Glock 17 - 13 rokov nečistený

Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Caute, vie mi niekto popisat presny postup pri tom "olejovom kupeli" rad by som to doprial aj svojmu Glocku. (nechcem nieco zbytocne dodrbat :) )

dakujem
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Ten kupel neber doslovne ale ked uz zbran cistis treba ju aj "namazat" nebudem tu pisat ktory olej je zarucene najlepsi to sa docitas v inom vlakne dolezite je ze ho nebudes drhnut nasucho :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Peterson: A nemas hlavne vo vyvrte a ani nikde inde stopy korozie? Lebo to sa mi fakt nechce verit, ze by to bez ujmy tak dlho vydrzalo, ja mam tiez Glock, ale toto skratka neverim, tenifer je sice dobra vec, ale...

To ja som raz nestihol vycistit TT33 po strelbe a na druhy den na mna cakala potvora liska vo vyvrte :?.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja som:
- normalne rozobrat a vycistit. Ak pritom nesetris olejom, lahsie pojde bordel prec. Niekto aj namaca cele diely (napr. hlaven) do oleja, ja som taku potrebu zatial necitil.

- potom vsetko poriadne vysusit a nasledne namazat len na doporucenych miestach (vid. manual). Mne na to stacia presne 3 kvapky oleja + jedna naolejovana palicka do usi, cize dokopy miniem na mazanie 5 kvapiek oleja :wink:

Dolezite: kanal udernika musi zostat na konci cistenia suchy, bez oleja.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Cobra: tenifer vydrzi pokial je v nabojoch nekorozivna zapalka v pohode bez cistenia roky, tokarev tenifer nema, ak si strielal armadne tak sa liska objavi uz po par hodinach, staci ze je vonku trochu vlhko...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

čistenie v mojom prevedení prebehlo nasledovne:

-aby karbón pustil- použil som klasický olej na čistenie zbraní LUBER, s malým štetcom som vytieral zanesené plochy a miesta. Hlaveň som riadne prestrekol a poriadne vykefoval štetinovým a plstenným vyterákom. Potom som všetko vytrel do sucha.

Ošetrenie motorovým olejom v mojom prevedení som urobil tak, že na ďalší štetec(ktorý mám iba na tento olej) som nakvapkal olej a pretrel som klzné plochy a určené miesta.

Hlaveň nemala v drážke stopy korózie, čo svedčí o dobrom strelive a uchovávaní zbrane v suchom prostredí.

takto vyzeralo čistenie:



Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


edit electron
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Pozeral si aj do zaveru ako to vyzera tam ? Teda sachta uderniku, udernik poistka atd.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

electron díky za úpravu, niak mi blblo zmenšovanie


šachta úderníku bola čistá
inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

ja len tak pre zaujimavosť po kolko idu takéto archaické glocky? v inzerach furt vidim iba predam NOVY alebo ročný ale nikdy nie predám glock z r.97
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

kamoško- slovo archaický nie je vôbec na mieste.

Každý dobrý puškár ti povie, že kvalitné kusy boli hlavne do roku 98.

Rok výroby si lahko zistíš na webe mujglock.com . Natukáš 3 písmenový kód vyrazený na hlavni (vidno cez vyhadzovacie okienko) a program ti napíše mesiac a rok výroby

Cena je individuálna. Podla dôvodu predaja a osobnosti predajcu :lol:

(od 250 do 580)

Nájdeš klasikov, ktorí predávajú používanú zbraň za viac ako stojí v najdrahšom obchode v BA, že ano. (viď inzercia na e-zbrane... ) :D
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

mne čističovi pedantovi, sa musím povedať takéto čitenie moc nepozdáva,
ked už je niečo tak zasrané, tak striekat do rámu alebo záveru lentak olej mi pripadá nepraktické, lebo ten olej nikdy von všetko nedám, v každej skulinke bude a postupne bude vytekať ešte dlho, nehovoriac o strelbe pri ktorej sa na ten zbytkový olej nalepí zas bordel.
lepšie je to rozobrat, uplne celé, nastriekať, vyčistiť do sucha, potom klzné jemne prejst a znovu zložiť. je potom istota že nikde v kutiku nie je olej, tam kde má byť G súchý tam je, kde namazaný tam je namazaný. To rozloženie a zloženie je pri G, minuta ale potom je vyčistený bez zbytku.

možno to vyzerá trochu choré takto čistiť,,,, :oops:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

čistiaci olej sa pri strelbe odparuje. Pri výstrele vzniká totiž krátkodobá teplota 2500 ´C a tá spaľuje.

Zase ak máš zbraň máznutú na prevádzku motorovým olejom- teplota vytvorí jemnučký film, ktorý chráni a má dobré funkčné vlastnosti.

Páni, ja mám máznuté všetky moje zbrane ( ČZ, K100 a Glock) a musím povedať, že činnosť pri strelbe viem stručne nazvať- "másielko"
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

to peterson
neviem neviem či ten motorák je vhodný. predsa G nieje ČZ napr.58 :wink:
predsa len motor je motor a zbraň je zbraň

G je konštruovaný, že odstrieľa "aj suchý"

ja čistím obdobne ako polucias.
hlavne nechám Bru..x, Nor..a,Kon..r,... (aby to nebola reklama :D ) oleje pôsobiť aspoň 15-30 min. a potom čistím. pred zložením zľahka prejdem časti mastnou handrou a poskladám. potom fakt netreba moc doržiavať ani ten mazací plán
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

motorový olej úspešne odskúšal a odborne okomentoval Jaro Kuracina

odvtedy ho používam i ja k plnej spokojnosti.

Nezabúdaj, že motorový olej bol vyvinutý na zachovanie funkčnosti pohyblivých kovových častí pri vysokých teplotách a trení

Jeho skvelé vlastnosti a viskozita sa hodia k zbrani.

Ak chceš odborný komentár- napíš si Jarovi Kuracinovi alebo si to vyhľadaj na webfore k100
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

myslím že glock je spravený tak že vydrží čokolvek aj bez mazania, a akýkoľvek lubrigant je pre neho iba zvýšenie konfortu,

nechcem rýpať ale kuracinova zbraň je od mazania závislá omnoho viac ako Glock :wink:
rovnako ako väčšina zbraní s rotáciou hlavne, videl som to v praxi mnohokrát
Naposledy upravil/-a polucias v 24 Máj 2010, 22:00, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"