7,62x39 pre vz. 58

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

nooo ako SA58 za tu cenu .. ako kazde dva roky by som ju kludne menil 200E vystrielam vo forme 7,62x39 len taky lupot ... zbraň asi nebude tá položka :)) .. a moja žena sa už so mnou rozvedie stále nemáme stôl ale 7,62 ak klesne na 1000ks v skrini už aj sa nakupuje, keď vidi barnaul tak ma koprivku.. bo na jedalensky sot nezostalo.. ale uz som ot , presnosť SA58 je na tom tak, že Barnaul je pre to až moc fajnový ...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja som

Nevymyslaj a v prvom rade si zisti co ti ponuka trh v dostupnom okoli, pretoze ti mozeme doporucit dake strelivo, ale bohuzial bude nedostupne a vybavene.
Lacne okolo 0.3c vratane mas vsetko v ocelovych nabojniciach, pricom novovyrobene su vsetky s nekoroznou zapalkou, Pricom ARESy pouzivaju ako chalani spominali, ze pouzivaju delaborovane original vojenske strelivo s korozivnou zapalkou.
Pokial chces polovnicke strelivo v mosadznej nabojnici mas po 0.50c a viac.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Buduci tyzden by som ju mal prevetrat, takze skusim S&B a Barnaul, eventualne ak sa mi dovtedy podari zohnat aj Ares-y. Potom budem mudrejsi.
Dik za rady ;)
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Moze niekto potvrdit z vlastnej skusenosti poskodenie hlavne a komory pouzivanim voj. streliva ? Chapem koroziu, ved kazda zbran, ktoru dobre nevycistis a nenamazes, casom koroduje, ale ortutova zapalka, aby bola az takym strasiakom :wink:.Je to voj. strelivo, teda zakazane, ale nikdy som nepocul o korozii komory a uz vobec nie o korozii hlavne.
Naposledy upravil/-a strelec122 v 28 Feb 2010, 11:06, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este je potrebne si uvedomit, ze SA58 ma okrem nabojovej komory aj plynovu komorku, kde plyny z hlavne tlacia na piestik... a ta dokaze pekne zahrdzaviet ked po strelbe nevypucujes
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa suigan »

Ado sa dá spoľahlivo vyčistiť tá plynová komora?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

zubnou pastou
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Myslel som nabojovu komoru, plynova a piestik sa musi vzdy dokladne vycistit. Plynovu vytriem najprv poriadne suchou handrickou, potom staci trocha nastriekat WDckom, nechat 20min. posobit. Vytriet suchou a rozotriem par kvapiek oleja. Piestik cistim mosadznym kartacom.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tak nejak matne si spomínam na "rýchločistenie" tyčkou vyteráka pritlačenou záverom a s pohonom šnúrkou... popol z cigarety bol vynikajúce leštidlo, len bolo treba na záver špáradlom prešprtnúť kanálik nech tam nezostane svinstvo!
atr30
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa atr30 »

zacal robit uz ARES FMJ naboje. alebo aspon pokracuje vo vyrobe EPRX?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja som prvý samopal nevyčistil po strelbe so strelivom s korozivnou zápalkou, nakľoko to bol repas ktorý už niečo za sebou mal a ja somár som ho nechal viac ako tri tyždne u puškára v studenom vlhkom prostredi. výsledok bol veľmi zlý vo vývrte bola hrdza lôžko piestiku bolo celoplošne zakorodované no proste des... ( cez to všetko by asi ale fungoval dodnes) našťastie bol môj predajca tak ústretový , že ho zobral naspať, znehodnotil ho a dal mi druhý !
Naposledy upravil/-a duros v 24 Feb 2010, 16:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

atr30 ; ano, od decembra maju k dispozicii FMJ strely s olovenym jadrom. Tvar, hmotnost aj navazka prachu by sa mali blizit ku klasickym vojenskym vz.43 takze dufam ze to konecne bude bez problemov prebijat, nebude sa strhavat vo vyvrte e nebudu sa sekat pri podavani do komory.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman ty si vzdy posol dobrych sprav :-)
A kedy ich vyskusame???
Ked tam nie nahodou pojdes :-) popitaj sa prosim ta, ci sa daju kupit streli oddelene a co by kostovali.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Roman: Nevies ci ich budu mat aj v Dease? Ab by bola cena aspon troch lepsia ako za Barnauly, tak nieje o com. Ale musim povedat, ze Barnauly mojej 58 chutia vyborne. Hned ako som videl tie ich strely Ares EPRX 7.62, som vedel, ze s tym bude problem, hlavne tvar tej strely je rovnaky s pôvodnym csl. redukovanym strelivom a s tym bol problem, co sa tyka funkcie :roll: (Ale tam bola este aj slabsia navazka prachu). Ale dost ma odradzaju korozivne ortutove zapalky. To bude urcite hned chytat lisku, chcelo by to rozobrat a prestriekat olejom hned na strelnici, ale kto sa tam s tym bude babrat :?. Maximalne tak streknut konkor do hlavne a dost :).
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Neboj,kym dojdes domov to nezhrdzavie :wink:
Ked som bol na vojne,tak supraci ked odchadzali do civilu davali 58icky na noc do potoka(k.kotsky ritual :roll: ).Vzdy sa to dalo vycistit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"