautomat :) ked ti plynovky casto padaju na zem tak radsej nieco celokovove :lol: ta 914 sa ti zrejme olupovala preto, ze v lesklej verzi je nalakovana, a to sa lupe. Ja ju mam v matnej verzii, ciernenu, a ta sa vobec nelupe, len na velmi pouzivanych a suchanych miestach je farba "zlestena" na sivy kov (pridava to na vyzore, pistol vyzera byt taka "oslahana vetrom" :D ) Ekol vsetky/vacsinu pistoli lakuje, a maju dost problem s tym lupanim som pocul, inak su to tiez velmi kvalitne zbrane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"