223 Remington

elegant_cannon

223 Remington

Príspevok od používateľa elegant_cannon »

Zdravim

potreboval by som surne zistit či je 223 remington ako športova zbran - terčovnica, či mi ju zapišu na zbrojak ktory je len na športove učely

dakujem
inspiring_keller

Príspevok od používateľa inspiring_keller »

Ahoj

V pohode ti ju zapíšu. Kludne si ju kúp.
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

No ja som mal CZ527 varmint v raži 223 rem na športove učeli a bez problemov mi ju zapisali.
elegant_cannon

Príspevok od používateľa elegant_cannon »

dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

...
Naposledy upravil/-a Ja som v 13 Máj 2011, 16:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

HK SL08 nie je primarne urcena na strelbu na nejake velke vzdialenosti skor by som povedal ze je to varianta utocnej pusky nejaku extra presnost necakaj.Ovsem zalezi co si predstavujes pod pojmom presnost.Ak to ze tym trafis na postavu povedzme na 500 m kdekolvek a nepozeras na nejaky sustrel tak potom v pohode.Ale ja osobne by som pri utocnej puske volil inu raz.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ja som napísal:Zdravim !

otazka : na aku vzdialenost je optimalne strielat s razou .223 rem ? popripade rozpatie od do ? rozmyslam nad h&k SL8 ale nechce sa mi moc vygrcat za to tie peniaze :?
dakujem
223R je v realnom svete tak do 350, mozno 400m v idealnom pocasi,cize bezvetrie. Chce to ale rychly twist a dlhsie,tazsie strely. Akonahle fuka,dovidenia.
Presnost je ina kapitola,zavisla od zbrane,streliva a strelca......neviem,co stoji SL8, ale ked by som chcel semi-auto zrejme by za tie peniaze padla volba na nejaky high-end kusok, napr. Oberland Arms, pripadne nieco podobne,kde sa ta do toho nakonfigurovat aj trosku masivnejsia hlaven.....moj nazor.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ja som:

Ahoj , vzdialenost strelby zalezi od stupania vyvrtu a typu strely, ,223 rem pri Twiste 1:7 a strele napr. Berger VLD 90gr kludne sa s tym da strielat cez 1000 metrov , strela je supersonicka este na 1200 metrov.. proste daleko lepsia balistika ako bezna 308w, vykon samozrejme mensi ale ak to chces iba na papier tak je to jedno
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Takže dá sa povedať, že pre začiatok by to mohla byť nejaká základná konfigurácia napríklad Sw MP15 - na napr. IPSC Rifle a po výmene upperu a doladení, alebo výmene spúšte by to mohlo byť aj niečo presnejsie pokiaľ by sa na to ušil upper s hlavňou o Vami spomínaních parametroch ?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

duros: presne si vystihol... ved o samonabijackach presnych ti povie gunsl. .)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

spocitam ine vydavky a necham si to este prejst hlavou
diky ;)
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

SL 8 je čo sa týka presnosti úplne v pohode,jediná nevýhoda je že pri prebíjaných nábojoch s ťažšími strelami tak aby sa dotýkali drážok sa nevojdú do zásobníka.inak aj s 55 gn strelou šlapu úplne perfektne.
13pepko
občasný prispievateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 13pepko »

caute, tikka t3 varmint v tomto kalibry 223 so stupanim vyvrtu 1:8 ake najtazsie strely sa budu dali strielat dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"