WFC POKEC

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Igoca:
Kefaline a co si vy predstavujete pod pojmom "certifikovany rozhodca".
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

Napr. JA???? Mam licenciu rozhodcu C na pistolove a puskove discipliny od SSZ :oops: :lol:
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 9 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Prepáčte, že sa montujem do debaty, ale je to pravda. Ako som počul a tomu s tou bezpečnosťou verím, lebo som sa v MT zúčastnil nejakých pretekov už tak rok dva dozadu a ani vtedy to nebolo akosi z "bezpečnosťou" v poriadku. Vždy som mal pocit že strieľam na nejakom klubovom tréningu a nie na preteku. Nech sú len radi, že sa niečo za tú dobu nestalo, a že nie su roznesení v nejakom médiu. Lebo to by sa na nás strelcov, ostatná verejnosť totiž pozerala úplne ale úplne inak. Nejako sa stále stretám s názorom na streľbu či už praktickú, ipsc, alebo idpa ako že nie sme normálny, alebo v čom sa to preboha cvičíme a tak. Takže keždý negatívny prípad nám len podkúri. A pritom sme len normálny ľudia, ktorí prepadli miesto vláčikov, lietadielok a iného modelársta alebo iných hobby streľbe, ktorú považujem za dodržanie pravidiel bezpečnosti za úplne bezpečný šport a vyžitie sa. Aj na takých automobilových pretekoch keď niekto vyletí z trate a trafí obecenstvo sa stanú žiaľ tragédie, ale nik by to tak nebral ako pri streleckom športe. Preto určite je bezpečnosť a jej 100% dodržiavanie prvoradé. Každý skúsený strelec a oranizátor povie: V prvom rade je bezpečnosť, v druhom rade je bezpečnosť, v treťom rade je bezpečnosť a až potom je streľba. Kde sa to nedodržiava a to je prípad aj MT, kde samí štartujúci pretekári začali bojkotovať tak klobúk dole. Hádam sa organizátor nad tým zamyslí a učiní nápravu. Aj kôli tomu, že tieto fóra číta okrem nás aj niekto kto je vysoko nad nami a boh to nie je..... :-)!
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Nakolko vdaka cloveku co poriada akcie v gune MT mame moznost chodit strielat tam kde chodime si poviem taktiez svoj nazor.Gun bol o.k pokial to nebolo coraz viac zamerane na komercnost,peniaze,Ked zacinali mozno Riso vie :wink: v Sklabini pri Martine boli jediny co prisli s napadom IPSC TURIEC,pardom este boli akcie liga sever :lol: .Pokial majitelov syn bol este v SR malo to ako tak uroven.Akonahle si zacne niekto s hobby,radosti zo strelby a zdruzovania dobrych ludi robit kseft ludia to pochopia :!: Nakolko uz nema kto u nich robit ani rozhodcu je cas sa zamysliet nad smerovanim :roll: Tento clanok určite citaju ludia blizky gunu,stoji sa zamysliet ci chcu mat len papierovych clenov alebo aj pre strelcov niečo urobit.Preco na nase sutaze este ked sme ani WFC nerobili chodilo viac ludi ako do gunu :?: snazili sme sa dat aj nejake pekne hodnotne ceny,nie len prvy traja.Dali sme gulase zadarmo.WFC RACHOT ucast Klastor skoro 40ludi co mal gun ked zacinali :!: Na zaver otazka pre sniperov alebo foristov co strielaju odstrelovaciu pusku.Robite aj vy ze chlap na 100m je vpredu pri terci a druhy je na palebnej ciare a po ich vzajomnej dohode si strielaju do terčov aby behat nemuseli. :?: samo kolega strelec je pri svojom terci a 15m od kolegovho terca mu sleduje zasahy,ked som to videl skoro som grcal :shock: :shock: toto je bezpecnost chlapov co chodia na sutaze :x Mam pocit ze takto to bolo aj v pripade sefa voj.lesov.Potom na nas vsetkych par ludi vrha zle svetlo.Ps-dlho som vahal napisat clanok s praxe co som videl,ale neda mi ked clovek co sa hra na profika chodi akoby mu patril okres robí toto,pud sebazachovy asi nema.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

.... názor strelca, ktorý sa zúčastnil a bol svedkom.
*****
" Pozdravujem vsetkych strelbychtivych,
poviem pravdu, ani som nechcel reagovat, ale po tom, co som cital na fore
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=45
viem, ze nie som jediny koho dnesny pretek dorazil. Sutaze z pred 2 rokov organizovane Gun.sk a dnes sa proste porovnat nedaju. Ked ste robili kola v ramci SSS, bolo to OK, ale dnes!? O pocasi hovorit nebudem, to sa ovplyvnit neda, ale uroven, organizacia a bezpecnost dnesneho preteku = HROZA!!! Do Ziliny na obrannu som prestal chodit pre tieto dovody a dnes viem, ze do Martina len tak rychlo nepojdem. JEDEN rozhodca + jeden narychlo napomocny na pretek, to je trochu malo. Z Rim.Soboty, ktora je cca 160 km vzdialena, pri cca 50-60 strelcoch sa vratim domov okolo 16-17-tej. Dnes bolo v Martine do 30 strelcov a odhadujem, ze 5-10 ich odislo uz po 4.parkure a ja som prisiel domov (RBK 40km) o 15-tej!!!
A trochu bezpecnosti.
To, ze do Martina chodi vela zacinajucich strelcov je OK, ale myslim, ze prave na takychto pretekoch by mali byt podchyteni skusenejsimi a hlavne rozhodcami. Doma mu to priatelka ani manzelka nepovedia, kde robia chyby, co nesmu, co mozu atd.
To, ze sa prenasaju gongy z parkuru na parkur, nie je dobra vizitka organizacia. Ak ich viac nemate, verim tomu, ze keby ste sa popytali dopredu, tak tam kazdy donesie po 3-4 vlastne a bol by pokoj. Totalne dostrielane gongy splyvajuce s okolim (nenastriekane) a este k tomu na zemi (kto streli, pred gong, tak skaly ho \\\"zlozia\\\" a rata sa zasah), to je tiez parada. Nebolo by lepsie dat ich na drevene podvaly, ktore tam mate?!
Manipulacia so zbranou (a s municiou v SA) na celej strelnici je uplny standard, aj ked som upozornil rozhodcu, DQ sa proste nedava! Strelec tasi pred povolenym miestom tasenia zbrane, spadne na zem a pritom mieri na ostatnych strelcov, striela, dostriela a DQ?! NIE (mozno nabuduce). Strelba na gongy bez okuliarov?! A na co, ved v Matine je dobra nemocnica! Kedy sa povie DOST!? Ked to niekto dostane do hrude!? Potom uz bude neskoro. No poviem pravdu, mohol som radsej ostat doma.
Majo
*****
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Klub ktory ma popre rozstrielane od sapikov pouziva na sutaze kde od nas Duriho gula trafila a roztala brusko na prste,kde sa s wertym kryjeme za co sa da pred svistajucimi gulami,kde cakas odkial ta gula trafi.Ked Martinsky podnikatelia si idu prvy raz buchnut na sutaz s brokovnicou,ktoru ma nabitu a prechadza ku prekazke a obtahuje ju smerom na nas uz leziacich strelcov je ina kava :shock: to ako sme lahli vam pri najblizsej debate niektory potvrdia,DQ nic lebo pan nam dal sponzorske,jasne a zivoty ludi su .....Toto ked sa zlepsi alebo uplne odstrani mozno si pridem buchnut,alebo ked pridem na sutaz ked mi povedia pomozes mi jeden parkur odbuchat a odbeham styri a mokry ako mys,nie nestoji mi to za to. :!:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Jedným z rozhodcov si bol aj Ty. Nič si nevidel? Všetko bolo OK? Ak bolo tak sorry :roll:
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

Nejako ste sa tu rozohnili... to bola len nevina otazka, uz je mi vsetko jasne... :oops: :oops: :oops:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Igor -bolo pri mne nejake divoke narabanie zo zbranou :?: :roll: na tie podmienky co boli vtedy by som rad nespominal,lebo som to este nezazil a budem sa tomu straniť :roll: o tom ako si niekto nasadzoval chranice sluchu s nabitou zbranou som len pocul :roll: mne iba hlavny rozhodca po sutazi spoza chrbta s revolveru buchal :evil:Tam bolo vsetko na prd,pouzival som vlastnu sponkovacku,vlastne lepky,keby mi chalani Duri,Jarci,Sig1 nepomohli tak neviem...To bol total prepadak akcia nakolko ked padol terč s IPSC terčom nemal kto a ani za kym ist aby mi dal druhy :!: :evil: Na niečo podobne sa uz nahovorit nedam :roll:Daska ono sa len rozduchalo to co škrelo vsetkych len teraz je ta prilezitost :!:
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

Dobre, beriem, mate pravdu, bezpecnost nadovsetko.... a este k mojej malickosti, na rozhodcu IPSC mas nejake zvlastne skusky, ci stacia tie co mam ja?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hlavne musis poznat pravidla co si musim opakovat aj ja :lol: a dost casto.Rozhocovske skusky cez SAPS,su tu skusenejsi ludia co sa mozu na to vyjadrit. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

Tie pravidla su mi jasne, to bola len taka cisto teoreticka otazka, ci by som sa mohla dat aj takoutou cestou.... ze ked som uz ten rozhodca, nech mi preukaz len tak nelezi v skrini...
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Ako admin WFC navrhujem. Čo sme "tu z okolia" dajme kafe v Martine Liptov, Orava, Turiec, zavolajme BB pudingy a hodíme naživo reč o bezpečnosti a "výcuc" dáme na web. Ta ňééé ??? :wink:
Termín 27.2. o 12?00 hod pri tesku. Odpovede via PM
Naposledy upravil/-a Igoca v 12 Feb 2010, 14:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

sak to je patek, ty nechodis do roboty a ci co????
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

26.2 alebo 27.2 by slo,ale termin este ukopeme. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Webforum CUP"