FMJ 9mm od ZVS holding

blissful_wing

Príspevok od používateľa blissful_wing »

Za mňa séria 45 / 2012 vystrelených 450 kusov bez jediného problému zbraň G 26 .
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Dnes som na strelnici zažil neprijemné prekvapenie - z 50 ks ZVS 7,5 g som mal minimálne 10-15 závad. Strielané z G19 gen4 pri teplote cca 8-10 stupňov. Závady boli rôzne: pár FTF, viac FTE (zväčša zaseknuté v okienku) a hlavne dosť neodpálených striel (odtlačok úderníka viditeľný). Pri následnom pokuse boli všetky náboje vystrelené.

Prekvapivé to bolo preto, lebo som doteraz vystrielal niekoľko stovák týchto nábojov bez jediného problému (nemal som doteraz problém so žiadnymi nábojmi akejkoľvek značky). Zaujímavé bolo, že som mal dve krabičky tých istých nábojov - prvá bez problému, druhá katastrofálna. Buď ide o zlú sériu alebo urobili výrobnú zmenu a budú už nanič stále.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Po vyskusani viacerych znaciek streliva v MP Shield som si vybral ZVS 9,0 g. Zbran sa pri strelbe chova kludne, nema tendenciu vyskakovat z ruky. Presnost tohto streliva velmi dobra, vsetko ide na stred. Co ma vsak zarazilo na tychto nabojoch su nabojnice. Niektore vyzeraju akoby neboli nove. Dno nabojnic nie je vzdy ploche, na viacerych to vyzera akoby dno malo dookola rimsu, vela nabojnic ma po stenach take znaky, akokeby uz boli niekedy napaskovane v zasobniku, niektore dna nabojnic su cervenkaste. U prebijancov od ALSY to ocakavam, nie vsak u nabojov, ktore sa predavaju ako uplne nove.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

znovu pripomínam- bavíme sa o strelive, kde sú zápalky Ginex z Bosny. Majú extrémnu tvrdosť a vo výrobe ich mnohé musia dopasovávať do nábojnic. Ale nakoľko je kontrakt tak výhodný- manželstvo ZVS a Ginexu bude ešte dlho živé.
Kto chce riešiť odstraňovanie závad- je to fajn voľba pre reálny tréning.
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa bronko »

Moja skusenost s tymito nabojmi je podobna, niekolko zaseknutych nabojnic a par neodpalenych nabojov. Na kapsli viditelna jamka po uderniku. Niektore naboje sa mi podarilo odpalit az na treti krat. Zbran K100 seria D.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Vidite a pritom ZVS ma nakupene tolko dobrych a mekuckych zapaliek od FIOCHI, ze ich v podnikovej predajni predavaju za velmi dobru cenu.

Tie Ginexy musia byt extremne lacne.
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa bronko »

Dubnica aj niekam exportuje municiu alebo je jej vyroba urcena vyhradne pre domaci trh?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

U nas napr. ZVS 9mm Luger 8.gr. neviem zohnat od konca minulého roka. Udajne maju objednane, ale tovar stale nechodi. Tak neviem ako je to s dostupnostou teraz, ale ani dnes ich nemali.
Zacinam uvazovat o nejakej nahrade (pouzitie na mierenku)...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Totálny výpadok ZVS 9mm Browning ma dotiahol k prebíjaniu!
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa bronko »

To je vazne skoda, ze si nedokazu ustrazit konstantnu kvalitu. Ako to potom ludia mozu kupovat ked rozdielne sarze maju rozdielnu kvalitu. Kazdy by rad podporil domaci trh a kupoval domacu vyrobu, ale vyrobca si musi jednoducho uvedomit, ze je absolutne nevyhnutne aby vyrobeny tovar mal stalu zodpovedajucu kvalitu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

my sme už dávno vytriezveli z vecí, ktoré ťa v súčasnosti sužujú :)

Napíšem to kľudne i takto verejne- má na tom podiel i arogancia manažmentu podniku. Im totiž nebol dobrý domáci zákazník, ktorý by zobral kvartálne 20 až 40 tisíc kusov streliva. Tak nech sa teda orientujú na export
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa bronko »

A exportovana municia ma rovnaku kvalitu vyroby ako ta co sa predava u nas? Lebo, ak by tomu tak bolo, tak by aj zahranicny zakaznik stratil zaujem o taketo naboje.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

to je skôr otázka na ZVS. Vo výrobe sa používajú zápalky Ginex a Fiocchi. Nesmelo odhadujem, že si podnik dobre zvážil, ktorému zákazníkovi akú kvalitu streliva posiela. Veľkému odberateľovi určite neposiela nespoľahlivé tvrdé Ginexy. Určitú úlohu tam ešte musí zohrávať cena a odoberané množstvá.
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa bronko »

Tak ci onak, ak maju zaujem o vyrobu a predaj municie, tak je potrebne a nevyhnutne aby ponukali svojim zakaznikom doma, ci v zahranici urcitu kvalitu, pretoze inak nema zmysel podnikat, strucne povedane.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Bronko, je to spolocnost s ucastou STATU. Ponatno?:) Inak povedane maju v pecku ked stat zatiahne pripadnu stratu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"