MK - 7

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

constantine - taky je uz raz udel zbranoveho nadsenca. nadchnut sa, cakat a setrit. nadchnut sa, cakat a setrit. nadchnut sa, cakat a setrit... to nikdy neskonci. pri jednej nezostanes. vitaj v klube. :lol:
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

tak teda dik .. :D
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

Nazdar banda som tu nový no v utorok si idem po K100 Mk7 takže ked ju preverim podelim sa s infoškami. :lol:
vigorous_faraday

Príspevok od používateľa vigorous_faraday »

Neviete náhodou, či je nejaký rozdiel medzi P1 Mk7 r.v. 2009 a r.v. 2010? Lebo teraz predávajú za 400 Eur. Keď som sa informoval povedali, že je z minulého roku a f. GP dala na to akciu.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

Laou - lepsie bude opytat sa na GP fore priamo JK. myslim ze zasadne reozdiely tam nebudu pokial obe zbrane budu systemu Mk7, mozno bude ina "kozmetika". podstatny rozdiel je medzi Mk6 a Mk7 - maju odlisne kontajnery, inu dlzku vodiaich drazok a teda aj odlisne reznute prislusne stycne plochy na zavere (a samozreme ine ramy). GP dava obcas zlavy a akocie...
vigorous_faraday

Príspevok od používateľa vigorous_faraday »

Diky za odpoveď, aj ja si myslím, že veľký rozdiel tam nemôže byť. Skočím asi priamo do obchodu a pozriem sa na to.
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

Nazdar Bandaleros takže Kačenku mam už doma a veru som z nej neskutočne nadšený. Vzhľad , držanie v ruke, manipulácia , nositeľnosť, váha no proste super, hned som si ju zamiloval. Nakoľko som ju ešte nebol ostro zaťažiť a otestovať tak k jej spolahlivosti ešte nemožem nič konkretne dodať no akonáhle ju preverim podelim sa i z týmito dojmami. Každopadne super obranca.

Aby som len nekecal mám tu pre Vás i nejake tie fotočky mojej kačenky.

Obrázok

Obrázok

Tu je aj moja komplet výbavka ktorú som si hned zakupil pri vyzdvihnutí kačenky.

Obrázok

Toľko zatiaľ odomňa.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

bzucko1 napísal:Nazdar Bandaleros takže Kačenku mam už doma...
Tož zbraň je to pjekná. Verím, že rovnako dobrý pocit budeš mať aj po jej zastrelení. Držím palec!!!
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Mam MK7 asi sest tyzdnov, bola 5x na strelnici. Presnost je excelentna. Na to ze som zaciatocnik, davam na medzinarodny pistolovy tak 75% do cierneho. Po rozstrielani idu 4 rany v rozptyle 10 cm. Skusal som aj z jednej ruky, padali ... osmicky. To vsetko tak na 20 metrov, po 4 rany. :)
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

Nazdar ostrostrelci, takže mám K100 Mk7 asi 14 dní a konečne som si našiel volny víkend a šiel som si teda poriadne zastrielať z mojej novej Kačeny. Na začiatok som začínal opatrne a dal som asi 4xpo 3 náboje na poper aby sa zbraň zahriala no potom som sa vrhol na mierenkovu strelbu na vzdialenosť 25m s terčom origoš na mierenky.
Strielal som po 5 nábojov v zasobniku a používal som náboje FMJ Fiocchi 123q. Už na začiatku som bol nesmierne prekvapený perfektnou bezporuchovou činnosťou zbrane a jej takmer žiadnym spätným rázom. Kačenka sa chová v ruke ako úplný profesionál a teda aj moje výsledky boli pre mna osobne dosť prekvapujúce. Z prvých 5 tich mierených rám som mal zásahy: 8,7,8,6 a5. Aj napriek tomu že už mám ake take skusenosti so streľbou s krátkych gulových zbrani toto bol moj najlepší pocit zo strelby hned na začiatku. Pomaličky som sa teda zasteloval a na moj udiv asi po vystrelení 30 striel som sa ukludnil a prišli aj prvé zásahy za 10 bodov.
Bola so mnou aj moja priatelka a tá veru nikdy zbran v ruke nedržala a mala so samotnej strelby trochu aj strach.
No po vysvetleni základných zásad bezpečnej manipulácie so zbranou a princípmi strelby som jej do zasobnika naladoval 5x Fiocchi a podme ho skusit ako je na tom . Páni teraz sa podržte, lebo to čo prišlo som skoro neprežil. Jej hodnotenie prvej strelby bolo nasledovne: 9.8.7,6 a 6. Priznala sa že mala velký strach , bilo jej srdce a nevedela sa poriadne dodýchať no napriek tomu nastrielala taketo hodnoty čo si myslim že hovorí samo o sebe a hlavne o kvalite tejto zbrane. Nesmierne bola prekvapená mäkkosťou zbrane pri výstrele a ako som i ja už spomínal takmer žiadným spätným rázom pri výstrele.
Spolu sme na strelnici vystrielali približne 70 Ks 9mm Luger značky Fiocchi FMJ a okolo 50 ks 9mm Luger S&B a musim konštatovať že som nemal ani len najmenší náznak závady alebo nejakej nespokojnosti.
Takže prejdem k môjmu osobnemu zhodnoteniu danej zbrane.
Nakolko som používal iba novú muníciu nemal som najmenšie problemy s činnosťou či už pri manipuláciii so zbranou alebo pri samotnej strelbe. Kačenka mi sedi v ruke ako uliata a na aký ciel zamierim tak tam bezpecne vystrelí hehe. Čo sa týka tzv. "Kopania zbrane pri výstrele" je priam excelentná a moj osobný pohlad je uplne mäkkučká o čom svädčia slová chváli a nadšenia aj mojej priateľky čiže vrelo odporučam tuto zbran aj dámam.
Jej presnosť je podľa mna vynikajúca no výsledky každeho jedneho strelca závisia na jeho spôsobe strelby a možnostiach treningu - pre mna je však presnosť suprova. Samozrejme som na začiatku podvedomä jemne pri vystrele asi strhaval lebo mi to išlo trochen dolu ,ale po rozstrielani sa to už frčalo podla mojich predstáv.
Takže záver - zbraň je suprová a určite zostanem práve pri značke GP. Jardo klobuk dolu.

PS: Včera mi kamoš priniesol 200 ks prebíjancov s tvrdením že su na 100% spoľahlive a kvalitne takže akonahle otestujem aj túto časť technickej štruktúry zbrane, rad sa podelím aj o tieto skusenosti.
Zatial sa teda majte a prajem príjemný zvyšok dňa. Jaro/Bzučo/.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

nechcem ti kazit radost z novej zbrane, ale hodnotit spolahlivost zbrane po 120 ranach je sakra malo. Po tolkych zbran ani necistim. Ja som dal z K100 par tisic ran a to si nedovolim hodnotit jej spolahlivost a ani inej zbrane (dal som asi 3,5 tisic). Ked som mal K100 tyzden, tiez som bol nadseny a na 25m som dal na medzinarodnom pistolaku z 15 ran 127 bodov na sutazi a vlastne aj na prvom testovani-co ma fakt prekvapilo, kedze som zly strelec.
Pravda, je to dobra zbran.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

bzucko1 napísal:...a jej takmer žiadnym spätným rázom...
:lol: :lol: :lol:

:?:

Fiocchi FMJ 123 grn = 155 faktor +/- zalezi od zbrane...
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Bzucko: Tá tvoja priateľka hádam nebude niečo na spôsob filmu Pán a Pani Smithovci. :lol: (Vtipkujem, neurážam).
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

Rudoarmejec7 napísal:Bzucko: Tá tvoja priateľka hádam nebude niečo na spôsob filmu Pán a Pani Smithovci. :lol: (Vtipkujem, neurážam).
No kamoš veru ked mi to došlo nebolo mi všetko jedno. Asi si aj náhradný kľúč od trezoru skovám. :D :D :D
eager_brahmagupta

Príspevok od používateľa eager_brahmagupta »

no tak velmi som sa o tej zbrani nedocital teda :) tiez po nej pozeram, chcem skusit slovensku robotu. ja mam okrem inych hk p30, walther p99, kevina....... ale co sa tyka podobnych zbrani, nedam na hakačko dopustit! preto by som sa chcel opytat aj na porovnanie zbrane s inymi, napr. glock, cz a pod... dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"