HK P30 - prakticke skusenosti

Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa cmy »

add napísal:
cmy napísal: a tu je novsi model
Hmm ... neviem coho je to novsi model, ale Fobus to rozhodne nie je :)
mas pravdu, je tam napisane ze new model, ale nevsimol som si ze som uz pri inom vyrobcovi... tak ci tak nevyzera zle.
inspiring_rhodes

Príspevok od používateľa inspiring_rhodes »

to cmy:
No info mam priamo od izraelskeho vyrobcu dokonca ani na ich officialnej stranke neni ziaden fobus pre HK samozrejme okrem USP Compact:
http://www.fobus.co.il/holsters.asp
dokonca som im pisal mail a odpoved dosla, ze nemaju a ani nechystaju. Ale je dost mozne ze ked bude zaujem zacnu.
inspiring_rhodes

Príspevok od používateľa inspiring_rhodes »

Pripajam link na video:
http://www.youtube.com/watch?v=E_11pkyxvMo
na zaver su pri sebe HK P30 a SiG 226
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Vdaka vsetkym za odpovede... do finale postupili HK P30, SIG SPC2022 a GLOCK 17 resp. 19 podla toho co pojde lepsie do ruky a do gati.

Viacmenej som na isto rozhodnuty pre P30 ale po hodinach stravenych na tomto fore sa mi dost zacina pacit aj Glock z ktoreho som ale zial este nestrielal. Btw. velmi dobre sa mi strielalo z K100 z ktorej som nastrielal fakt presne, az som sa cudoval, ale mal som pocit, ze sa mi to rozpadne v rukach. Snad sa tak nechova pri strelbe aj Glock. To je zas dilema, ci HK alebo Glock aj ked je Glock podstatne lacnejsi, ale to nehra rolu pri niecom co ma zachranit zivot a sluzit aspon par rokov.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Duri, HK. Určite HK. Glock je fajn, ale HK je HK. Jeden mám a špekulujem nad ďalším. Ja som však ťažký fanda USP, preto teraz zvažujem Compact. Škoda, že P30 nemá manuálnu poistku, inak by mi už hovorila pane.
:wink:
friendly_panini

Príspevok od používateľa friendly_panini »

A načo Ti je tá manuálna poistka ?

:-) Prepáč, to je taký Glockový žart.:-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

HP 35, no jooo... obľúbený žart tích, čo ju nemajú.
:wink:
Ale nie, to vieš, som konzervatívny. A aj keď niekto bude možno namietať, že mám prepoistkované, tak nosím vypustený kohút a ešte aj zaistené. A mám na to dobré dôvody, keďže nežijem sám.
:idea:
Všetko je to len vec osobného názoru a zvyku. Tasenie spolu s odistením mám tak nadrilované, že som si na 99 pct. istý, že ak pôjde do tuhého, tak sa neseknem. Prípadné strhnutie pri prvom výstrele na vzdialenosť pár metrov od terča nebude až taký problém a kvér mám tak bezpečný, že bezpečnejší by už nebol ani keby som ho opásal reťazou od bicykla.
:lol:
Ak však niekto poistku nechce (ja ju nepotrebujem, ale chcem) a spolieha sa len na posledný článok svojho ukazováka, tak OK.
friendly_panini

Príspevok od používateľa friendly_panini »

Bol to iba vtip, nechcem zobúdzať diskusiu na sto krát opakovanú tému. Skutočne, vždy nakoniec záleží na poslednom článku prsta. Nech už odpaľuje čokoľvek. :-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Múdro vravíš. :wink:
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa cmy »

Ber P30tku...
Glock je fajn, Sig je fajn, Kacenka je fajn

ale ako Jack hovori HK je HK :-)
elegant_tereshkova

Príspevok od používateľa elegant_tereshkova »

zdravím páni, dnes som mal možnost vystrelit si z HK P30 neni to špatné celkom dobrý pocit som s toho mal ale USP Compact je lepší a hlavne som na to viacej zvyknutý možno ak by som s toho vystrielal tolko čo z USP tak by som si zvykol ale USP by som nevymenil za nič a už vôbec nie za glock ...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Najtaz, múdro vravíš. HK USP über alles. :D
A samozrejme über Glock. :wink:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Tak konecne som mal tu cest HK P30 9luger
Tazko po krabicke nabojov robit rezolutne rozhodnutia ale je to prijemne strielanie a uchop zbrane vzhladom na moznost prisposobenia bola naozaj skvela. Na kazdodenne nosenie idealna no mozno by som volil kaiber 40SW. Pre strelbu dost nepodstatny fakt ale predsa... ako zbran sa mi paci rozhodne viac ako glock :lol:
Cena na pulte v LESONA BB je nieco cez 23 000,- co mozno nie je najmenej ale tato zbran za to rozhodne stoji :wink:

PS: uz zacinam chapat JACKa a jeho HK pozitive :P
G je G ale HK je HK :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Noacoak, ak v .40 SW, tak prečo nie HK USP Compact? Pekná zbraň, samozrejme spoľahlivá a čo som mal včera možnosť dať pár rán z Igorovej, na streľbu v podstate rovnako príjemná ako veľké USP.
:D
A inak, domnievam sa, že ak príde na trh P30 aj v kalibri .40 SW, bude sa skôr podobať na novú HK 45 ako na P30. Tie rozdiely tam samozrejme nie sú až také veľké, ale napríklad manuálna poistka nebude podľa mňa na štyridsiatke chýbať, keďže .40 SW je americký náboj a Amíci sú pri nákupe pištolí často pomerne konzervatívni (teda ak rovno nekupujú mloka).
:wink:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Jedine vyrazne plus ktore ma viac taha do P30ky je uchop zbrane. Jednoducho povedane viac mi sedi do ruky. Nemal som moznost mat obe krasavice naraz na strelnici ale velke rozdiely medzi usp compact a p30 pri strelbe asi nebudu :roll:
Ale ked uz P30 tak P30L len skoda ze na 40SW si budeme musiet este pockat a to nie je iste ze sa jej dockame :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"