Povinnost nahlasenie pouzitia strelnej zbrane PZ.

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Luke, tvoja otázka je irelevantná. Je úplne jedno, či chce vyskúšať ako plynovka funguje, využiť ju napríklad pri kynologickom tréningu (zdravím Igora), alebo len narobiť rachot, zákon mu explicitne neurčuje, kedy ju smie použiť tak ako nám s ostrými. Čiže pohoda... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Emsit, nečuduj sa. Z jeho uhla pohľadu si nejaký -násťročný zmrdko, čo robí bordel v revíri a plaší zver. Samozrejme, beriem do úvahy argument, že keď vylezieš z mesta/obce, skoro vždy si v niečom revíri.
:P
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

no to teda nie je jedno, ked chces strielat chod na strelnicu, pre radost strielat zo zbrane mimo strelnicu v nezabezpecenom priestore je na hlavu.
s drazdivym plynovym nabojom asi sotva aj na strelnici, si to bez na 10 ran vyskusat do lesa a vies aky to ma dostrel a uz to nemusis nikdy viac skusat, takze systemove riesenie problemu, kde strielat s plynovkou taktiez odpada.

"Z jeho uhla pohľadu si nejaký -násťročný zmrdko"
toto presne aj mne napadlo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Luke, sám si to napísal: "si to bez na 10 ran vyskusat do lesa". A ďalších 10 rán, keď bude skúšať nové strelivo, ďalších 10, keď... Dôvod sa vždy nájde, raz tú plynovku má, tak si s ňou môže robiť čo chce, lebo zákon mu to nezakazuje a obmedzuje ho len veľmi mierne. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslia luke či Jack.
A či je strieľanie z plynovky mimo strelnicu na hlavu? No... podľa takejto logiky je na hlavu aj airsoft, či dovedené ad absurdum aj strieľanie zo vzduchovky. Nie som plynovkár, o násťorčných chlapcoch s plynovkami si myslím svoje, ale to je tak všetko, čo môžem, kým tu máme takú právnu úpravu, akú máme.
:roll:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

--
Naposledy upravil/-a Yuri the GUN NUT v 09 Apr 2010, 20:17, upravené celkom 1 krát.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Ako si v lese mozes byt isty, ze nemas svedkov, ze v okoli nikto nie je a smer strelby je bezpecny?? To si koledujes o pekny pruser...buchat si v lese z ostrej...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked 18 rocny hodi petardu o 21:59 na namesti a spravi viac rachotu ako plynovka mozu mu policajti nieco?
V tom pripade ide o hluk, ale keby som po niecom niekom vystrelil urcite to nahlasim fizlom, lebo nevies co ak nahodou.
Nepouzijem zbran len tak, keby som zastrelil na prechadzke psa, ktory by na mna zautocil (bezal na mna s podliatymi ocami :-) ) bez nahubku a nekrical by za nim panko on je neskodny :-), tak to i tak nahlasim, lebo ten majitel sa moze neskor najst a potom mas na krku poskodzovanie cudzej veci ci co :-(
Ale v lese by som urcite nestrielal i ked mam clear of sight.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

ani zábavna pyrotechnika nie je taká jednoznačná :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

Yuri the GUN NUT napísal:Zdravím páni, poznám zákon a čo sa môjho názoru týka tak nahlásiť použitie zbrane u mňa pripadá do úvahy jedine v prípade, že ma niekto napadne a ja ju vytiahnem a vystrelím (keď nevystrelím tak som mohol mať aj Glock 19 z hračkárstva :wink: :lol: ) a samozrejme pokiaľ by som nedajbože musel vystreliť po niekom samozrejme, ale keď si z pasie buchnem niekde v lese (keď sa vopred uistím, že nikto v okolí nie je a že je smer streľby bezpečný) tak to určite nikomu hlásiť nebudem (načo aj? aby som pred policajtami vyzeral ako idiot a aby začali pomýšľať aby mi zobrali ZP - no nie ďakujem) + keďže mám momentálne len pištoľ a tá vyhadzuje nábojnice automaticky tak určite toho nebudem strieľať moc, lebo si nikdy nemôžem byť istý, že nájdem všetky nábojnice (a ja som ten typ čo po sebe vždy stopy veľmi dôkladne zahladzuje 8) ) Keď už budem mať aj nejaký ten revolver (napr tú Alfu 2241 22LR) tak neexistuje, aby som si nešiel buchnúť niekam do lesa na plechovku (ktorú si samozrejme po sebe taktiež upracem :D ) Čiže toť môj osobný názor na vec - pokiaľ nemáš svedkov, dôkazy svedčiace proti tebe alebo poškodených tak nič nenahlasuj a všetko bude s najväčšou pravdepodobnosťou OK :wink:
prosim ta, ked uz si tak hlupy, ze sa verejne na sledovanom fore (akoby povedal gewehr) chvalis tym ako porusujes zakon a ako to planujes robit dalej a dopustas sa tym okrem ineho priestupku a trestneho cinu, aspon to nerob na nasom fore a chod s tym na azet alebo fasbuk alebo niekam.

tvoja interpretacia pouzitie zbrane a jeho nahlasenia je taktiez minimalne nekompletna, ale skor chybna.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

YURI the gun nut....prosim ta kolko mas rokov? Taketo perly sem fakt nepatria. :roll:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

:D

bol som zvedavy na vase komentare yuriho. Hned ako som si precital jeho pohlad na strelbu v lese som vedel, ze bude zabava.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...hm...tuto stranu by mohol kludne admin zmazat...trosku sa tu poniektory zase vyperlyli.... :? ...a hlavne zmazme po sebe stopy :shock: nech to tu nik nepovolany necita...
Naposledy upravil/-a inspiring_bose v 07 Feb 2010, 21:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Chalan Ty asi hulis :roll: Mam sice ZP 2 tyzdne ale toto by som zo seba nevypotil.Bal by som sa ju v lese co i len vytiahnut,nieto este strielat :roll: :shock: Nikdy nevies kto Ta vidi.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

podla mna by to tu malo zostat, ako odstrasujuci priklad, a ukazka ako moze niekto v komunite spachat samovrazdu a docielit, ze si nan vela ludi urobi nelichotivy nazor.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Luke, boduješ. Thunder ešte viac! Ja som si v privom momente myslel, že Yuri si snáď robí prdel. Ale tuším nerobí.
:lol: :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"