Dopravne prostriedky pre SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

bude sa tankovať z cudzích áut... kdekade poodstavovaných, opustených, preto treba mať aj násosku, tú trubicu na prečerpávanie PHM.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

nato sa spoliehali nemci v ardenach a nedopadli dobre, už sme si skonštatovali že mestá sú nebezpečné, a ulice s autami ešte viac.
Keby som bol Bad guy, asi by som si čupol s kamarátmi k odstavenej cisterne s benzínom a čakal na úlovok :evil:
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

ja mám momentálne natankované asi tak na dojazd 200km....nafty. (Ja by som nevedela či auto z ktorého si chcem cucnúť má naftu alebo benzín) Odhadom sa dá určiť na koľko dní by stačilo paliva ktoré je v autách, ktoré "voľne postávajú". Ja som stále za tie kone :wink:
Laci, je v tom aj kus romantiky, nie len praktickosti :D k tej kobylke mám aj pekný klobúk :)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ono toho kona nebudem chovať pre prípad WTSF. Ale aspon sa dá v prípade potreby zjesť, na rozdiel od Patrola. :lol:

A palivo? To bude treba len na nevyhnutný presun a zohnanie potrieb a zásob do bezpečia. Potom ešte možno tak na nejaký rýchli presun pri ohrození, alebo vyhladania lekára.
Si nemyslite, že sa budete len tak vyvážať každý deň ku kaderníkovy. :twisted:
Naposledy upravil/-a Kapo v 15 Feb 2011, 19:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

hmm.. takže všetky odstavené dopravné prostriedky budú len v mestách? predpokladám, že mnohí budú mestá opúšťať..na medzimestských cestách sa keine nenájde, nebudú žiadne búračky? samozrejme, že sa na to nedá úplne spoliehať, tak ako na nič v shtf.
keď si odmyslíme HEMP a podobné elektroniku likvidujúce situácie, čo hovoríte na využitie ATV? (all terrain vehicle - štvorkolky?)..aj za ne existujú prívesné vozíky, navijaky... a rôzne modifikácie
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

Neviem koľký z vás ste čítali Malevil od Roberta Merle, ale tam pekne opisoval ako sa im zmenil život pri presedlaní na kone. Do blízkeho mesta vzdialeného iba 10-15km chodili autom na skok, prehodili slovo a už sa ponáhlali, potom keď autá skončili, a museli chodiť koňom a kočom, keď mali niečo vybaviť v tom meste, už to bola udalosť a zostali do večera, každý si cenil každú hodinku čo mohli stráviť so známimy. Zmenil sa pohľad na cestovanie a vzdialenosť.
Mne na stavbu domu nosil "nohy" debnenia stropu jeden chalp s konským povozom, z dediny cca.4km. Na jednu otočku som sním sadol na kôč. Tam sa nedá ponáhlať, nemá cenu sa nerváčiť, každé slovo pri rozhovore so spolucestujúcim máš čas trikrát rozmyslieť a odpoveď stráviť bez unáhlenia.
A okrem toho ku kňu by hodila viac aj moja "výzbroj" :P
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

Bum tu spomenul motorku... take nieco?
http://www.youtube.com/watch?v=ZP9YqQrHN38

Na take rychle kratke presuny...
Ale ako spravne poznamenala pistolnicka, kon je kon.
Ja osobne mam ku konom velmi pozitivny vztah, a ked budem velky :wink: , tak nejakeho toho konika urcite budem mat
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

A inak je zbytočné sa baviť, čo by bolo najvhodnejšie. Nik si to nebude teraz kupovať, len pre prípad. Dôležité bude to, čo zrovna bude po ruke a čo bude chcieť riešiť.

A ak bude možnosť vyberať z viacerých, tak :
-Určite je lepšie auto s pohonom 4x4, SUV či offroad ideál. Predsa len zápchy, búračky a prírodné katastrofy a iné vytvorené zátarasy môžu wtsf sprevádzať. A bude ich treba prekonať.
-Rozmer taký, aby sa do neho dalo nabaliť všetko a všetci na odchod do miesta útočiska.
-A okrem plnej nádrže by som volil niečo, čo má primeranú spotrebu.
-Ja dávam prednosť klasickému dieslu bez elektroniky. Nenáročné na palivo a poruchy.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Venet

Do mesta je ta prestavba na streetfight styl uplne zbytocna. Vdaka podobnym drapakovym kolesam som mal na moto prvu nehodu a viem povedat "z prvej ruky", ze je to maximalne nevhodne obutie na asfalt. Na druhej strane, keby ze s tym chces jazdit v terene tak tam by bol problem s konstrukciou masiny - predsa len nahac (povodny typ motorky) je urceny do mesta/na asfalt a nie do terenu. Jedine co by mozno malo zmysel, je ta vacsia nadrz, ale aj to len na presun na vacsie vzdialenosti. Otazka ale znie: a trufol by si si presuvat sa na moto pocas SHTF na vacsie vzdialenosti ?
Ked ano, tak by mohlo byt napomocne toto video: http://www.youtube.com/watch?v=EtB3yX6o5Hs

Skorej by som volil nejake enduro alebo cross. (Sam jazdim na moto)
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

Ja som
No ja osobne som naposledy jazdil na velkej (Jawa350) ked som si robil vodicak, takze moje znalosti s velkymi moto, su skoro ziadne. Len ked som videl to videjko, tak to vyzeralo dobre. A dik za objasnenie
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Inšpirácia pre cyklistov :

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak ako pise Ja som, pneu je vzdy bud alebo, a pre SHTF je dolezita hmotnost/manevrovatelnost. Enduro/crossa a pod. je podla mna uplne idealna (i ked tazko najst tichu), pripadne este tak niektore lepsie cestne enduro (napr. take BMW F650GS... mmmm... :lol:

V pripade zapchy/dopravneho kolapsu sice postaci aj skuter alebo moped, ale tie nie su tak univerzalne (a nie su vhodne do terenu).

Kon ma svoje caro a vyhody, ale tiez nevyhody (nedokaze byt absolutne potichu, ked je hladny/smadny tak sa ozve, neda sa schovat niekde na kraji mesta pod plachtu, vyzaduje dost velku starostlivost, atd.).

Stvorkolky nie su zle, len nemaju taku spickovu priechodnost ako endura - motorkou clovek moze vojst do domu, prejst brankami a uzkymi priechodmi, atd.


Gunslinger

P.S.: Nevymeni niekto toto:
Obrázok
za toto?:
Obrázok

Yam FJ (19rocna ale zachovala :lol: za Rokon TrailBreaker 2x2, 1200cc za 172cc, 125hp za 6hp, 6l/100km za 1,7l/hod, a 266kg vs 96kg... kludne doplatim rozdiel... :wink:
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 16 Feb 2011, 02:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

Kapo napísal:A inak je zbytočné sa baviť, čo by bolo najvhodnejšie. Nik si to nebude teraz kupovať, len pre prípad. Dôležité bude to, čo zrovna bude po ruke a čo bude chcieť riešiť.
Kapo, nesúhlasím. To že nebude možné prepraviť sa niekam autom je viac než pravdepodobné. Takže nie je zbytočné baviť sa o tom, čo by bolo najvhodnejšie. Tiež keď si robíš BOB nehovoríš si že veď načo tam budem dávať to alebo to, aj tak neviem ako to bude. Koňa si nemusíš hneď kupovať, ale je dobré vedieť, kde sú stajne v tvojej blízkosti a rátať aj s touto možnosťou, tzn.vedieť jazdiť.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

buchar napísal:idealny rodinny voz:
http://www.armypoint.cz/brdm-2-po-renovaci/d-91180/
Pre rodinku ideálne, len kde to budeš tankovať? Pri 290 l nádržiach má jazdný dosah 750 km. Čiže priemerná spotreba na 100 km je cca 40 l. Nayvše ide to na olovnatý benzín BA 90, ktorý neviem, či sa ešte dá bežne zohnať.

zdroj:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... lo/t/84157
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"