Zbrane v baroch, pohostinstvach a restauraciach?

Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Tesco a jemu podobne hypace by som mal asi u zadnice,ale do banky uz by som so zbranou asi nesiel.Mimochodom,ked si svoje usetrene peniaze dobre uschovas pocas cesty do banky a neponesies ich na dlani,nikto Ti po prstoch len tak neklepne.Len by ma zaujimalo ci maju taketo oznacenia zakazu vstupu so zbranou aj oporu niekde v zakone,ci sa to moze povazovat za priestupok,alebo je to iba vec majitela budovy,podniku,prevadzky.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Thunder, tak si na leto kúp basketbalový dres, alebo voľnú košeľu. Pod ňou si gun nik nevšimne. Ak náhodou všimne a bude to v banke, tak sa treba ospravedlniť, povedať, že prichádzaš ako klient, zbraň máš v legálnej držbe a podľa zákona si ju nemôžeš nechať v aute (len ak by bolo na dohľad). Preto si sa, hoci nerád, radšej rozhodol porušiť ich interné predpisy ako by si mal porušiť zákon.
Ak sú normálni, po takomto zdôvodnení, ťa nechajú, aby si si vybavil čo treba. Ak má neozbrojený, zle vycvičený a slabo platený SBS-kár problémy s egom, tak ťa môže vykázať von. Neviem si však predstaviť takú horúcu hlavu, čo by okamžite volala políciu, lebo má pocit, že máš pod oblečením zbraň.
:lol:
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

thunder: tak ako uschováš peniaze uschováš aj zbraň :) myslím, že nieje o čom... a Jack ti to pekne vysvetlil, keď im to pekne kľudne vysvetlíš-ak by bol nejaký problém-, určite ťa z banky nevyhodia
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Ved hej,nedovolil by som si behat po meste ako Yul Brynner a jeho sest kamaratov s koltom az pri pate.Som vdacny za kazdu radu,za kazdy postreh.Mna skusky este len cakaju,aj preto sem chodim,pytat sa,pocuvat,citat,nechat si poradit,diskutovat.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Thunder, v zasade jedina sankcia, ktora ti hrozi za porusenie nalepky so zakazom zbrane je vykazanie z miesta ( existuje par vynimiek, tusim sportove a telovychovne podujatia, verejne zhromazdenia apod... ale to je podla osobitnych zakonov )... drz sa zasady, kym ta neprehladavaju, tak to neries
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Thunder, veď super, že sa pýtaš. Len do toho! Netvrdím, že každá odpoveď, ktorú tu dostaneš, je správna, alebo jediná správna. Ani o tých svojich si to nenamýšľam. Ale webforum ti určite poskytne kopu podnetov, aby si si na veci utvoril vlastný názor. Mne (no nielen mne) pomohlo. Tiež som sem prikvitol krátko predtým, než som šiel na skúšky a odvtedy tu straším.
:wink:
Maličko aj k téme. Vždy dbám na to, aby som zbraň nosil skryte. To si myslím, že by mal každý. Podľa mňa síce treba vhodne voliť oblečenie, ale nijak to nepreháňam. Čiže neobliekam sa jak cibula, neohmatávam si furt pravý bok, aby som mal istotu, či niečo nevytŕča, nerobím si ťažkú hlavu z toho, ak pod pulóvrom alebo trikom bádať nejaký ten obrys "čohosi". Pritom ešte nikdy sa mi nestalo, aby ma niekto upozornil, že mi trčí zbraň, dokonca ani v banke, na pošte alebo na úrade. Jednoducho ľudia primárne nepočítajú s tým, že nosíš zbraň. Ak aj zbadajú nejaký obrys, skôr im napadne, že na opasku máš púzdro s mobilom. To my máme sklony si myslieť, že ej kruci, všetci vedia, že mám gun. Na ilustráciu: kolega, s ktorým sedím dva roky v jednom kancli, sa ma minule spýtal, či tú zbraň niekedy aj nosím pri sebe. Nosím a pravidelne! Veľké "tehotné" USP.
:D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

no este ku skrytemu noseniu... isiel som so spoluziakmi na sud, schvalne som sa postavil na koniec rady cakajucej na kontrolu, reku poviem chalanom ze mam nozik, preto som isiel tak bokom... pridem na radu a policajt na celu halu krici... Janaaa, vies vypisovat tie papiere na zbran? a bolo po tajnostiach :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

733thunder napísal:Ked viem ze pojdem do banky,tak si ju logicky so sebou nebudem brat.
huh, tak kedy ju uz len mam so sebou brat zbran, ked nie v tedy, ked vleciem mergle do banky? to akosi postrada logiku. Inak na bankach je aj cedulka s preciarknutym mobilom, to ho tiez nechavas doma, ked ides do banky?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ja mam hot dog aj zmrzku na skryte nosenie!
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Mobil sa da vypnut :wink: Tak ale ja si nariadenia,ani zakony nevymyslam,mne ustipacne otazky nedavaj :wink: Ja len tiez poukazujem na nezmysel takychto zakazov. :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jack napísal:...Vždy dbám na to, aby som zbraň nosil skryte.
ja osobne povazujem to, ze nikto nevie o tom ze mam zbran, za jeden zo zakladnych predpokladov jej uspesneho pouzitia. Hned po zdravom rozume. Kdekolvek a kedykolvek.
733thunder napísal:Mobil sa da vypnut Wink Tak ale ja si nariadenia,ani zakony nevymyslammne ustipacne otazky nedavaj Ja len tiez poukazujem na nezmysel takychto zakazov...
o akom zakone hovoris? ja ti nedavam ustipacne otazky, ja sa len snazim rozhybat tvoj zmysel pre logiku veci :wink:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Nehovorim o ziadnom konkretnom zakone,myslim to vseobecne.
Moj zmysel pre logiku veci je plne rozhybany,ja si uvedomujem ze je postavene na hlavu nechavat doma kver ked nesiem vacsiu financnu hotovost,kamkolvek. :wink: Len polemizujem,spekulujem a snazim sa dostat nazory na vec aj z inych,z Teba som ho dostal,dakujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zaklad je vytvorit si nazor sam. Sprostredkovanie to dobre nefunguje, skusenost je vec neprenosna. Nechcem sem pliest nieco ako analyzu rizika, ale... Najvacsia miera rizika (pravdepodobnost aj mozny nasledok) uplatnena voci aktivu (v tomto pripade peniazom) je prave v momente, ked mas styk s financnou instituciou a teda je predpoklad, ze mas pri sebe vacsi obnos penazi ako bezne nosis. Ci uz ides vkladat (ides do banky), alebo vyberat (vychadzas z banky). Je teda nerozumne zrovna vtedy zanechat niektore klucove protiopatrenia proti danym hrozbam "doma v trezore".
Zakladna logika veci. V poslednej dobe je dost ludi, ktori sa orientuju prave na okradanie ludi, ktori vysli z banky, ci iba odisli prave od bankomatu. Pouzivaju na to bud sofistikovane metody od odvadzanie pozornosti cez sledovanie tvojich operacie po ocku pri okienku (ak len robis uhrady, vytipuju si ineho), alebo klasicke hrube nasilie, kedy ti proste vytrhnu tasku, kufrik, ak drzis pevne, dostanes aj po hlave (pripad z minuleho tyzdna).
Ak nosis zbran skutocne skryte, v banke sa bat nemusis. Podla slov pracovnicky pobocky jednej banky to dokonca u pravidelnych zakaznikov co nosia napr. casto trzby aj ocakavaju.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Nazory na vec si vzdy vytvorim sam.Teraz sice tvrdim ze yb som si do banky zbran nevzal... Iked... Urcite tomu tak potom nebude :lol: Aj plynak som nosil vsade so sebou. 8)
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 26 Mar 2012, 12:35, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"