Kto vlastne rozhoduje o pridelení A-čka?

inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

podľa zákona 215/2004 Z.z.,§3,
PT-prísne tajné
T-tajné
D-dôverné
V-vyhradené
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Takze stupen O ani nie je? :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 08:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

Interne existuje ... výcuc
Príloha k nariadeniu prezidenta Policajného zboru č. 8/2009
P R E H Ľ A D
INTERNÝCH AKTOV RIADENIA V PÔSOBNOSTI PREZIDENTA
POLICAJNÉHO ZBORU PLATNÝCH K 15. MARCU 2009
Nariadenie prezidenta Policajného zboru

ROČNÍK 2009
1
o zriadení komisie pre výber policajného pridelenca na Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky vo Viedni
Gestor:
ÚMPS P PZ
Stupeň utajenia: O
2
ktorým sa mení a dopĺňa rozkaz prezidenta Policajného zboru č. 15/2004 o zriadení špecializovaného tímu v znení neskorších predpisov
Gestor:
ÚJKP P PZ
Stupeň utajenia: O
25
3
o vykonaní streleckej prípravy príslušníkov Policajného zboru zásahovej skupiny úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru a odboru ochranných služieb Prezídia Policajného zboru
Gestor:
OV P PZ
Stupeň utajenia: O
4
o kontrolnej činnosti Prezídia Policajného zboru na rok 2009
Gestor:
OKS P PZ
Stupeň utajenia: O
koordinácii zavedenia európskej meny v Slovenskej republike
o vykonaní streleckej prípravy príslušníkov Policajného zboru úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru a odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru vyzbrojených služobným revolverom
Gestor:
OV P PZ
Stupeň utajenia: O
11
o vykonaní streleckej prípravy príslušníkov Policajného zboru útvarov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky
Gestor:
OV P PZ
Stupeň utajenia: O
12
ktorým sa mení a dopĺňa rozkaz prezidenta Policajného zboru č. 50/2006 o zriadení skúšobných komisií na vykonanie záverečných vyšetrovateľských skúšok príslušníkov Policajného zboru v znení neskorších predpisov
Gestor:
ÚJKP P PZ
Stupeň utajenia: O
13
o zriadení odbornej komisie Policajného zboru na vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti príslušníkov obecnej polície v Bratislave
Gestor:
OPP P PZ
Stupeň utajenia: O
15
o získavaní údajov o uskutočnenej telekomunikačnej prevádzke účastníkov verejnej telefónnej siete
Gestor:
ÚJKP P PZ
Stupeň utajenia: O
16
o zriadení pracovnej skupiny na dokumentovanie podozrenia z organizovanej trestnej činnosti proti archeologickému dedičstvu Slovenskej republiky
Gestor:
ÚJKP P PZ
Stupeň utajenia: O
19
ktorým sa mení rozkaz prezidenta Policajného zboru č. 73/2004 o zriadení špecializovaného tímu v znení neskorších predpisov
Gestor:
ÚBOK P PZ
Stupeň utajenia: O
20
ktorým sa mení rozkaz prezidenta Policajného zboru č. 109/2007 o zriadení špecializovaného tímu v znení neskorších predpisov
Gestor:
ÚBOK P PZ
Stupeň utajenia: O
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

sz_attila => co si tym chcel povedat? Okrem zoznamu internych predpisov tam nic nevidim, k roku 2009 sa ajtak ziaden nevztahuje, a ide nam nie o to ci existuje (zoznamy su) ale o konkretne znenie...
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

tie predpisy som hladal asi 2 hodiny na internete a bezvýsledne.Dokonca ani z PC čo su vo vlastnictve Min. vnutra som to nevedel najsť.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi co tu stale riesite. Viem, ze je lepsie problemu predist ako mu celit, ale napr u nas som sa pytal a o nicom takom nepoculi a nerobia problemy.
Vy sa ich nepitate ci mozete, ale si cez nich podavate ziadosti, ktore vam musia zobrat a to je cele.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

kriznik napísal:Zivnost, pripadne clenstvo v streleckom klube a podobne vymysly nie su podmienky stanovene zakonom, tazke nic nahlasovat nemusis.
Praveze podla zakona o zbraniach a strelive si povinny akukolvek takuto zmenu (koniec clenstva v klube, polovnickeho lzdruzenia,zivnosti...),povinny nahlasit do tusim 30 dní na policiu, takisto aj klub musi oznamit zanik clenstva ..
Druha vec je z praxe, ze ked som dosiel s pisomnym oznamenim o zmene klubu na policiu tak kukali na mna akoby sa im to este nikdy nestalo, ze to niekto aj oznamil....
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Práveže tu hovoríme o ZP sk. A a pri tom nie je podľa zákona žiadna podmienka, ktorá by sa mohla meniť, okrem zdravotného stavu alebo zmeny adresy trvalého pobytu. Členstvo v streleckom športovom klube je pre ZP sk. E, v poľovníckom združení pre D, o živnosti zákon pri ZP nehovorí nikde...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

83Sajmon:
Nie "akukolvek takuto zmenu", ale konkretne toto:

§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný:
...
l) oznámiť policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz, stratu podmienky bezúhonnosti, spoľahlivosti alebo zdravotnej spôsobilosti, ukončenie miesta pobytu na území Slovenskej republiky, zánik oprávnenia podľa osobitného predpisu pri skupine C zbrojného preukazu, zánik členstva v poľovníckej organizácii pri skupine D zbrojného preukazu alebo zánik členstva v streleckej organizácii pri skupine E zbrojného preukazu do siedmich dní odo dňa, keď táto zmena nastala,
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

tak zas som to cital od konca, sorry A je A...
...ale dam apson nejaku radu ked chcete A dajte si zapisat viac ako 3 miesta ulozenia zbrane a na ten preukaz zbrane sa to jednoducho nezmesti toz budu musiet dat A, jedine zeby neee
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

To chcem vidiet, ze 3miesta ulozenia. :D U nas o inom ako mieste trvaleho pobytu nechcu ani pocut, este tak miesto prechodneho by zapisali, ine ani za nic. Mozu to?

Rasto => Riesi sa to ze niekde daju A-cko bez problemu, inde nie. Prijat ziadost musia vsade, to je jasne, len vydat A-cko zjavne nie.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja kym som mal "B" tak som mal dve miesta ulozenia. Zapisali mi to bez akychkolvek problemov.

Tym ze mam "A" je to bezpredmetne.

Na SA58 mam dve miesta ulozenia, a tiez zapisane bez problemov...
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

No mne praveze standartne dali hned od zaciatku 3 miesta na B. Ved nikto ti nemuze prikazať aby si sa stale zdrziaval dnes v informacnom veku iba v mieste trvaleho bydliska, kde sme... Pri ziadosti o A som poziadal o zapisanie 4 miesta neskor, vzdialeneho cez celu republiku a z komplikovaneho prenasania by B nestacilo...samozrejme to popisujem zjednodusene bolo treba pisat slohy, najprv ma s tym poslali do prdele ale nakoniec sme sa dohodli :D
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Takze som bol opat na policii,hlavne preto ze som minule zabudol kolky na skusky :lol: Avsak dnes aj s otcom.akak nahodicka,prave mala sluzbu jeho velmi dobra znama :) Tak som sa jej hned spytal kto posudzuje ziadosti,naco mi povedala ze kazdy z nich kto vezme ziadost do ruky :lol: Tak sme este chvilu pokecali,poziadal som o patricne chcene a potrebne skupiny :lol: Ochadzal som s prianim peknych a pokojnych sviatkov a s informaciou ze ked bude jasny termin skusok zavolaju mi :D Som zvedavy co sa mi objavi na ZP po uspesnom absolvovani skusky :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"