Strelivo

inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Vdaka starec vyzeraju dobre,ta hmotnost je sakramentska.Som zvedavi co dokazu :evil: :evil:
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Skusal uz niekto podkaliberne strelivo?
http://www.diabolky.cz/foto/poll/sg/2.jpg
http://www.diabolky.cz/foto/ruzne/sgg/4.jpg

Tieto som skusal a fakt ma prekvapili. Strelel som na zelezny kybel ktory som nikdy diabolkami ani gulickami neprestrelil ani jednu stenu a tieto podkaliberne prestrelili obidne steny kybla. Dalej na dialku prestrelili aj lebku z vlka co som nasiel.

Lietaju celkom presne aj na 30 metrov a prieraznost je ohromujuca.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak to budú mať solídnu E. Ani náhodou si neskúšal merať?
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Praveze nie, nemam alebo neviem ako to zmerat.
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

mam nakupene dost streliva hlavne od GAMO a RWS ale odkedy sa da u nas kupit JSB tak kupujem iba JSB Exact 4,52 a JSB Exact RS 4,52.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

Moje skúsenosti:
Na presnú strelbu na dlhšie vzdialenosti určiťe odporúčam JSB exact. Nie sú najlacnejšie, ale v podobnej cenovej relácii asi nič lepšie nezoženiete.
Ja do mojej Umarex 850 používam iba exact 4,51. Nie som nejaký excelentný strelec, takže nebudem hovoriť o rozptyle ale na 50m nemám problém triafať plastovú 1,5L PET flašuˇ, samozrejme pri strelbe s oporou. Čo sa mi pri iných druhoch mnou skúšaného streliva nedarí.
Do slabších vzduchoviek odporúčajú Exact express. Exact Heavy zase používajú strelci z vetroviek.
Exacty mením iba ak si to idem rozdať s tou chlpatou háveďou čo sa rozmnožila u suseda. Na odstrel potkanou sa mi najviac osvedčili diabolky s plochou hlavičkou. JSB Match sú dosť drahé, tak používam lacnejšie buď RWS basic alebo Geco. Polujem tak na 10m a na túto vzdialenosť je to s presnosťou dostačujúce.
Na odstrel hlodavcou som používal aj Crosman Hollow Point a skúšal som aj WALTHER Jackal. Tie prvé urobia na tele potkana riadnu paseku. Presnosť na 10 m je celkom v pohode. Vyššia cena. Dôvod prečo som ich zavrhol je, že sa mi pri nabíjaní (850 má zásobník) zasekávali. Walther - drahé, otrasne opracované a lietajú kam chcú. Nedokázal som s nimi nastrliť flintu ani na 10m.
Na lov ešte niektorí odporúčajú Predátory, ale sú drahé ako ďas - ešte som ich neskúšal. Tie Crosmany majú podobný tvar, ale nemajú tú plastovú špičku.
Klasické české Boxery sa mi neosvedčili, nepoužívam ich. Levické boli trochu lepšie - na lov, ale cenovo tam nie je rozdiel oproti RWR alebo Geco. Dosť otrasné sú aj diabolo Umarex, teda aspom tie čo som mal v balení spolu so vzduchovkou - polgulatá hlavička.
Na záver (keď som sa tak rozpísal): JSB na slovensku málo kto predáva.
Dajú sa objednať priamo s JSB - platíte dopravu z CR. Ja mám dobrú skúsenosť s internetovým obchodom Merkuria. 1-2 dni od objednania je tovar doma a cena je celkom v pohode. Kupoval som tam aj vzduchovku.
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... =3a&page=2
inspiring_bhaskara

Príspevok od používateľa inspiring_bhaskara »

100ludi 100chuti... to mas tak ze napriklad na vzduchofku so slabim vykonom sa hodi insie strelivo aby ziskala vzduchofka rychlost ale na silnejsie vzduchofky sa hodia tazsie JSB.RWS. Mozes experimentovat...Ja pouzivm JSB Exact Heavy a na 10-20m pouzivam JSB Exact Express.
elegant_cerf

Príspevok od používateľa elegant_cerf »

prosim poradte my strelivo ktore ma dobru balisticku konštantu pekne sedi a nemá velké výchilky ,,,
také s ktorým sa dá strielať do vzdialenosti okolo 110metrou ,
, lebo mam slaviu 620 , a vybrusenimy drazkami na ktorej je optika.taky hybrid.......
,, mal som davno super drahe strelivo na nom som optiku centroval na 70metrou ,,
ale newiem ako sa uz vola pomoc prosim poradte???
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Okrem toho, že nepoznáš vôbec gramatiku, poznáš aspoň dĺžkové miery? Vieš koľko je 110 m? Na túto vzdialenosť chceš presne strielať Sláviou 620 a hľadáš k tejto zbrani vhodné diabolky na takúto vzdialenosť? Mne to pripadá, že asi nevieš o čom píšeš ...
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

to radov2 :
ako neberiem slavii 620 jej nezmarovost ale 110 metrov? pfuuuuuuh tusim bud budes syn Chucka Norisa alebo mas zle odkorokovanu zahradu.

ja obcs mam trocha blbe pocity ak idem na bratislavsku vzduchovu ligu strielat a davam tam nie moc dobre vykony ale myslim ze keby si tam dosiel ty tak by som musel aj odist a hambit sa do kuta a nielen ja.
friendly_rosalind

Príspevok od používateľa friendly_rosalind »

Ja som na vzduchovke skúšal od Standard CZ cez Umarex a prišiel som až k RWS podľa mňa sú najlepšie ja používam špicaté superpoint extra a presnosť aj prieraznosť je vinikajúca- v porovnaní so štandard CZ je to ako BMW a trabant. :wink:Obrázok
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Pena napísal:Okrem toho, že nepoznáš vôbec gramatiku, poznáš aspoň dĺžkové miery? Vieš koľko je 110 m? Na túto vzdialenosť chceš presne strielať Sláviou 620 a hľadáš k tejto zbrani vhodné diabolky na takúto vzdialenosť? Mne to pripadá, že asi nevieš o čom píšeš ...
Buď rád , že radov2 nehľadá opačne ...

Že si kúpi najprv strelivo a potom k nemu dopasúva nejaký kvér ...
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ja sa pomaly divim ako uz nejaky inteligent moze napisat :?: :?: :evil: ze chce strielat so 620 na 110 m pretoze jedine vychodisko ako s tou puskou strielat na 110 m je prerobit ju na 22 LR co je samozrejme nelegalne a je to nedovolene ozbrojovanie a nikomu to nedoporucujem zacat si zo zakonom .... mozno ze sa sekol a chcel napisat 11 m :twisted: :twisted: tak to by slo....ale viac ako na 20-25m sa zo slavkou a este k tomu 620 sa strielat neda...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

thomas75, ale on už s ňou predsa strielal s optikou na 70m ...
Na tých 110 m sa tiež s ňou dá strielať, ale prvých minimálne 90 m musíš utekať oproti terču a až potom musíš stlačiť spúšť. :idea:
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Dobry postreh Pena :twisted: no to ti zas bude nejaky exot ten radov2 ..a teraz vazne 620 neni zhotovena na optiku ale zrejme si tam drazky spravil a neni zhotovene ani na RWS alebo JSB exact ..ved pri tej ustovke s JSB exact by neprestrelila konzervu na 5 metrov...
TO Tony_Vicks:
ja si skor myslim ze to na zahradu nema ale ak ma tak potom musi byvat na ranci.. :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"