Sig sauer P226 S X-FIVE Allround

Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Musim sa spytat, ako riesite nosenie/nenosenie 226 s nabojom v hlavni pri absencii poistiek?
Viem, ze SIG ma viacero "nemanualnych" poistiek, ale predsa len, s nabojom v hlavni pri neopatrnom taseni...

Nechyba vam manualna poistka?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skus tasit opatrne a je to vyriesene. :)
Ale teraz vazne,ked ti robi problem naboj v komore ci absencia poistky,treba si osvojit "izraelsky" sposob tasenia bez naboja v komore,alebo kupit 1911,HK ci Berettu ktore sa daju zaistit. Ludia sa tu delia medzi priaznivcov nabitej a priaznivcov neobtiahnutej zbrane. Ja inklinujem k tej prvej skupine. Len hlavna zasada je,ked sa rozhodnes akokolvek,nos tak zbran stale. Teda stale nabitu,alebo stale nenabitu.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

A hlavne pri taseni ,,PRST MIMO SPUST,,a je to vyriesene, ziadnu inu poistku ti netreba. Jedina poistka si ty sam a tvoj prst. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Jasne, rozumiem. Vacsina ludi, co maju zbran vo vykone povolania a strielaju denne mi vravi, ze jedina poistka je ten prst. :)

Je to len nezvyk, na ktory si postupne musim zvyknut. Ako vravite, tasit opatrne a prst mimo spust.

Ako je to pri IPSC? Strielate niekto s X-Five-om ligu? Ci uz Level 1 alebo ine?
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Par zufalcov sa tu najde :lol:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

To Ambor: si sa zblaznil? Kto by dnes strielal X-fiveom? My strielame s STI, CZ a K100.
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Rob: Zabudol si Glock. Tych si hadam nechcel urazit. Inak citim tvoju ironiu a je mi to jasne. Ale tak pochop ma, ze som tu novy a neviem kolko ludi na SK je ochotnych mrhat takou drahou vecickou na IPSC. :) Verim, ze sa niekedy v lete na niektorom zavode stretneme.

OT: neviete mi poradit kde najlepsie zohnat/kupit strienky na X-Five? Hogue napr?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ambor,

prave dnes mi prepadlo nakupko, ktore som si povodne vybavoval na uplne inu zbran, ktoru sa nepodarilo zohnat.
Ako posledny pokus nenechat ho prepadnut som vo stvrtok skocil k Franovi do novej predajne.
Ocapkal somsi hadam vsetky dostupne verzie 226 , 250, 232 a cojaviemco...

Poviem ti ze ked som si tam susil s X5 aj ma svrbela kreditka...

Potom som si vsak realisticky spocital, kolko krat sa tento rok dostanem na preteky, ake su moje "sportove ambicie" a hlavne ze potom by som sa z titulu prislusnosti k SS226 klanu pozerat na ostatnych zhora... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a radsej som to nechal prepadnut a obcas si ten srandamatch odbucham s miniglockom :)

Inak, ta predajna a pristup personalu je Rolls-Royce medzi predajnami v SR, klobuk dole
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

Ambor napísal:Rob: Zabudol si Glock. Tych si hadam nechcel urazit. Inak citim tvoju ironiu a je mi to jasne. Ale tak pochop ma, ze som tu novy a neviem kolko ludi na SK je ochotnych mrhat takou drahou vecickou na IPSC. :) Verim, ze sa niekedy v lete na niektorom zavode stretneme.

OT: neviete mi poradit kde najlepsie zohnat/kupit strienky na X-Five? Hogue napr?
Ambor, Glock som vynechal trochu zamerne :-) , ono totiz chalani co maju Glock-y velmi nerypu (s vynimkou romana :-))
a uz v inom vlakne som pisal o strelcoch co mavaju lepsi vysledok s G26 ako ja. O tom ze X-five draha vecicka IPSC jsme uz popisali vela a moj nazor je iny ale to radsej osobne.
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Rob: to osobne ta beriem za slovo ak ta spoznam, budem chciet, aby si to vysvetlil :).

Netusil som, ze ste tu taki "jesitaci" ;), ale nic v zlom. Jeden clovek ma raz naucil, ze peniaze nie su rozhodujuce a ked clovek nieco velmi silno chce, vie si na to nasetrit, aj keby to trvalo x-rokov. Peniaze by nemal byt ten faktor, ktory rozhoduje, ci je niekto lepsi alebo horsi strelec. Ved aj Todd Jarett striela z 1911, ale neznamena to, ze si hned musim kupit 1911, aby som mohol strielat ako on.

Preto budem rad, ked ci uz nazivo alebo takto cez web pokecame o strielani a o zbraniach a nebudeme do toho miesat "nadradenost", lebo niekto investoval do zbrane viac ako ja.

Ale to je uz trochu OFF. Chcel som este napisat, ze som cital zaujimavy nazor na strelbu IPSC s X-Five, kde strelec pisal, ze X-Five nie je zrovna IPSC Production zbran na strielanie. Uvadzal viacero dovodov, jeden z nich kapacita zasobnika (CZ a Glock maju vyhody vacsich zasobnikov), druhy dovod dlhsi reset spuste a posledny samozrejme cena zbrane.

Suhlasite, alebo vy ste nejako modifikovali svoju X-Five ? SRT spust napr? ine strienky? Mieridla? Je to potom este vobec production po tychto upravach?

(Sorry za vela otazok ;) )
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

To Ambor: Nakolko citam v tvojom profile bydlisko NR a LV nepochybujem ze buducu sobotu prides na sutaz do Noveho Tekova. X-five pochybujem ze ma nevyhodu mensej kapacity zasobnikov (moje maju kap. 20 ran) a iste ani cenu a iste ani reset spuste. Vsetko zavisi od modelu. Ak sa bavime o SA-cku, reset je minimalny a spust je velmi jemna (presny odpor spuste je na nete), a myty o cene su vyvratene nezmysly - to ti vysvetlia viaceri kto vlastnia X-five. Nakolko klony 1911 su bezne drahsie ako X-five ( v zavislosti od vyrobcu, lebo aj 1911 od Sig je drahsia ako X-five).
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

rob: Tekov je isty na 50%, ak nic, pridem sa aspon pozriet. Kamarat sutazi, pridem ho aspon podporit.
Co sa tyka tych argumentov, neviem to ani vyvratit ani potvrdit, zatial mam zo svojho x-five vystrielanych len cca 20nabojov, ale tento tyzden ho idem prevetrat.

Aby bolo jasne, preco je X-Five taky popularny..

http://i24.photobucket.com/albums/c2/Da ... AROUND.png
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

to Ambor: Len aby sa zle nepochopilo. Sutaz v Tekove je samozrejme v NEDELU, to len ja mam v tom gulas, lebo v sobotu staviame stage.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa SIG1 »

Vážené dámy a páni s poľutovaním Vám oznamujem, že v rodine pribudol ďalší cárach X-Five AL SO a od dnešného dňa je jeho nešťastným majiteľom po P 226 AL SO Cooper zo ZV Teamu. Zase budú starosti zo zasekávaním a doladovaním. :roll: 8) 8) 8) 8) 8)
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

Yo yo yo, vieme vieme a tesime sa spolu so stastnym majitelom :wink: dufam ze buduci prispevok do tejto temy bude odomna :lol: a treba nejaku peknu fotecku noveho babatka do rodinnych, ehm, ci do fotogalerie nasich milacikov, tusim to mam nejako popletenee :lol: xixi
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"