Wing Tsun, Kraw Maga a iné kurzy sebaobrany

vigorous_shamir

Príspevok od používateľa vigorous_shamir »

Jarik napísal:Schudnut sa urcite da, len zalezi vsetko od teba a hlavne od trenera.
Spytam sa ta: maju v klube lapy, vrecia, chranice, helmy... a aktivne s nimi aj trenuju? Ak nie, a budete vsetko robit do vzduchu, tak tam ani nechod :wink:
este neviem zajtra vam dam vediet idem na zapis, len tak som sa chcel poinformovat
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak môžem odporúčať, tak zo spomenutých štýlov určite Krav-Maga. Máš tri levely - pre civilov, policajtov a špeciálov. Každý je prispôsobený špecifikám tej, ktorej skupiny, takže KM ti dá veľa už len po krátkej inštruktáži, alebo po pozretí si pár inštruktážnych videí! To nedokáže asi žiadny iný štýl. Samozrejme, individuálny nácvik podľa pokútne zohnaných "pokynov" je len slabá náhražka skutočného drilu, ale aj tak je KM zrejme najrýchlejšou cestou ako sa naučiť niečo, čo ti môže na ulici fakt pomôcť.
:wink:
Inak, Imi Lichtenfeld (aka Imi Sde-Or, či jak sa premenoval), zakladateľ Krav-Maga bol rodák z bratislavského židovského ghetta.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pardón, ešte raz ja. :roll:
Absolútny súhlas s jaríkom. Nie katy, zostavy a kadejaké cvičenia, ale full-contact to je základ úspechu! Z vlastnej skúsenosti viem, že jeden poriadny sparing ti dá viac ako desaťhodín máchania rúk vzduchom. A ak to skombinuješ s boxovacím pytlom, ak sa nebudeš báť doňho tĺcť jak o život aj s holými rukami, tak úspech príde rýchlejšie ako by si vôbec čakal. No a samozrejme to chce solídnu prípravu. Ak sa chceš naučiť ako sa vyrovnať s útokom, tak aby si prišiel k čo najmenšej ujme, treba zabudnúť na všetkých srandistov zdôrazňujúcich v prvom rade duchovno a harmóniu (aj tá je samozrejme dôležitá, ale nie pri sebaobrane) a vybrať si toho, kto ťa naučí ako využiť pudy, inštinkty a prirodzenú agresivitu.
8)
Ale aj napriek mojím vyššieuvedeným kecom stále platí, že najlepšia obrana je útek, takže ak chcete prežiť bez ujmy, dajte sa na ľahkú atletiku. V 90 pct. je to určite vhodnejší spôsob obrany ako začať rozdávať rany.
:lol:
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Ci si striezvy, ci opity, ci nadrogovany stale pouzivas kopy, haky, direkty, co su pre cloveka absolutne prirodzené pohyby a pri bitke si ich ani neuvedomujes. A v tom je ta parada, ze pri fullkontaktnom style (boxe, thayi, kickboxe) si tieto pohyby len zdokonalujes, zrychlujes, spresnujes, spevnujes... Potom k tomu pridas naozaj rychly postreh, ktory si ziskal casom pri sparingoch a je z teba dobry bojovnik.
Potom ked naozaj dobre ovladas takýto prirodzeny styl, mozes kludne prejst na nejake bojove umenie, ktore ta nauci cosi viac a mozes to s tym fullkontaktom perfektne skombinovat. Aj keby si nejaku tu techniku z bojoveho umenia pri boji zabudol, stale budes mat v zalohe tie namakane prirodzene pohyby, na ktore len tak lahko nezabudnes. Ver mi 5 rokov uz neboxujem, ale techniku mam stale v sebe aj celkom obstojny postreh a ranu.
Preto odporucam najpv fullkontak a potom prejst na nejake bojove umenie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jarík, do bodky súhlasím! Rovnaká skúsenosť, rovnaké názory. :D
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

:P
magical_kare

Príspevok od používateľa magical_kare »

cafte chalani, ako si to tu tak citam tak asi KM bude najlepsia volba, no mohli by ste mi poradit kde to v bratislave najdem, chcel by som zacat cim najskor,lebo uz som to hladal po nete a nikde som to nenasiel, diki moc
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Safer

Stačí sa pozrieť o stránku späť 8)

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=7614#7614
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

To Safer: Uvedom si, čo vlastne od kurzu sebaobrany očakávaš. Do akých siutácií sa môžeš dostať, akými prostriedkami ich budeš schopný zvládať, aký stupeň násilia si ochotný a schopný použíiť, keď sa budeš brániť. Koľko času si ochotný venovať trénigu, ako dlho chceš trénovať... Keď si zodpovieš na podobné otázky, tak potom ti môže veľa dať hociktorý bojový šport, lebo budeš schopný si vyselektovať užitočné od zbytočného a to užitočné následne rozvíjať, hoci aj individuálne.
:wink:
Okrem spomínaného Krav-Maga, by som sa v Blave za určitých okolností nebál ísť pozrieť napríklad ani k Slávovi Molnárovi do jeho klubu Octagon. Ultimáty sa ti na ulici môžu perfektne hodiť. Ale vravím, nie každý na to má a nie každý do toho chce ísť. Preto je Krav-Maga pomerne rýchlou cestou dostupnou takmer pre každého. No ani tam to nepôjde bez tréningu a bez správneho prístupu.
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa xmaster »

caute krav-magu mozem len odporucit...je to celkom jednoduchy a prirodzeny sposob boja...ziadne zostavy,vycibrene pohyby...pouzivaju sa len prirodzene a rokmi overene techniky,ktorych neni zbytocne vela...a navyse je to dost kontaktny sposob treningu,takze sa to aj rychlo vryje do pameti...
vigorous_zhukovsky

Príspevok od používateľa vigorous_zhukovsky »

Najlepsia forma sebaobrany je Wing Tsun je to proste pecka. Ka sam som skusal viacero bojových umeni ale Wing TSun robím 5 rokov a je to sleha. Na ulici to funguje bez chibne!!!!!!!!!!! Je to proste super!!!!!!!!!
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

No je to velmi dobra forma, ale nemozes tvrdit, ze ta najlepsia. Tiez som roblil WT cca 1,5 roka, potom som presiel na box. Tam som pochopil, ze niektore veci z WT su poriadne pi.....
Ale suhlasim WT je naozaj dobry. Len treba aj dobreho trenera a hlavne vybavenie. Lebo robit techniky do vzduchu, alebo sparing len taky aby sme si neublizili lebo nie su hranice, helmy, suspenzory je o nicom. Take treningy som bohuzial ja zazil :cry:
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

xmaster: ta tvoja fotka je bez chyby :lol: :lol:
vigorous_zhukovsky

Príspevok od používateľa vigorous_zhukovsky »

NA Wing TSun treningu sa na zaciatku cvici forma!!!!!!!!!! Forma je to vlastne trenovanie vsetkych technik ake vo WT existuju. Potom sa cvici to co mas na svoj stupen. Po nejaky 3 stupen sa naucis branit na ulici jednoducho ale za to velmi ucine!!!!!!!!!!!! Potom vyssie stupne su len o tom aby si bol brutalny a nic ta neprekvapi!!!!!!!!!!!!!WT vzniklo z motilich mecov tak je tu strasne vela sekov na krk a na zranitelne miesta na tele, su tu stop kopi ktore vzdi vsetko vyriesia skôr ako sa nieco naozaj zacne, su tu kladiva ktore drvia vsetko co sa km postavý do cesty, a to som este nespominal lakte a kolena to je moja srdcovka!!!!!!!!!!!! Tieto techniky sa pouzivaju na boj proti viacerim a neni problem rozbit ani nejekych 3 alebo 4 ludi naraz!!!!!!!!!!!! JE TO PROSTE SUPER VEC!!!!!!!!!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"