HK vs. Glock

inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

to Stagstalker -> Je vynikajuce, ze mas moznost porovnat obe zbrane vo vlastnej ruke. I ked som G pozitiv, teraz so vsetkou vaznostou bez precikavania sa. Nie je mozne exaktne urcit, ktora znacka, model je lepsi pre to ci ono. Ty musis ziskat spravny pocit a potom i trochu triezveho rozumu. :) Raz som o svojom vybere (zdoraznujem uvazenom a skusanom) znacky a zbrane zapochyboval. Bolo to pri treningu IPSC. Mal som v ruke krasnu CZ, vyvazenu a presne vypiplanu pre tento typ strelby. Gcko zlahka kleslo v mojich ociach az do momentu 3 zadrziek na Cz a ziadnej na Gcku (nabijal som z 1 krabicky). Pre mna to je dostatocne silny argument, viac nez vyvazenost zbrane. Zbrani musis verit a preto aj rozhodnutie musi vychadzat z tvojho vnutorneho presvedcenia. Ako pise kamarat Jack, tu uz par tisic v cene nehra rolu. So zbranou spajas svoj zivot, je to nieco ako manzelstvo. A ludi, ktory pri obrane este len natahuju zaver radsej asi nepocuvaj, i ked revolver ma svoje mohutne prednosti.
HK krasne sedi v ruke a super sa s nim striela. Ja si ho ale neviem predstavit denne po boku :D .
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Kup si glocka,je spolahlivy minimalne ako HK,na uchop a spust si zvyknes a za rozdiel ceny medzi HK a G si nakup naboje. :wink:
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Suhlasim s vacsinou veci co ste napisali, v mnohom to vystihuje moje pocity :wink:
A celkom dobre sa trafil Berseker. Zabudol som spomenut,ze uvazujem o klasike 9mm Luger a v tomto kalibri aj porovnavam spominane zbrane. V inom kalibri by to bol asi jednoznacne HK, Gcko sa mi proste spaja s 9tkou, mozno este .45, ale ostatne kalibre mu podla mna az tak velmi nesedia.
K revolverom- Nevyvraciam,ze je to dobra sebaobranna zbran(bezpecna,blbovzdorna,lahka na udrzbu aj pouzitie-obtiahnut kohut a stlacit vie kazdy), ale tu to potom konci. Co sa tyka zadrziek, preto volim medzi Gckom a HK, aby som tento faktor co najviac minimalizoval. Ale ked sa to ma posrat, tak naboj neodpali ani v revolveri a je :D Na strelnici skor vystrielam zasobnik z gulovnice ako z revolvera :lol: A pokial by to nebol v .357magnum, tak podla mna ma 9mm a semi navrch, kvoli neporovnatelne kratsiemu resetu spuste, lebo ako prax ukazuje,ze ak sa striela, tak casto to pri prvom naboji nekonci a utocnik si veselo pobehuje dalej. (v zavislosti od zasahu) Revolver je podla mna zbran pre cloveka, ktory sa nechysta s nou pracovat a zlepsovat sa, skor je to zbran pre ludi, ktori myslia cisto len na sebaobranu a nie strelbu ako taku. Alebo pre amikov, ktori nimi lovia. Ale taky by sa na opasku nosil tazsie :D
Ked si najdem troska volneho casu, skusim obehat nejake strelnice a vyskusat obe zbrane, aj ked s P30 bude mozno troska problem, lebo na strelniciach to asi moc nedrzia..A nakoniec to vyzera tak,ze predsa len budem musiet dat na ten povestny vnutorny pocit ako opisal NzPerx, lebo pokial clovek zbran nema rad a neveri jej, tak z toho bude casom tak ci tak rozvod :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Osobne som si Glock nekupil, vobec mi nesadol do ruky, pri strelbe mi tiez nesedel. Kedze nie som somravy a na zbrani setrit nemienim, tak bol H&K jedoznacnzm riesenim, potom prislo viacero zbrani roznych znaciek, ale HKcko je pre mna stale "etalon".
eager_haslett

Príspevok od používateľa eager_haslett »

8)
Naposledy upravil/-a eager_haslett v 13 Jan 2010, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak to teda sme :lol: ja to hovorím diagnoza...Ozaj ale HK som na sutažiach IPSC veru nevidel :cry: a Glockou je tam hojný počet. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Balistik a Sigov si videl na súťažiach koľko? Napriek tomu, že je to skvelá značka a X-Five stavia práve pre IPSC? :lol:
A inak, tiež mám dva Glocky (FM 78 a FM 81) a nedám na ne dopustiť. A keď sa naštvem, aj lopatku kúpim! :D
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Este by som sa spytal pri výbere zbane, kto ako poriešil reklamaciu u koho ju kúpiť a aký pristupuje výrobca. Gčko som mal len krátko, nakoľko mi vôbec nesadlo, ale mal som z tej zbrane pocit, že záruka mi je na nič :) veď to bolo take nevkusné niečo čo strielalo stále bez pucovania, ani som nevedel čo to je nejaká zádržka a pod. a predávala sa úplne skvele dal som inzerát a na druhý deň bola fuč a to ešte volali ludia mesiac po tom, to znamená že je to aj dobrá investícia ked by bolo treba prachy da sa ľahko speňažiť narozdiel od iných značiek. To HK asi bude fajn... ale isto viem kde by som si ho nekúpil.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Jack tak to si udrel klinec po hlavičke :lol: Tak SIGI maju u nas styria solventnejší kolegovia,aspon nemusim zakladat nove vlakno,lebo sme sa s noacoakom chceli pustit do nich preto čo sme videli na poslednej akcii.Maju Sigi X-FIVE,ale aj tak im je to zbytočne lebo zbranou si vysledok nekupiš ako si oni myslia,ide len oto aby vinikali.Kamarat nam sdelil čo sa mu porobilo,ma zo Siga buchnute ak zo 5tis ran,a na spodku ako mu zaver tlačí naboj zo zasobnika do komory,ale mierne vlavo ako po zapalníkom ma v ocelovom rame vyhlodane cca tak 2-3mm,kovu.Druhy to ma menej ale ten aj menej striela,dalši to ma tiež,nesnažia sa stym chvalit lebo ich to sere ako každeho. :wink: Jeden snich to chce poslat priamo do Nemecka na reklamačku,čo povies na to ako na značku SIG.Teraz ešte k Sigu tieto maju SA,DA spušt,ale je tam vysoky uchop,kopu viac ako lahky mlock,maju hrozne dlhy reset.nemaju poistku manualnu,ale vypuštanie.Zaver za tie penaze radšej niečo lacne kvalitne,ako Glock :lol: ,možno HK,menej K-100 alebo CZ,viac popíšem možno ešte zajtra musím bežat na nočnu :wink:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Balistik je to teda viac ako jasné, že SIG bude pecka.. z továrne im to pošlú napäť , že je to ok :)
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

este k tym Sigom. Mal som moznost s tym strielat, no povedal som si, ze nechcel by som ho ani keby stal 10tis. Vysoky uchop, kope to viac ako by sa patrilo a ta spust aj v SA rezime je velmi tvrda. Nezavisle na sebe sme z toho strielali 3 strelci a vsetci sme strhavali.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

duros napísal:Este by som sa spytal pri výbere zbane, kto ako poriešil reklamaciu u koho ju kúpiť a aký pristupuje výrobca.
heh, no poznam par ludi ktori maju tiez HKcka a ziadny zatial nic nemusel reklamovat. Toz treba najst niekoho kto s tym uz skusenost ma, samozrejme sa pri kazdom strojarskom vyrobku musi objavit nejaky vadny kus 8)
igoros napísal:este k tym Sigom. Mal som moznost s tym strielat, no povedal som si, ze nechcel by som ho ani keby stal 10tis. Vysoky uchop, kope to viac ako by sa patrilo ...
To ma tiez hodne zarazilo. Ma relativne vysoko hlaven oproti ruke a teda pri strelne vznika vacsi moment (staci aj o par mm vacsie rameno). Preco netusim :cry:
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Sig je tym povestny. Vysoko mieridla ako koza, dlhy reset spuste. Isty cas som o nom uvazoval. Co mi na nom vsak prekazalo viac bol uchop, mam proste pocit ako keby som drzal riadne hrube poleno. Je to subjektivne, mam mensie ruky, strelcom s vacsou rukou to mozno tak pripadat nebude. Kazdopadne komu vyhovuje uchop berety 92, tak mu bude vyhovovat aj uchop 226. Dalsia vec, ktora mi na Sigoch vadila je vaha,su to dost tazke zeleza vzhladom na velkost najma 228...Co sa tyka presnosti je super(povedal by som nadpriemer), taktiez aj chod spuste je velmi kultivovany.
Na zakazku dokazu urobit aj lavostranne prevedenie,ale pod 30tis je problem ich na SR zohnat. Preto radsej za tie peniaze pojdem radsej do Glocka alebo HK.
Uprimne som zvedavy na 4.generaciu Geciek, neviete niekto nieco blizsie? Co som vycital na glocktalk a inych forach, release maju mat na Shotshow 2009 a maju byt vyrabane aj v USA. Vypustanie zaveru nakoniec nema byt obojstranne, ale len prehoditelne z prava do lava a naopak, lebo obojstranne vadilo uchopu pri strelbe. Poistka a zmena rybiny na zavere je stale otazna, "vystupky" na prsty na pazbicke maju byt mensie a troska sa zmeni povrch pazbicky....tolko co viem ja...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, keď som skúšal Siga na strelnici, mne na X-Five práve tá vysoko uložená hlaveň a mieridlá kus nad rukou perfektne vyhovovali, lebo silnú ruku mám pravú, ale mieriť musím tak či tak cez ľavé oko. :D To je práve o tom, ako individuálne sú tie preferencie. :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jack, kolko je takych anomalii ako ty :?: :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"