Stoji mi naozaj Vasa K100 za to?

friendly_galileo

Príspevok od používateľa friendly_galileo »

uz je K100 mk6 zarezervovana.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

niemand, kasli na to, mam dojem, ze si melieme kazdy svoje.
Ale mas pravdu, auta su aik zly priklad...
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

majac - vies si predstavit strelnicu a vsetci mame rovnaku zbran ( Glock ) ? To je ako pobrezna hliadka kde by hrala Pamela vsetkych 20 dievcat ... :lol: Kua, kazdy mame radi tu svoju pistolku ci revolver. 8)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dakujem vsetkym za vase zapojenie do tejto temy.
Nechcem tu rozoberat ci je Glock lepsi ako K100 kazdemu vyhovuje ina zbran.Naviac ako uz tu niekto spomenul Glock ma cca 20 rokov nadskok a oni vyvijali iba 17 na ktorej vychytali vsetky chyby a potom sa pustili do dalsich modelov.

Ide mi o to ze aj ja som si chcel kupit K100 ale dostal som veeeeelmi nepriaznive referencie, ktore ma dost znechutili, ale stale niesom rozhodnuty.
CHcem len vediet ci aj dalsi pouzivatelia maju podobne problemy, ci ste poculi alebo videli nieco podobne.
Na ich fore som cital ako bol horor vystrelit prvy zasobnik, tak zacinam mat obavy.
Chcel by som niekoho poprosit nech skusi pouzit suciastky z jednej K100 na druhej, lebo nekompatibilita je podla mna dost velky problem.To hovori vela o kvalite a presnosti vyroby.
Neni moc vhodne porovnavat Skodovku a Toyotu, lebo tu v pripade potreby nevytiahnem na nejakeho fetaka z nozom.
Ide o to, ze ked to ma fungovat, nech to funguje a nemusim utocnika prosit ,ze ja mam novu K100 a ze sa mi zasekava a ci by chvilku nepockal kym na dopicha nozom ze ona mi za chvilku pojede.
Ide aj o to ze cena Gloku17 a K100 je skoro rovnaka.


Niesom zamerany proti K100, prave naopak, ale ked som sa rozpraval s chlapcami z PPU, tak by si do akcie nic ine nezobrali nez Glock.Prave preto aby predisli vyzsie zmienenemu.

Moja otazka ´Ci mi za to K100 stoji?´ bola nastolena az po rozhovore s prevackovatelom strelnice, ktory ma 27 rokov praxe so zbranami.


Aby som bol objektivny tu je odpoved pana Kuracinu.
Nakolko sa mi stale nepodarilo nalogovat na ich forum poslal som mu to ma mail.

Odpoved pana Kuracinu:


Zdravícko Pane.
Dakujem za Vas email.
naozaj zaujimave. Ak si pozorne precitate diskusiu na nasom fore,
zistite, nasledovne :
ano, K100 nie je zazracna zbran. ma problemy zo slabimi laboraciami. ale
o tom ten zaverový mechanizmus je - aby absorboval co najviac energie
spatneho razu.
potom logicky ak je nastavený na standartne strelivo, musi mat problemy
zo slabími nábojmi.
Ties by ma zaujímalo, preco tý ludia , ktorých spomínate , svoje K100 u
nas nereklamuju ??????? ved logicky, ak mam zmatok, tak ho nechcem.
vratim ho a vezmem si nazad peniaze.
Neviem ake diely sa nam rozpadaju ? na slovensku viem minimalne o 6
Glockoch s - prasknutym zaverom, hlavnou alebo vytrhnutými voditkami, o
7 s utrhnutými vyťahovačmi ako nasledok pouzivania nabojov sellier
bellot s ocelovou nabojnicou, ale ani jedne K100 sa zatial niečo podobne
nestalo
Ano, Hlavne casti ako je hlaven zaver a kontajner sa robia v Detve v
priestoroch strojarskeho ucilista. avsak nie ucnami. je to tu :
www.kopsweb.sk
vdaka
s pozdravom
Jaro Kuracina



Jeho obpoved ma celkom neuspokojila a stale neviem ci si mam K100 kupit. :-(

S pozdravom Michal
Naposledy upravil/-a Michal1 v 19 Jan 2009, 09:21, upravené celkom 1 krát.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Peter M - mam pocit, ze hladas argument kupit to alebo ono. Ja pisem len sam za seba: K100 sa mi od zaciatku pacila,a som aj trochu patriot takze MADE IN SLOVAKIA mi nieje cudzie. Nosim K100 denne, a az na problem s ocelovymi nabojnicami - INY NEMAM. Nikdy ziadna zadrzka, nieco prasknute alebo ulomene. Az sa to stane , nemam problem K100 predat Nevidim druhym do zbrani ako cistia alebo mastia - takze neposudzujem. Aj ja som cital o chalanovi ktoremu spadol zaver z Glocku po prasknutej pruzinke a foto prasknuteho ramu a napriek tomu keby sa mi GLock trochu viac pacil, kupim si ho. Pacia sa mi moje strelecke vykony aj ked som zaciatocnik, a ked som videl co nastrielal chlapik s mojou K100 tak chcem uz len trenovat , trenovat a trenovat. Podotykam - K100 je v trezore len v noci, cez den so mnou. Takze ziadna vystavka ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Asi ano, hladam argument pre kupu tohoci toho.
Hladam hlavne podnet ktory ma nokopne, (nakloni) na tu ci onu stranu.
Skusal som obe zbrane a velmi sa mi pacili. S K100 som mal perfektny rozptil a myslim ze bol lepsi ako s Glockom. Len snou bol trosku problem pri prebijani ,ked som zarazil zasobnik skakal sam zaver dopredu.
To bolo ale ok ked si vies davat pozor, myslim ze to bolo opotrebovanim zbrane.
Prevackar mi vravel ze ju uz mal niekolkokrat v oprave a neni snou moc spokojny, aj preto ma Glocka.

Ja zdielam tvoj nazor a tiez som patriot a MADE IN SLAVAKIA v mojich rukach by bola lepsia, ale niejeto lahke rozhodnnut sa a na obe peniaze nemam. :(

Ide mi hlavne o nazor uzivatelov ktory snou maju svoju skusenos a tej pozitivnej som moc nezazil.

Tak preto hladam lubi ktory k tomu maju co povedat aj po odbornej stranke.


Tiez som si kupoil teleskopicky obusok co naneho boli paradne referencie a nosil sa paradne bez problemov a po prvom ostrom nasadeni som sa presvecil o opaku, ostal skriveny.

Clovek sa uci na vlastnych chybach a preto ju nechcem zopakovat.

Michal
Naposledy upravil/-a Michal1 v 19 Jan 2009, 09:22, upravené celkom 1 krát.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

S tym zasobnikom to robi aj mne co si len chvalim , a robi to aj G17. :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Niemand
pozor,je rozdiel chcene spustenie zaveru G,a nechcene u K100,kamos si daval upravit zaver na 100ke-dal vyfrezovat hlbsi otvor pre zachyt.
Videl si aby sa mi spustil zaver na G samovolne???Len pri prudsom zasunuti zasobnika/chcenom/ pri prebijani na stage.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Electron - prave to myslim. Tiez si nevidel, zeby moja K100 spustila sama. :!: Pri dorazeni plnsieho zasobniku je to balada. Mne to vyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

no neviem, nemala by sa zbran chovat rovnako pri dorazeni plnsieho aj prazdnejsieho zasobnika?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

majac
pri zasunuti zasobnika "standardnou silou"so zaverom na zachyte,by zaver nemal sklzut.
Pri prudsom zasunuti,zaver sklzne,je to vyhoda pri rychlom prebijani na stage,tym padom vynechas spustenie zaveru zachytom,setri to cas.. :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

pani to vypustenie zaveru u K100 pri zasunuti noveho zasobnika je konstrukcny vymysel na ziadost sportovych strelcou. Lebo pokial si pamatam, tak K100 pripomienkovali hlavne oni a mali otazku ci by sa nedalo zrychlit prebijanie a p. Kuracina vyrobil pistol z plitsim zachytom zaveru.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Presne tak ako vravi Skemro. Je to naschval, setri to cas. A pokial strelec ide toto reklamovat ako zavadu tak potom to asi nebude bohvieaky strelec. Je vseobecne zname,ze K100 je skonstruovana tak, aby zaver sam skocil dopredu :!:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Niemand

Mas moznost vyskusat komtibilitu jednotlivych casti dvoch K100 medzi sebou?
Lebo neverim tomu co mi bolo povedane ze sa im nedali zlozit z dvoch jedna funkcna.

Ozaj skusal niekto ci striela K100 aj podvodou.
Viem ze niektore zbrane stym maju problem a tusim Glock fungoval.


To zaskakovani zaveru sa mi pacilo,ale ked som strielal ja.Ked som daval zbran neskusenemu ameterovi, no nebol som si isty ci nevistreli.
Preto ako obcia je to Ok,ale ako standart to asi nieje dobre riesenie.

ALe este raz mne sa to pacilo.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Aku to ma vlastne nevyhodu? Myslim to skocenie zaveru dopredu :?: :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"