Zbrojak a telesne postihnutie

Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Pagy, obavu z toho, ze proti tvojmu gumostrelu niekto vytasi ostru zbran by som az taky nemal. Nieje to ziadny airsoft. Vidim, ze v airsoftkach mas prehlad, taka energia u airfoftkach sa pohyboje okolo 0,7-1,2 J, vsak... Ale nen gumostrel od GP ma energiu cez 100J!!! Takze ked niekoho dobre trafis, neexistuje, ze nepojde k zemi.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

pagy:
Na tvojom mieste by som vyber nezacinal "prioritou Sig" (nic proti Sigom).
Kvoli voziku mas oproti "beznemu" strelcovi viacero specifickych poziadaviek, a takto si zbytocne zuzis vyber.

- hmotnost - pises, ze chces lahku zbran, ale ako vozickar by si mozno zniesol aj tazsiu, predsa len sa pri pohybe asi tolko nenatriasas ako ja pri chodzi (to len spekulujem, na voziku som nikdy nejazdil). Ziskal by si vacsiu stabilitu pri strelbe (vid. nizsie).

- miesto nosenia - ladvinka je podla mna dobra volba, takisto podpazne puzdro. Nohy ti nesluzia, ale urcite mas riadne silne ruky, tak zbran nechaj v ich priamom dosahu, bez zohybania sa a pod.

- obsluznost a stabilita - ako spominal R, u teba je vyssia pravdepodobnost, ze budes strielat jednou rukou, navyse vozik na nezabrzdenych kolesach je asi menej stabilny ako pevne rozkrocene nohy. Preto by som hladal zbran s malym zdvihom a kultivovanym spatnym razom, navyse lahko obsluhovatelnu jednou rukou (najlepsie obojstranne)

Suma sumarum - dobre si premysli, co hladas, a chod si do obchodov a na strelnice ohmatat a vyskusat co najviac zbrani, puzdier atd. A potom si vyber, co najlepsie splni tvoje poziadavky.
Ak sa do uzsieho vyberu dostane aj nejaky Sig, tym lepsie, budes mat svoju vysnivanu zbran.


luke napísal:9mm presiel cez 3 alebo 4 tusim.
To je prave nevyhoda 9L pri obrannom pouziti - zbytocne velka prieraznost. Ak teda protivnik nema balisticku vestu, co nebyva zvykom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

pagy napísal:... Glockom 26 (nie je az prilis zensky???)
Projektil 9mm letiaci z G26 rozhodne utocnikovi prilis zensky pripadat nebude, to sa stavim :lol:
Ale urcite je "divokejsi" nez jeho vacsi bratia (G19, G17), neviem, ako by sa spraval pri strelbe jednou rukou.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Podla mna by sa ti hodil nejaky kompakt, P1 alebo G19.
K100 ci G17 su dost velke na bezne nosenie ale su zato stabilnejsie a do ladvinky sa ti urcite lepsie vojde nejaky kompakt.

Vyskusaj si ich niekde na strelnici a rozhodni sa podla toho co ti lepsie sadne do ruky.

G-cka su dost nachylne na zly uchop jednou rukou, preto to treba dobre natrenovat.
Naposledy upravil/-a Michal1 v 21 Júl 2008, 12:37, upravené celkom 1 krát.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

Michal, ja som rozmyslal medzi glock 19 a glock 26 :)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jedine vyskusat!

Mne napr. G19 vobec nesedi a je mi znej neprijemne strielat, aj ked rozptyl mam vyborny.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Michal1 napísal: G-cka su dost nachylne na zly uchop jednou rukou, preto to treba dobre natrenovat.
To sa dá jednoducho poriešiť slabšou vratnou pružinou alebo našlápnutým strelivom, každopádne by som v pagyho prípade inštaloval sprinco a uvažoval nad verziou s kompenzátorom. Ak by teda šiel do Gčka.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

G 19 je podla mna lepsia volba. Je vecsia a tym stabilnejsia, no najlepsie by bolo ak by si ich mohol vyskusat.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ozaj a nezabudni na tritiove mieridla.

Su sice drahsie, ale urcite pomozu v tme, popripade zavesna baterka.
Nejaka vykonna, aby si mohol oslepit utocnika a bez problemov trafit, popripade si posvietit na cestu. :wink: :lol: :lol:
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

mno tak teraz som vazne na pochybach ale v grandpoweri mi odporucaju K100 lebo P1 nerobia...a su ochotni mi poskytnut este aj zlavu :)
tak teraz co??? K100 alebo glock??? kua musim ist cim skorej na strelnicu.doprdele tak K100 ci glock?
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Blondinu alebo brunetu? Musis proste vyskusat. Odporucam, hybaj na strelnicu! Aj ked k100 je trosku vacsia ako G19... :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

nenosia ludia na voziku rukavice kvoli castemu chytaniu kolies?
narazam na to, ze ja mam as g26 a v rukavici sa mi trosku nestabilne drzi v ruke.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

mnoo...niektori vozickari nosia rukavice, aby si tak nazodrali ruky...ale ja som si za tych 21 zvykol :)
ja rukavice nenosim vobec (akurat v zime asi ako kazdy) pretoze ked mas rukavice a jazdis na voziku (lebo sak chodit neviem) tak stracas cit takze asik tak :)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

pagy napísal:mno tak teraz som vazne na pochybach ale v grandpoweri mi odporucaju K100 lebo P1 nerobia...a su ochotni mi poskytnut este aj zlavu :)
tak teraz co??? K100 alebo glock??? kua musim ist cim skorej na strelnicu.doprdele tak K100 ci glock?
No, to je na tebe.
Ja dávam napríklad prednosť tomu, čo sa mi viac páči, keďže u zbrane je obrana len vedlajšia úloha.

Podla mna, najlepšia obrana zo zbranou je tá, pri ktorej nebolo treba strielať, nebodaj zabiť.
A k tomuto práve môže pomôcť aj výzor zbrane, a xicht brániaceho sa.
Ak vytiahne hračkársky vyzerajúcu zbraň policajt, tak každý vie, že bude ozajstná a bude aj použitá.
Ale keď vytiahne zbraň niekto, u koho sa nepredokladá, že by ju mohol vlastiť, nedaj bože použiť, by som volil radšej niečo dôverihodnejšie.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

taka otazka trosku mimo temu ale da sa povedzme s glockom alebo aj s K100 vystrelit nesmrtiaci naboj alebo nie? dali by sa do klasickeho zasobnika napchat aj taketo naboje povedzme na striedacku? jeden ostry, jeden nesmrtiaci, atd....???
diky
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"