Vyhlásenie tendra

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

oficialne tender zatial zruseny nebol.

ten clanok je len kompilat starsich vyjadreni ktore uz boli publikovane alebo verejne prezentovane.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

no u nás sa už šušká, že prachy na zbrane niekde usušili a zrejme nakúpia Glocky ešte do volieb. Ak to naozaj spravia, pravdepodobne to prikryjú nejakým závažným dôvodom...

DL si to možno chystá ako posledný pokus nabrať plusové body pre svoju partaj pred volbami
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Keby to nebolo do plaču, je to fakt na smiech ;)

Nomed napísal:no dve veci ma tam rozosmilai :

Ministerstvo argumentuje, že chce len zabezpečiť, aby sa policajtom dostali do rúk kvalitné zbrane za rozumnú cenu. "Nepodľahneme nátlaku a lobingu žiadnych výrobcov. Ani zahraničných, ani slovenských. Prezbrojenie sa nemôže stať experimentom na bezpečnosti občanov," zdôraznil Grendel.




Kalinak :


Zdôraznil, že tu ide o investíciu do zbraní, ktoré polícia bude používať ďalších dvadsať rokov. Preto je podľa podpredsedu Smeru-SD veľmi dôležité, aby firma, ktorá nemá za sebou ani jednu štátnu zákazku, bola povinná vytvoriť konzorcium.

"Aby tá veľká firma garantovala, že bude schopná zabezpečiť 20 rokov servis, pretože inak sa táto súťaž neukončí nikdy a policajti nové zbrane naozaj potrebujú.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

hej a vypadá to tak, že KDHákom to toho Smer hubovať asi nebude.

ešte dopním: je zvláštne, že štáty južnej a severnej Ameriky sa neboja zveriť bezpečnosť svojich občanov aj takým zbraniam ako sú K100ky
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

a nacoze naco budu policii v rozklade nove zbrane? ci ked uz nic nespravia nech aspon lepsie vyzeraju?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Inzo, tu ide aj o bezpecnost nas policajtov, nie o to co kto urobi a neurobi... V dnesnej bezpecnostnej situacii v niektorych lokalitach SR nosit CZ 82jku je naozaj adrenalin.
Ked si przitelom ZP a nosis zbran pri sebe, nieje to tazke pochopit (dufam) :wink:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

V ktorych konkretnych lokalitach na Slovensku je nosenie 82jky adrenalin ? Toto by ma fakt zaujimalo.

Som zastancom prezbrojenia policie. Ale len preto, lebo povazujem 82jku za totalnu sunku. Dovod, ze kvoli zhorsujucej sa bezpecnosti na Slovensku treba prezbrojit policiu mi pride taky lipshitovsky. Slovensko moze byt rado, ze ma taku bezpecnostu situaciu aku ma. Staci sa ist pozriet len hen do Viedne do desiateho okrsku a kazdy pochopi co je to policia v plnom nasadeni. Mame 15 utvarov kuklacov, ktori z casu na cas nieco urobia. Pre porovnanie viedenska Cobra mala v roku 2009 3700 nasadeni !!!
Takze kde sa konkretne slovensky policajt citi na nasom "gangsterskom" Slovensku v nebezpeci ? Lebo ja ako civil az na par vynimiek vyslovene gangstersky nebezpecne miesto nepoznam.
Podciarknute a zhrnute. Iny dovod na prezbrojenie ako technicka a moralna zastaralost CZ 82 neexistuje.

igoros nic v zlom. :wink:
inspiring_gagarin

Príspevok od používateľa inspiring_gagarin »

Ja policajtom nove zbrane prajem,urcite by mali mat moderne, ucinne a kvalitne zbrane.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Adrenalín to môže byť v prípade že policajt o svojej zbrani vie že je v zlom technickom stave a že je nespoľahlivá, čo môže platiť o množstve nasadených 82jok. Väčší adrenalín by som ale cítil, keby som vedel, že môj parťák strieľa iba 2 x do roka (alebo tak nejako) na policajných streľbách po 50 nábojoch. Toto ale prezbrojenie nevyrieši.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Zoid: presne ide o nespolahlivost uvedenych zbrani
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

už sa to riešilo aj v iných témach. U pištole vz.82 je problémom predovšetkým strelivo, ďalšia vec je dosť velká váha zbrane vzhľadom na jej malé rozmery. Spoľahlivosť je vec individuálna. Ako sa kto stará o zbraň- takú ju má. PZ má v skladoch tolko zbraní, že počet prípadných kazových kusov nie je problém vymeniť. Posledné strelby na našom OO PZ odhalili 2 ks, ktoré si kolegovci vymenili.
Netreba opomínať fakt, že adrenalín je predovšetkým to, že je kopa policajtov, ktorí nerobia žiadnu údržbu svojej zbrane, vedia, že má isté závady a NEMAJÚ záujem napísať krátky záznam a ísť si zbraň vymeniť, alebo dať ju opraviť.

Prezbrojovanie PZ je dlhodobý proces, ktorý sa výraznejšie odštartoval niekedy v r.2003-2004. To, že CZ vz.82 sú technicky a morálne zastaralé zbrane je fakt, ktorí poznajú všetci policajti, všetci minulí ministri vnútra, politici a odborná strelecká verejnosť.
Vláda Smeru nestihla tento problém poriešiť z mnohých objektívnych i subjektívnych príčin. A tak ten problém tlačí pred sebou táto vláda a súčasné vedenie MV SR.

V tejto téme je zbytočná polemika o tom, v ktorom teritóriu je aká skladba kriminality či frekvencia služobných zákrokov a použití zbrane policajtmi.
Niko: ak chceš zažiť trochu adrenalínu- odparkuj si karavan pri Pentagone v BA, alebo na Coburgovej ul v TT či pri hociktorej ciganskej osade hocikde na Slovensku, prípadne v blízkosti dílerských bytov- prebývaj tam aspoň tri mesiace a potom sa ťa opýtam, ako vnímaš význam slova adrenalín. Samozrejme sa budeš v tom karavane zdržiavať NEOZBROJENÝ ! (lebo aj bežní občania sú nezbrojení a musia fungovať v takomto susedstve)
:wink:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Presne, kto sa ako stara ten ma:

Nieco co ma v suvislosti s cz82 zarazilo: http://www.youtube.com/watch?v=UWnVSjlkyAU
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

zarazilo ťa, že ho netrafili odrazené strely? :D
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa mgke »

Slovenské ozbrojené zložky by mal ozbrojovať slovenský výrobca zbraní. Nie cudzinec! Patriotizmus funguje na celom svete. Slovenský výrobca vyrába kvalitné zbrane, ktoré môžu v súčasnosnosti súťažiť s hocijakými krátkymi zbraňami sveta. Tak to funguje na celom svete. Kto ich nevyskúšal, nemôže posúdiť. Stoja za to :!: P.S. : Vykúšali ste ich :?:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

kamoš, ale tvoj príspevok bude považovaný za start flame :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"