ČZ-50

inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

Ano je to normalne. Takto sa vypusti bezpecne natiahnuty kohut, bez iniciacie zapalky naboja.
Používateľov profilový obrázok
Next
prispievateľ
Príspevky: 193
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Next »

Takže sa nemusím báť, že mi pri pretlačení poistky úplne dole a následne spustení kohúta neodpáli náboj?
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Mám dve CZ50. /r.v. 1951 a 1952/ sú ako nové a BEŽNE vypúšťam kohút páčkou poistky. A viem v akom technickom stave mám zbrane. Asi je to individuálne podľa technického stavu zbrane.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa jafo »

Zdravim. Vedel by mi niekto poradit ako dam dole kryt bicieho ustrojenstva (bocnica) suciastka cislo 12 http://forum.valka.cz/attachments/15749/Sou__stky.jpg
Dakujem
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Vysrobovat maticu a potom vybit vsetky koliky. Na to potrebujes vyrazace kolikov aby si ich neroznitoval. Nevybijaj ich uplne, len tolko aby vyliezli z toho krytu. To je vsetko.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa jafo »

Dakujem Duso . Tymto sposobom som to chcel riesit len som si nebol isty....
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

8) za malo.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Pánovia, moja päťdesiatka má jeden zásadný problém - časté závady. Používal som SaB 7,65 a bolo to zhruba jedna závada na jeden zásobník. Zriedka sa stalo, že som vybúchal osem rán bez závady. Potom som skúsil náboje od Gecca a tam to bolo zúfalstvo - dve až tri závady na zásobník.

Mám subjektívny dojem, že jeden zo zásobníkov má o niečo menej závad než ten druhý.

Rok výroby 64, nosená, strieľaná ale nevyzerá to technicky tak zle...

Nejaké nápady okrem toho, že nová zbraň? :)

Ja som uvažoval o silnejších nábojoch (čo neviem či je dobrý nápad ak by sa aj dali zohnať) alebo výmene vratnej pružiny. Díkes.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

no a popis závady by bolo vhodné napísať :)
napr. : po výstrele ostáva zaseknutá nábojnica vo vyhadzovacom okienku, alebo ...
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Som debil, "sorry" :lol:

Závady sú:
- bicí kohút ostane nenatiahnutý, ale nový náboj je v komore
- nábojnica ostane v okienku (to sa dialo hlavne pri tých geccách)
- zriedka nepodá ani nový náboj
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

Pri tom kohúte by som tipoval, že záver nedojde až do zadnej polohy a teda spolahlivo nenatiahne kohút až na ozub a kladivo ide dolu zarovno s vracajúcim sa záverom. Pri prebíjancoch by som tipoval slabú laboráciu. Pri fabrických nejaký iný dôvod pribrzďovania záver( možno aj zlé držanie zbrane. brzdenie záveru prstom, alebo príliš volné držanie zbrane, ktoré pohltí energiu potrebnú pre pohyb záveru vzad. Pri vspriečeej nábojnici v okne to isté ako pri bode jedna, len záver nedojde ani tak dozadu, aby vyhodil nábojnicu a pobral novú.

Ešte k tomu kohútu...vyskúšaj či spolahlivo zostáva vzadu, ked naprázdno obťahuješ záver. proste, či ho nezhodí na poistný ozub. Ale to by už bol asi extrémne opotrebenie.

Ak máš niekoho, komu ide 50ka na 100%, tak nech ti požičia zásobník, aby si mohol vylúčiť chybné podávanie náboja z poškodeného zásobníka.

Tolko moj názor. Možno má niekto iné skúsenosti a napíše.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Díky Spotter, voľné držanie zbrane, to mi nejako nenapadlo. Musím vyskúšať nabudúce.

Ale iná vec sa stala - skúšal som obťahovať naprázdno, ako si poradil a pritom som si všimol niečo, čo som doteraz nevidel.

Keď je záver v najzadnejšej polohe, na mieste, kde sa bicí kohút dotýka spodnej strany záveru je vybúchaná priehlbinka, do ktorej kohút presne zapadá. Uvažujem, či by to nemohlo byť príčinou závady, prípadne, nakoľko je bezpečné strieľať z tejto zbrane...
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

to má vyklepané asi každá strielaná.
Myslím, že to nieje príčinou závad na tvojej zbrani.
Vyskúšaj, čo sa dá a daj vedieť čo bolo príčinou.

A vratná pružina nieje nejaká samodomo silnejšia? to by mohlo ešte sposobovať, že záver neochotne ide dozadu. Ale to už asi veľmi fantazírujem...:) origo je pri usti hlavne na poslednom závite s vačším priemerom.

Nedrhne záver o rám ?
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

V tej zadnej polohe cítiť jediné trenie, znateľné v ruke, práve v momente, keď sa kohút snaží vymaniť z toho "žliabku". Vratná pružina bola úplne prvé, čo mi napadlo, ale vyzerá rovnako, ako ostatné origo pružiny, tak som to neriešil. Nejako ju stláčať sa mi zasa nechcelo, aby nebola nejaká nehoda náhodou...

Nevie niekto poradiť, kde zohnať nejaké strelivo s trocha vyššou hmotnosťou strely a laboráciou? Lebo okrem toho streliva mi napadá len skúsiť to nejako pevnejšie držať prípadne to dať do ruky dakomu inému.

EDIT: Zabudol som spomenúť, že bod č. 3 v mojom popise závad (nepodá náboj) som myslel tak, že sa náboj vzprieči.

EDIT2: Práve som sa dohrabal jednej veci:
Vyjměte zásobník a vložte jeden náboj. Vývodky musí náboj držet ve stejném úhlu, jaký mají samy, náboj se nesmí „topořit“ střelou vzhůru. V opačném případě jsou vývodky roztažené a zásobník odmítněte, byl by příčinou závad - vzpříčení podávaných nábojů.
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/158504#158504
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

komisar napísal:...
Keď je záver v najzadnejšej polohe, na mieste, kde sa bicí kohút dotýka spodnej strany záveru je vybúchaná priehlbinka, do ktorej kohút presne zapadá. Uvažujem, či by to nemohlo byť príčinou závady, prípadne, nakoľko je bezpečné strieľať z tejto zbrane...
Keď sa kohút zachytí v tej priehlbinke, brzdí záver. Toto by som skúsil riešiť "samodomo" - buď vyhladením tej priehlbinky alebo zaoblením kohúta v mieste dotyku (alebo oboje dokopy) - obdobnú situáciu som riešil na Walthri P22 a pomohlo. Použil som mikrobrúsku (Dremel) - brúsny a potom leštiaci nástavec. Nevidím žiadne nebezpečenstvo pri strieľaní - iba nepohodu kým to neodstrániš...
Takto to bolo na Waltríku (nákres) a tak sa to zaoblilo (foto doleštenia). Výsledkom by mali byť krásne hladké styčné plochy (foto).

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"