Použitie zbrane-tréning - je náboj v komore skutočná výhoda?

john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

to už je těžké techniku přizpůsobit zdravotnímu stavu, protože takový klasický vozíčkář už nemá mimo použití technických pomůcek moc šancí.. právě co mu neumožnuje zdravotní stav, měl by to vykompenzovat technickým řešením plus aktivně snižovat riziko svého napadení..
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:54, upravené celkom 1 krát.
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

samozřejmě, je zde ještě jedno řešení a to je vyskočit na střechu nebo na auto a odtamtud uletět jako správný ninja pryč, nebo se propadnout do země. ale to se musí trénovat celkem dlho a v japonsku.. takže je to drahé a dlouhé.. :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

ak bude ten druhý škrečok mať v labách zbraň tak pochybujem že bude slabší :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

objavil som toto nové bitevné pole :D

Poviem úprimne- dosť ma vyčerpávajú siahodlhé príspevky- ale tu som si ich prečítal.

Som tu síce nový, ale už som v obraze- že to tu je o dvoch táboroch

- " gula vnútri a tí ostatní..." :roll:

Pozrel som si úvodné videá:

moj názor- klobúk dolu nad rýchlym tasením a obťahovaním. Pekné !

Situácie neni na škodu nacvičiť, lebo je pravda, že život vie nakresliť kadečo.

Ale súkromne sa vyjadrím k niektorým modelovkám ohladne odvracania útoku útočníka.
-zbran by som asi neukazoval, lebo disponovaný útočník sa jej može zmocniť (ako sa aj v jednom videou stalo) a to može byť fatálne
Súhlasím, že išlo len o jeden zo sto spôsobov, ale prax ukazuje, že pokial po niekom natiahneš ruku- koleduješ si o problém.

Pokiaľ by si po mne natiahol brániacu ruku- ako súčasný policajt a bývalý prieskumák si viac nemožem želať- dorobím s tebou za tú ruku strašné veci a nebudem potrebovať ani moju ani tvoju zbraň

- k bežiacemu útočníkovi poviem len krátko- je to ako inde spomínaný útok psa- ide len o dostatočný dištatnc (ak je ozbrojený) na účinnú obranu.


Záverom - podľa mňa tento spôsob diskusie o forme obrany sa mi zdá prijateľnejší a kultivovanejší- ako tie predošlé šermovačky v iných témach.

Mám z vás radosť hoši- (Polucias a aj tvoja opozícia )
(lebo ste ukázali objektívnu a konštruktívnu debatu)

Mne osobne viac sedí prirodzenejší systém z Ruska - Systema.
(viď tému, čo som založil)
Naposledy upravil/-a peterson v 21 Máj 2012, 23:40, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Ja nepodávam nikomu ruku ako prvý,pre istotu. :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

nápodobne :D

peterson - ak ide o tú ruku ako to bolo na tých videach, určite si sa dočítal aj to že som písal že takto by som to neriešil, len som chcel aby ukázať že je to technicky možné aj lavou aj pravou tasit a natiahnut zbran behom okamžiku, ja osobne tiež cvičím čo to zo systemy okrem iného a tiež by mi tá ruka stačila :wink: otázka je kedy sa zo mňa stane útočník, dúfam že nikdy :?

tá debata je tu omnoho lepšia lebo si myslím že je lepšie 1x vidieť ako 100x počuť, preto dúfam že tu budú pribúdať videa aj od ostatných
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Tiez som skusal pad dozadu a myslim si, ze ked sa vie clovek kultivovane zvalit na zem je to dobra technika. Ziskate tam 0,5 sekundy casu, za ktoru sa da vela veci stihnut. Urcite je lepsie si nechat pichnut nozom do nohy ako do brucha alebo radsej buchnut teleskopom po nohe ako po hlave. Je pravda, ze je tam znacne riziko poranenia vlastnych noh strelbou, ale podla mna akceptovatelnejsie ako noz v bruchu alebo prasknuta lebka od obusku.

A co sa tyka naboja v komore tak jednoznacne in.
Naboj mimo komoru je strata casu, zamestnanie obidvoch ruk atd.
Urcite aj vy ICS-kari by ste boli rychlejsi, len by ste si museli prestavit "casovac" v hlave dlhodobejsim treningom s nabojom v komore.
Ja som sa tiez nemohol jednoducho dostat na rozdielne casy tasenia medzi skrytym nosenim a lahko pristupnou zbranou bez krytia.
Je to naozaj len otazka casovania.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Do komory patria zasadne vyudene klobasy. Komora vazeni, nie je municny sklad :!:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

BKSL -
ja sa zas nemôžem dostať na výraznejší rozdiel pri náboji v komore a bez neho. ten malý rozdiel mi proste pripadá nepodstatný pretože na určitú vzdialenosť by som už netahal a ten malý časový rozdiel predstavuje vzdialenosť ktorá sa dá ťažko rozoznať od vzdialenosti potrebnej pre náboj v komore... nejak som sa zamotal ale hadam sa to dá pochopiť :wink:

na tých videách som chcel práve toto ukázať

človeku čo sa ale tomu takto nevenuje, myslím taseniu s natiahnutím v rôznych variantách, by som asi pravdepodobne tiež doporučil náboj v komore, pokiaľ sa cíti tak ohrozený. ono to totiž vyžaduje dost vela treningu ale človeka potom málo čo prekvapí, vie pracovat oboma rukami spolu aj samostatne, núdzovo prebíjať a znovu natahovať zbraň aj jednou rukou a je jedno či pravou alebo lavou,
je totiž velmi naivné si myslieť že k útoku príde za najideálnejších podmienok pre obrancu, tj- obe ruky zdravé, obe oči zdravé, resp v priebehu stretu príde k poraneniu, a potom už človek tak sebaisto nebude manipulovať s tou zbraňou ak to predtým necvičil vôbec

je to na každom jak sa pripravuje, ale ICSko nepresadzuje tvrdo náboj mimo, je to len taká najviditeľnejšia črta

nikto nič nenatočil? mna napadlo pár vecí čo by som chcel natočiť ale nemám na to momentálne čas,
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja som sa dostal do 0,2 - 0,3 sekundy rozdielu medzi obtahovanim a strelbou alebo priamym tasenim a strelbou.

polucias ty teraz bojujes vnutorne s tym, ze naboj mimo komoru je lepsia volba. Tu klames len sam seba.
Nemusel by si si to dokazovat roznymi video-pokusmi a rozpravou na fore, keby si bol o noseni mimo komoru jasne presvedceny.
Na to si ty dost tvrdohlavy a necakal by si na rady ostatnych.
Musis sa s tym len zmierit a ulavi sa ti a mozes sa v treningu dalej zdokonalovat a byt rychlejsi a efektivnejsi s nabojom v komore.
Myslim to v dobrom. Niektore veci musime "preglgnut", aby sme mohli napredovat.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tak mi napadlo....

cisto moja uvaha: mnoho sebaobrannych situacii ma medzi momentom rozhodnutia tasit a vystrelom este fazu "hrozba zbranou" , tzn ten moment kedy na nespratnika iba ukazujeme pracovnym koncom pistolky.
Verim tomu , ze vela situacii touto fazou aj konci. Obtiahnutie zbrane ma v tom momente neskutocny psychologicky ucinok, ten zvuk vzbudzuje respekt. Myslim ze ak by som aj tasil s nabojom v komore, mozno by som este raz obtiahol v ramci hrozby zbranou. Pachatel by videl ze mam skutocne nabite, ten vypadnuty naboj sa dost leskne, v tom momente by asi ani na sekundu nepochyboval o tom ci mam alebo nemam ostru zbran ci len plynovku....

To je len taka moja uvaha, v praxi som to este nastastie neskusal
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:48, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nikto je mozno silne slovo, ja som raz kukal do hlavne makarova v ruke namol ozrateho policajta a skoro som sa pos**l a to ani neobtahoval...

keby cvakol zaver alebo poistka, asi mi menia pampersky
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:47, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"