Optika

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mam presne taku gulovnicku (CZ527 Varmint Laminated) a hentaky puskohlad ti poriadne degraduje moznosti a presnost tej pusky. Ja by som to nepouzil.
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

ja viem raz zme boli spolu na orliku vtedy som tam mal meoptu 3-12 x50 ja potrebujem nieco lacne do doby kedy budu prachy, lebo teraz nemam nic a uz by som ju isiel prevetrať.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

negev: Ak chces udrzat 1moa do 300m, tak ani jeden z tych dvoch co si linkol asi neprichadza do uvahy. Su z triedy ktora je urcena skor pre vzduchovky, a aj ked spatny raz 223ky pravdepodobne vydrzia, je otazne ci budu drzat nastrelenie, ako sa Ti s nimi vobec bude mierit (vzdialenost od oka, hrubka zameriavacieho kriza, optika samotna, atd.), pricom 4x je na presnu strelbu do 300m dost malo. Navyse s lacnym puskohladom urcite nebudes spokojny a skor to bude len frustracia a mrhanie municiou (nez ju nastrelis, atd.). Ta Meopta 3-12x50 je velmi dobry puskohlad, a ak po nej prejdes na nejake Gamo 4x32, bude to akoby si sa pozeral papierovou rulickou z toaletaku :shock: :lol: Samozrejme v najhorsom moznom pripade sa da aj tak, ale byt Tebou alebo pockam a dosporim, alebo sa popozeram po inzeratoch po nejakom zachovalom starsom kusku lepsej znacky/kvality/vlastnosti.

Kazdopadne drzim palce,


Gunslinger
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sniper68 »

Potrebujem predat optiku BSA 10-50x60, tubus 30,kríž DoT... Ako nová.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

sniper68: Dve rady:

1. Hod to ako samostatny prispevok/thread do sekcie Predam (zachyti/vsimne si to tam viac ludi)

2. Ak Ti mozem poradit - ak nekoncis so strielanim a chces ho len vymenit za nieco 'lepsieho', ak drzi nastrelenie a sedia kliky, nepredavaj ho... :) Ja som v ramci sportovej strelby na vacsie vzdialenosti zacinal so starym Hakkom 8-40x56, odvtedy som vymenil/presiel cez x puskohladov a x problemov, a lutujem ze som nezostal pri nom. Ano - bol stary (cca 20 rokov) a ano - svetelnost nemal zdaleka taku dobru ako najnovsie multicoated skla, ale nemal problemy s paralaxou a malym zornym polom (ako Leupold), nemal krepy otocny okular a slabe rozsahy zvacsenia (ako Nightforce), nebol citlivy na teplotu vonku (ako Nikko), atd. atd. V Spanielsku je jeden spickovy strelec ktory uz roky striela presne s takym BSAckom ako mas Ty, a uz roky vyhrava nad strelcami s mnohonasobne drahsimi puskohladmi. A ano, existuje lepsia optika (Schmidt&Bender, Swarovski, Zeiss, IOR, Premier...), ale vzdy je to o nejakych kompromisoch (rozsah zvacsenia, naklikavanie, FFP vs. SFP, atd.) a navyse ich cena je niekolkonasobne vacsia.

To je ale len moj nazor, nech sa uz rozhodnes akokolvek, drzim palce :wink:


Gunslinger
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sniper68 »

Fakt s tým BSA nemam problem. Ćlovek stále spekuluje, asi by som dopadol ako ty...Znova dalsie montáže a nastrelovanie nonstop...Ale ja ked nieco neriesim tak som chorý, ale to asi všetci z tejto fajty...Už mam depku kedy začne sezona...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

sniper68: Heh, suhlas, viem presne o com hovoris. :wink: :lol:

Inak, v nedelu je samonabijacia odstrelovacka/utocna puska vo Velvarech, ale je to len do 150m :roll: Poprehadzoval som kvoli tomu optiky (Eotecha na 58mu a Swarovski isiel na OAcko), v tej chumelici predvcera som to nastreloval tri hodiny, ale uz sa mi tam tusim ani nechce ist. :evil:

Uz aby zacala APS/DPS... :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

negev:

Da sa aj za relativne malo penazi kupit dobra optika na vacsiu vzdialenost

Moj tip :http://www.snipercentral.com/bushtact.htm

Bushnell Elite 3200 10x40 , kvalitny japonsky vyrobok , slusne sklo , 100% mechanicka cast , rozsah klikania ma skoro 100 moa co ti staci prakticky na 1000 m , celkovo su nanho velmi dobre recenzie maju ho aj 2ja moji kamosi na 308 nach a nemaju vyhrady
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"