GP .45 ACP

Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Páni, nie je náhodou názov témy GP 45ACP?
...a prečo porovnávať GP45 práve s Glockom.
Taká malá inšpirácia, ako vypadá plastová 45ka. Hneď za GrandPower 45ACP :wink:

Obrázok

už sa tešššim, ako si ju v piatok vo firme otľapkám a ak ju GP zoberie v sobotu na SPL do Sielnice, tak si z nej pufneme pár knedlíkov :lol:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

Zoidberg37 napísal:G36 je útočná puška od Heckler Kochu :) , ale ak Marek hovoríš o Glocku 36, tak neviem či si robíš srandu alebo si ju naozaj s niečim mýliš. Glock 36 je jednoradý subkompakt 45 acp, zatiaľ myslím jediný jednoradý Glock.
Zoid:G36 sice na papieri subkompakt je ale ja som ich realne porovnaval a je rovnaka ako G19. :D taky subkompakt poznam aj XDM, a je velky ako G19
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

igoca52 napísal:...a prečo porovnávať GP45 práve s Glockom
Nebola reč o porovnávaní GP a Glockov, ale o plasťákoch a železákoch v .45ACP.

Čiže OT, ale len mierne. Žiadny Glock-fan flame.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tak sorry Marek, už je to dávno čo som z nej strieľal, mne vtedy prišla docela prťahá. Koniec OT.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

spat ku K45:) som zvedavy ako bude fungovat. hlaven vyzera byt hrubostena, narozdiel od 1911 kde su tenkostene. Pazbicka vyzera divne podla mna.
predpokladam, ze strelba by mohla byt podobna HK USP45. Take posusnanicko :D
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa misko 6 »

Ja len dufam, ze bude mat vymenitelne gripy az sa to narodi. :-) A mimochodom, gratulujem! :) :D
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa dano »

Podľa mňa, keďže sa jedná o prototyp predpokladám, že výrobca sa zameral hlavne na test funkčnosti jednotlivých dielov zbrane a ako vidieť z predošlých výrobkov tejto spoločnosti, do série sa už určite dostane vyladená zbraň do ktorej už budú premietnuté vylepšenia získané testom prototypu a aj s povrchovou úpravou. Preto si myslím, že porovnávať prototyp s už sériovo vyrábanými zbraňami je zbytočné a predčasné. Ja osobne by som chcel vysloviť tejto spoločnosti uznanie, veď sa tam musí odvádzať kus práce, keďže v krátkych časových odstupoch prichádzajú ďalšie a ďalšie novinky.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

ano mas pravdu, vyslovujem uznanie, nakolko som ich produkt uzival par rokov a par tisic ran :D
v slovenskych podmienkach to nema obdobu.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Takže : GP45 je prva zbran našej produkcie. ktoru som nekreslil Ja. je to dielo Ing. Zdenka Pančíka a Paliho Winklera. Ja som len konzultant a oponent :-) to čo je na fotkach je funkčný model, ktorý sa bude ešte doladovat. Ale na to, že je to totalna prvotina zda sa že ma niečo do seba. Rám je vyrobený 3D printerom / Rapid Prototyping, a Záver je z núdze cnosť. povodne mal byť hranatý ako na všetkých GPčkach, ale kedže sme ho museli nafuknut, štandartna tyčovina by bola na hranatý záver mala, museli by sme kupovat o 10mm hrubšiu , čo by znamenalo vela odpadu a spotrebu naradia.
Tak som chalanom povedal, nech to spravia z K100 tyčoviny, a vrch nech zagulatia. :D Zda sa že to bol fajn ťah. Z USA su - zatial len na dizajn - Dobre ohlasy :D
samozrejme, poučený chýb mladíckej nerozvážnosti, do seriovky pojde až po totalnom odladení :-)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm ozaj a neskusali dizajnery "natiahnut" ram pod cely zaver ?
resp. nemate aj taky ram v zalohe ? :)
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

igoca52 napísal:Páni, nie je náhodou názov témy GP 45ACP?
...a prečo porovnávať GP45 práve s Glockom.
Tak sa lepsie pozri na novu rozborku a povedz co ti to pripomina nehovoriac o kolikoch tiez podobne pouzitych na nemenovanom plastaku ale ine som chcel...

Gratulujem GP k novej zbrani urcite je (a bude) za tym kus prace a to si naozaj zasluzi pochvalu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

To šupatko bolo použité už na pištoli Vz52 :P a rozborka je identicka s všetkými Kachnami, akurat že dolu nejde lučík ale to šúpatko :P

noacoak napísal:
igoca52 napísal:Páni, nie je náhodou názov témy GP 45ACP?
...a prečo porovnávať GP45 práve s Glockom.
Tak sa lepsie pozri na novu rozborku a povedz co ti to pripomina nehovoriac o kolikoch tiez podobne pouzitych na nemenovanom plastaku ale ine som chcel...

Gratulujem GP k novej zbrani urcite je (a bude) za tym kus prace a to si naozaj zasluzi pochvalu :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

mne to supatko na prvy pohlad evokovalo Walther P99, nie Glock :D
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1520
Registered for: 13 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Mnooo, chcel som si práve kúpiť Excalibur, ale myslím že si počkám na toto :)
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2879
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

ale ako podporujem nazor z fora GP ze nejake zaujimave farebne prevedenie :D naprklad taka Lady Bug (lienka pre tych poslabsych v EN :D ) v cervenej s ciernym zavverom :D to byu som si aj ja kupil hadam :D

Na druhej strane aj cost effective pristup ala Ford ma tiez nieco do seba (vyrobim vam to v hocakej farbe chcete, ak bude cierna) :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"