Skryte nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Nuž, hľadajte gym s trezormi, alebo si ho založte.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Alebo tak :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

roman napísal:som jediny , koho zarazila predstava Zoidberga vo fitku ?
:wink:

Obrázok
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:41, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

A tu skrinku si odlozis ako kam? Zbran budes vybijat kde, resp s nou manipulovat pri ukladani do tej skrinky? Nechas tu skrinku trebars bez dozoru v satni v skrinke na saty? Zoberies si ju dnu so sebou? Mne sa to osobne nepozdava ako elegantne riesenie, totiz naco na seba zbytocne putat pozornost? Istota je jedine tam zbran so sebou nemat. Vsetko ostatne ma svoje rizika.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Myslím že pre ďalšie pokračovanie diskusie by bolo dobré si zadefinovať, proti čomu sa chcete vôbec chrániť?

1) Pred zákonným postihom v prípade odcudzenia zbrane? Lebo ten Guvernérov nápad je len o tom, chrániť sa pred právnym postihom inak celkovú pravdepodobnosť ukradnutia zbrane iba zvyšuje, kvôli dôvodom, ktoré už spomínal Vanto.

2) Pred stratou zbrane v zmysle sa že sa bojíte, že prídete o jej finančnú hodnotu?

3) Alebo ste normálny a najviac sa obávate toho, že neoprávnená osoba sa zmocní vašej zbrane (bez ohľadu na zákonný postih čo vás čaká), prípadne že to, že ste nositeľom zbrane bude prezradené?

Mne ten tretí dôvod príde jediný akceptovateľný a opakovane sa čudujem snahe členov tohto fóra sa za každú cenu zmestiť práve do zákonných mantinelov. A to bez ohľadu na to, či sú práve tie mantinely pre ich prípad poddimenzované a trebalo by urobiť pre reálnu bezpečnosť viac alebo naopak predimenzované... Zákon treba poznať, ale zákon nie je všemocný a nemôže myslieť na všetko a treba nutne k nemu zapojiť rozum, nielen slepo čítať paragrafy. Predpokladám, že keby sa zajtra zrušila povinnosť zabezpečiť zbraň proti manipulácii neoprávnenou osobou, že by ste nabité kvéry tiež nenechali neuzamknuté v detskej izbe?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Doplnenie k Zoidovi :

4. Alebo ste nenormálni a kvér už nosíte aj doma na hajzel.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Viem o jednom ktoremu do hajzliku padol mobil, potom ho zahodil a kupil novy. Predstava, ze som si kver vyberal z hajzliku dako ocistil a pouzival :roll: neviem ale stale by som to videl a mozno aj citil od toho co bolo v hajzliku.
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ak mozem pripomienku, ked som si precital zakon, je tu totiz par veci k tomu uzamykaniu a to teda, ze od tej super skrinky v posilke ma nahradny kluc aj prevadzkar alebo vratnik ci udrzbar a neviem kto dalsi ma teda k vasej skrinke a veciam vo vnutri pristup. takze aj po zamknuti zakon porusujete. alebo tam na jedno cvicenie budete menit zamky? kto sa neboji, ok. kto naozaj surne potrebuje mat pri sebe zbran, ten si to poriesit vie. ale to co tu je popisane mi pride ako zavadzanie a niekto z toho co tu precita bude mat problem, ak to pouzije a nevyjde to. podla mna su tam iba dve moznosti, a to mat to pri sebe alebo doma.
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1322
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja si zbran v skrinke nenechavam, ale nemyslim si Guvernerove povodne riesenie je problem. Ak aj su od skrinky nahradne kluce, mozu byt pouzite len vo zvlastnom rezime. Takze svojvolny vstup s takym klucom by bolo pred zakonom to iste, ako by tam niekto vstupil za pomoci pacidla ci krompaca.
Inak v slusnych fitkach v BA su pri recepcii pod dohladom kamery odkladacie boxy na cennosti. Pokial su dostatocne bezpecne pre sperky,telefony ci hodinky, tak aj pre zbran budu.
Sak aj pri navsteve NBS si clovek dava zbran do uschovneho boxu a splna to zakonne poziadavky. A snad nikto nepochybuje o tom ze by niekde nebol iny kluc.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Neviem čo tu riešite. Do fitka nechodím, posilku mám doma spravenu ale keď už by som tam mal ísť tak si kver nechám normálne za pásom. Prečo by mi mal prekážať? Treba zmeniť púzdro...
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

sutazite o najvacsiu absurdnost? Myslim, ze moznosti ste uz vycerpali. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"