Obrana proti psovi na verejnosti

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Lovec. Tiez strielam na potkany a na mysi z Walthra P22 z brokmi a Remington subsonikmi v stodole a u kamosa v pivnici.A tiez ak by som to hlasil tak ma po 10 potkanovy poslu na policii do zadku.A potkan nie len nici domy,ale aj prenasa choroby. Takze krajna nudza :D
infallible_pare

Príspevok od používateľa infallible_pare »

prosim vas v koho kompetencii je " riesenie " psov na verejnosti , byvam na dedine ked idem na bajku tak pomaly z kazdeho druheho dvora vybehne naky maly velky cokel vrci dobiedza .... kua nexcem aby som neco chytil kua liecenie pn kto mi to zaplati ? bol som na obecnom urade tam doslova urobili zo mna somara ze sa iba ja stazujem a ze sa nemam bat psov ze vsak oni nehryzu (kua to su argumenty co ?) nahodou boli u nas policajti tak som ich spytal ze ci neco mozu s tym urobit a viete asi kde ma poslali .... kua asi ich zacnem trovit .....
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

bez mena napísal:prosim vas v koho kompetencii je " riesenie " psov na verejnosti , byvam na dedine ked idem na bajku tak pomaly z kazdeho druheho dvora vybehne naky maly velky cokel vrci dobiedza .... kua nexcem aby som neco chytil kua liecenie pn kto mi to zaplati ? bol som na obecnom urade tam doslova urobili zo mna somara ze sa iba ja stazujem a ze sa nemam bat psov ze vsak oni nehryzu (kua to su argumenty co ?) nahodou boli u nas policajti tak som ich spytal ze ci neco mozu s tym urobit a viete asi kde ma poslali .... kua asi ich zacnem trovit .....
treba ist vyssie, kraj a podobne aby p****** uradnikov na miestnom urade a pod.
elegant_mclaren

Príspevok od používateľa elegant_mclaren »

Ohladne psov na ulici som aj ja skúšal šťastie na obecnom úrade. Výsledok bol skoro ten istý. My to vyhlásime v rozhlase a tým to pre nás končí. Na budúce volajte políciu. Ale aby som pre každého čokla volal, veď ma vysmejú alebo sa na mňa ešte aj naserú. A potrebujem nasratého policajta? :( Tak som odpráskol prvého čo mi ochcal auto a bol prúser na svete. Dostal som vďaka môjmu zamestnávateľovi len 1.000 Sk pokutu a bol som rád že mi ostal zbroják. Čo je vlastne povinnosťou obce?? Majiteľ psa sa mi len smeje. :evil:
vigorous_engelbart

Príspevok od používateľa vigorous_engelbart »

Päť túlavých psov naháňalo jeleňa, ktorý bol už na konci svojich síl. "Ľudia nás volali a povedali, čo sa deje. Podarilo sa nám troch psov odstreliť na mieste, dva z nich ušli," uviedol M. Golian.


Proti presile psej svorky by jeleň, ktorý sa vďaka svojej váhe zabára hlboko do snehu, nemal žiadnu šancu. Loviacim psom sa však ich hlad stal osudným. Podľa zákona o poľovníctve má totiž poľovník právo zastreliť psa, ktorý je mimo vplyvu svojho vedúceho a vo väčšej vzdialenosti ako 200 metrov od najbližšieho trvalého obývaného domu, alebo ak hľadá, alebo prenasleduje lesnú zver, alebo sa k nej plazí.


teoreticky - ak nosim pistol k sebaobrane, mozem sa k takemuto odstrelu pridat ?, alebo to mozu iba polovnici ?
eloquent_wing

Príspevok od používateľa eloquent_wing »

Ahoj, mám skúsenosť a nemilú. Zastrelil som psa na okraji obce a dostal som pokutu na šťastie len 1000 Sk (vzorný vojak). Ale dôležité je že policajtov nezaujímalo nič iné len moje neoprávnene použitie zbrane. Vraj sa tomu dalo predísť a že som nehlásil použitie zbrane a podobné ... Moja chyba bola že ma zradili 22.LR na balistike. Mal som použiť strelivo znemožňujúce balistiku a možno by to bolo prešlo. Bolo tam viac okolností ale podstatné je že polícia išla po strelcovi a nie po dôvode alebo príčine.
P.S. Momentálne mi okolo bytovky chodí svorka slušných (veľkých) psov a ja nemôžem ani prd. :evil: A vieš ako ma svrbia ruky?
blissful_dubinsky

Príspevok od používateľa blissful_dubinsky »

Jurko, a ci si nebol na vojne??? Zbavit sa strazneho psa da celkom lahko:1, kus masa a Rohypnol v dostatocnom mnozstve a havo haja.Zvisok na fantazii. 2, kus masa a drtene sklo (hnusne,barbarske trapenie psou ) :evil: 3,maly (1-2cm) kusok tenkeho odporoveho drotiku prispajkovaneho na 2 vodice dostatocnej dlzky (20m) Namotas ho na zapalnicu a tento palnicek zasyp pusnim prachom (zo4-5 mega piratou) zabal to do kuska igelitu a potom ovyjaj izolackou a poriadne stahuj.Vznikne ti velmi tvrda gulicka velkosti mobilu tu supni do masa a cakaj az sa havo zacne napchavat.Ked sa zakusne odpal to autobateriou. Havo nieje. Ja som pouzil 1, sposob uz zopar krat a potom hava sup cez plot susedovy ktoremu usiel.
eloquent_wing

Príspevok od používateľa eloquent_wing »

Už som prišiel na jeden spôsob : pracujem na výrobe tlmiča! :twisted:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Juraj, to ze je to trstne je jasne, ale cisto z informacnych dovodov by ma zaujimalo ako ho chces spravit,ked aj Svajciarsky vyrobca nedokaze vystrel dokonale utlmit.Ved aj tlmic co sa dodava na Walther P22 ma ucinnost do 20dB a to je iba malorazka.Origos na Skorpion (Sa 61) tlmil paradne,len si ho musel kazdu chvilu rozoberat a menit gumenne prepazky.Na nete co su navody sa mi nezdaju doveryhodne.Trochu sa vyznam v praci z kovom a nemam dojem ze by fungovaly.Ak chces mozeme pokecat cez sukromnu spravu,no nemyslim,ze by stal tlmic za stratu ZP a inich postihov zo strany policie.Maj sa a zbytocne neriskuj.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5227
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Extremna obrana proti psovi-pozerali ste spravy? Mam na mysli toho psychosa,co zacal strielat na tie decka vo Vrutkach....a zas budu plne media,ake su zbrane nebezpecne,treba obmedzit drzanie,obmedzit majitelov,blablabla....dufam,ze ju mal nelegalne. :cry:
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa add »

lovec napísal:Extremna obrana proti psovi-pozerali ste spravy? Mam na mysli toho psychosa,co zacal strielat na tie decka vo Vrutkach....a zas budu plne media,ake su zbrane nebezpecne,treba obmedzit drzanie,obmedzit majitelov,blablabla....dufam,ze ju mal nelegalne. :cry:
Nuz, tiez si viem predstavit aj iny scenar ... Pokial viem ti chalani predtym chlastali v krcme, mali so sebou babu a dvoch psov ... Ked sa zamyslim, vobec by som sa necudoval, keby sa citili strasne silni a odvazni a ked ich niekto zdrbal za volne pustenych psov, tak na neho cokla postvali ... ked ho dotycny odstrelil, v opitej hlave im ani nenapadlo, ze by sa chlapik branil zbranou aj pred nimi a rozhodli sa hava pomstit ... aby si Kacena nemyslela, ze su srabi a zlaknu sa nejakej buchacky ...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Tiez ma tato verzija napadla ako prva.A strelec v soku usiel a teraz ked vydel spravy sa boji prihlasit.
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

Strelec bol VZP, psy boli strafordy, jeden pes bol zastrelený. Skôr by som to charakterizoval tak, že obe strany si asi chceli niečo dokázať. Ale v každom pripade, strieľať po niekom, to už je riadna sila...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5227
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

A co toto:

MEXIKO - Bývalý mexický policajt prežil s 12 guľkami v tele útok ozbrojencov, ktorí na jeho auto vystrelili asi 100 nábojov, informovali v sobotu úrady.


Policajný dôstojník vo výslužbe Julio Cesar Acosta prechádzal v piatok cez mesto Uruapan v strednom Mexiku, keď mu cestu zablokovali neznámi útočníci a spustili na jeho vozidlo paľbu.

Polícia informovala, že Acostu zasiahli 12-krát do rôznych častí tela, avšak životne dôležité orgány zostali našťastie neporušené. "Nikdy predtým som niečo takéto nevidel. Je to nejaký zázrak. Evidentne sa ho pokúšali zabiť," uviedol tamojší mestský policajt Ricardo Sanchez.

Jedna okoloidúca osoba utrpela taktiež zranenia pri streľbe, ktorá niesla charakteristický znak pomsty zo strany drogovej mafie.

Vyše 1000 ľudí prišlo vlani v Mexiku o život pri bojoch drogových gangov, ktoré prevažne vedú drogový kartel Gulf zo severovýchodného Mexika a aliancia pašerákov zo západného zväzového štátu Sinaloa.


Zdroj: TASR
eloquent_wing

Príspevok od používateľa eloquent_wing »

Áno viem si živo predstaviť následky. Už len pre to že sám som vojak a zbrojný preukaz nám dávajú na základe povolania a bez skúšok či poplatkov. Za všetko sa zaručí veliteľ a naša prax so zbraňami. Ale ako mohol dostať zbroják tento maník keď bol prof. vojak len rok? A následky? Milí kolegovia skúste si po tomto incidente vyžiadať povolenie od veliteľa na vydanie zbrojáku. :evil: :evil: :evil:
Duri74@inmail.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"