CZ52

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

R
na také domáce strielanie ju súdruhovia totálne poddimenzovali
K tomuto by som sa vyjadril asi v tom zmysle, že súdruhovia na nejaké domáce strieľanie ani vôbec v tej dobe nemysleli :lol: :lol: :lol:
ale v prípade ozbrojeného konfliktu má asi vojak životnosť nižžšiu.
A aj to je tiež jeden z argumentov. Ďaľší je aj ten, že bývalá ČSSR patrila medzi najväčších výrobcov a vývozcov zbraní :!: Tak načo sa bolo potrebné v tej dobe nejak zvlášť zapodievať brutálnou kvalitou :!: Na svoju dobu to boli dobré kvériky, vyhovovali praxi a bola lacná výroba. :!:
S tým sa dá hádam súhlasiť, alebo nie :?:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

arminius: nepopieram že cz robila dobré zbrane,mám jednu 83ku a som spokojný, r.v 88. Neviem ale aká je kvalita v súčasnosti, na fórach sú protichodné názory. No a vz. 52 je okrem tt33 jedinou zbraňou na náboj ktorý si poradí aj s nato kevlarovou prilbou a vestou. Ak by na slovensku boli ceny ako v čechách (2-4 litre) asi by nebolo treba riešiť životnosť...Nevieš o nejakej nerepasovanej uloženke s fosfátovaným povrchom do 5 litrov :lol: ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tema precistena
elegant_faraday

Príspevok od používateľa elegant_faraday »

For R: http://eshop.strelecky-portal.cz/bazar. ... 59&id=2539 - akorat nevim, jestli je to repas nebo ne (ma takovou divnou barvu)
For arminius: Delam ted odladeni zbrane, uz jsem vylehcil spoust (vymena pruziny pojistky uderniku), ted bych chtel jeste upravit pojistku, nedrzi v dolni/horni poloze, ale zatim se mi ji nepodarilo vyndat ze zbrane, potreboval bych proto navod na uplne rozebrani pistole. dekuji
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Mr.handy
nevim, jestli je to repas nebo ne (ma takovou divnou barvu)
Na môj vkus je trochu svetlejšej farby,ako zvyknú byť repasované kvéry z VOZ . Tam ich aj brynyrujú,čiže sú krásnej tmavej farby . Ale vidno,že s črenkami / pažbičkami / si majiteľ dal tú námahu,sú fajn :!:
Čo ju chceš kúpiť :?: Cena je podľa mňa dobrá :lol:

Ako dumem , tak dumem , ale vychádza mi len :

1. Čo sa týka Tvojho problému s poistkou , tak Ťa asi sklamem :( nakoľko takto na diaľku sa to nedá , najlepšie je mať v ruke a vidieť :!:
upravit pojistku
nedrzi v dolni/horni poloze,

2. Poistky by som sa veľmi nedotýkal , čo sa úprav týka :!: Totiž ak máš v pláne niečo také , že nabiješ,obtiahneš,zaistíš....Tak toto by som pri tejto pištoli nejak zvlášť neskúšal :!:
Jedná sa totiž o to , že určite máš na nej červenú bodku / nemyslím tú výstražnú /. Ak nie , tak ju niekto odstránil. Táto znamenala to , ako v civile plomba - NEDOTÝKAŤ SA :!: :!:

Ozaj a jedná sa o úpravu alebo opravu

Ale skús nasledovné , strana 43 :

http://www.kssk.sk/download/pdf/cz52.pdf
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mne nedaju spat tie CZ-52 co maju v dease. Ze bych zobral v stredu NP aj na toto :)? Lebo to su rany ako z dela tato cezeta. Za 4 litre sa oplati, nie? Maju tam tie cierne, drzal som to v paprcoch a slintal s otvorenou hubou :lol:. Vizerala nadherne.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:18, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Su ako nove, velmi malo pouzivane. Tak uz som sa asi rozhodol, v stredu sa ide kupovat aj toto :lol:. V Cechach som videl aj hlaven na 9mm PARA. Len sa bojim aby mi nezacal pukat zaver, ale som pocul, ze sa robia slabsie laborovane S&B 7.62x25TT ako tie vojenske povodne, takze by to malo nieco vydrzat.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 28 Nov 2008, 19:22, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Sak skontrolujem hlaven, komoru, udernik, vyvodky zasobnikov a hlavne zaver uplne pokukam a ja uz vidim a bojim sa, ze ho nie pokukam, ale popukam, co s tym budem cele vykendy travit na strelnici. :lol: Ale sak zbran za 4 litre mam v pecku, to je hlavne pre potesenie a zabavu. Moja vaznejsia zbran bude Beretta 92FS INOX, ale ta pojde podla splatkoveho kalendara :D.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4
CZ-52 co maju v dease.

Tak úplne nové asi nebudú , vidieť už len podľa brašny :!: Táto , keby bola nová , vyzerala by úplne inak . Neboli by tam viditeľné otlačky od vsunutých náležitosti / zásobník,vyterák /
Maju tam tie cierne,
Keď si pozrieš pozornejšie obrázok , vidieť na nábojovej komore nejaký fľak . Takúto podobnú farbu som videl po kalení ocele no možno sa zle pozerám ......neviem :wink:
Inak na foto je klasická šedá farba 8)
skontrolujem hlaven, komoru, udernik, vyvodky zasobnikov a hlavne zaver uplne pokukam
Tak tomu sa povenuj dostatočne :!: :!: :!:
Rozober komplet , ak bude mať predávajúci problémy , nech si trhne :lol:
Hlaveň + komora - pozri , či nemá vypadané miesta / to sú také malé boďky /. Z týchto je potom tendencia vytvárať sa rýchlejšie opotrebovanie. A nedaj boh , ak ju nevyčistíš dosť rýchlo po streľbe. Ak nemáš čas , tak tam nababri aspoň olej .
Záver - v akom stave sú vodiace ližiny , ako sa pohybujú v suchom stave .... Zober taktiež zásobník a skús ako drží záver v zadnej polohe . Zopakuj to viackrát .
Úderník - žiadaj vybrať , ak nevieš . Inak vyberá sa tak , že vezmeš záver , oprieš zadnou časťou o nejakú pevnú podložku
/ najlepšie drevo/ a stlačíš poistku úderníka . Buď vypadne sám , alebo mu jemným klepnutím o podložku pomôž .
Zápalník - na to bacha , ten môže byť zlomený . Pre budúcnosť rada - nespúšťaj bicí kohút naprázdno , zápalník narazí na odpor
/nie na nábojovú zápalku/ a urve ho :!:
Ešte raz podotýkam na spoluprácu s predajcom , sú to Tvoje love a nekupuješ mačku vo vreci , ale vec , na ktorej bude možno
niekedy / nedajbože / závisieť aj ten Tvoj live :!: :P :lol:
Vizerala nadherne.
Kua a neser ma :!: :!: :!: :!:

Vizerala sa píše vYzerala :!: :!: :!: :P :P :P
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Mr.Handy: Olomóc na mňa móc ďaleko :) Ale dík za tipa.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Cobra: Niekto v SR sa vyjadril že čierne (repasy) majú najlepšie už za sebou a sú s nimi iba problémy, najlepšie je brať pôvodné fosfátované bez repasu, treba potom skontrolovať či je v dobrom stave lauf, nie sú vymlátené uzamykacie valčeky, ich vybranie v závere, a či záver v mieste výhodzieho okna tam kde je uzamykací valček nemá tendenciu vytvárať pukel. To sa dá skontrolovať priložením šublery proti svetlu, plus všetko čo písal Arminius... No a nakoniec si treba uvedomiť že pokial nemáš kontakt na prebytky, alebo neprebíjaš tak náboj od s&b stojí +- 8 korún. Mám vyhliadnutú jednu, chcú za ňu 5 litrov, armádne preberacie štemple sú z r.53, takže babička ale viac nosená ako strielaná.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

R

nie sú vymlátené uzamykacie valčeky,
Správna pripomienka , na to som zabudol :cry:
Tieto by sa nemali samovoľne uvoľniť zo svojho priestoru, nesmú vypadnúť :!:
armádne preberacie štemple sú z r.53, takže babička ale viac nosená ako strielaná.
Nemusí byť pravda :!:
Môže byť aj to, že táto babička bola v podstate Šípová ruženka a prišiel ju zobudiť
nejaký princ z Webfóra :!: :lol: :lol: :lol:
Chcem tým naznačiť to, že pištol bola vyrobená, prebraná do služieb armády a hotovo . Niekto ju potom zakonzervovanú na dlhé roky hodil do NZ a bolo. Nie všetky zbrane išli k útvarom. 8)

Len tak na okraj , mal som možnosť vidieť T 62 v takomto obale. Tento sa rozrezal , nahodili sa zdroje a do piatich minút mašina fungovala. Nehovoriac o zbraniach, z tých doslova tiekol olej. Moji chlapci vyčistili, poskladali a mašina hurá niekde do Afriky :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Arminius: bola nosená, a dosť, fosfátovanie je ošúchané až na kov, lauf na prvý pohlad celkom dobrý, musím ale zobrať do obchodu nejakú handru a lauf dôkladne otrieť od oleja či náhodou nebude nejaké prekvapenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"