K 100 P1

Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

pri miereni mi prva rana z P1 ide na 15m o 5 cm vyssie, ostatne idu potom v poriadku presne tam kam chcem s rozptylom par cm, len ta prva je vzdy uletena hore prec od ostatnych
nevie niekto preco?
je prve manualne podanie naboja ine?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Studená rana 8)
Na to podávanie sa dáva pozor pri streľbe na dlhé vzdialenosti, preto si napr odstreľovači (na súťaži keď majú čas) dávajú po jednom do komory a nie zo zásobníka.
Ale pri pištoli som sa s tým ešte nestretol. Tiež mám P1 a nikdy mi nič také nerobilo. Sám som zvedavý v čom to bude.

Čo ma napadá, či to nie je úchopom. Predpokladám, že pri každej výmene zásobníka trocha prechytávaš zbraň a pri prvej rane Ti nejako "dosadne" do rúk. Robí to len Tebe, alebo aj niekomu inému keď z nej strieľa?

A prvá pri príchode na strelnicu, alebo prvá z každého zásobníka?
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

vsimol som si to dnes, ked som sa snazil strielat mierene
P1 mam len kratko a vybuchal som asi 300 nabojov, vacsinou rychlo ked mi stacilo trafit kruh 30 cm

stava sa to pri miereni skoro po kazdej vymene zasobnika,
daval som si len po 4 naboje, takze ta prva isla castejsie

neviem ci podorazeni zasobnika ked zaver sam skoci naspat, alebo ked to obtahujem
nikto co by presnejsie strielal tam dnes nebol,

nabuduce si to budem viac vsimat
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Myslim, ze to nebude zbranou. Skor sa bavime o povestnej vecnej teme "prva rana". :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

pri prvej rane, ked je hlaven este studena, zvykne to uletiet. A robi to Glock, HK, GP... to je jedno o aku zbran sa jedna
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

hlavaXX napísal: stava sa to pri miereni skoro po kazdej vymene zasobnika,
daval som si len po 4 naboje, takze ta prva isla castejsie
Igoros, ale toto nebude studená hlaveň, preto som sa pýtal či pri každom novom zásobníku, alebo pri prvej rane na strelnici. Keď tam mal po 4 náboje, tak to sa mi nechce veriť.

Daj streliť niekomu inému, či to isté bude robiť aj jemu, potom budeme všetci múdrejší, a niečo vymyslíme, je nás tu dosť :)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

3500korun napísal:

Čo ma napadá, či to nie je úchopom. Predpokladám, že pri každej výmene zásobníka trocha prechytávaš zbraň a pri prvej rane Ti nejako "dosadne" do rúk.
myslim ze je to tato pricina co si napisal .....nic viac nic menej .... este par navstev strelnice a ten "jav" pominie :P
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

igoros napísal:pri prvej rane, ked je hlaven este studena, zvykne to uletiet. A robi to Glock, HK, GP... to je jedno o aku zbran sa jedna
Som mierenkar co ma v Pistolovom trojboji KVZ vystrielanu majstrovsku triedu, tym chcem povedar, ze nie som ziadny novacik. Svoje tvrdenie opieram o dlhorocne skusenosti. Pri vsetkej ucte ale dovolim si tvrdit, ze vyssie citovana veta nie je pravdiva. Kto mojmu tvrdeniu neveri nech mi kludne donesie kratku zbran s ktorou ma taky problem a ja predvediem, ze to nie je zbranou.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

pripájam sa k DUSOvmu názoru. studená hlaveň pri streľbe na dlhšie vzdialenosti s dlhou guľovou zbraňou zrejme urobí nejaké tie centimetre na niekoľko stoviek metrov. ale z materiálového hľadiska sa mi zdá byť extrémne nepravdepodobné, že by 10-15cm dlhá hlaveň mohla po prvej rane na 15m spôsobiť 5 centimetrovú zmenu v nástrele. to by sa hlaveň musela po troch plných zasobníkoch stočiť ako prasačí chvostík.

tiež občas mierenkujem a takýto jav som si nikdy nevšimol. skôr ide o chybu strelca.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

-mal som cz52, bola celkom presna, ale nove naboje boli drahe, stare nepouzitelne pre normalnu stelbu, strasne kopala a tie vojenske mieridla na tmavej vnutornej strelnici boli takmer nepouzitelne tak isla prec
- este mam kevina, maximalna spokojnost najma kvoli velkosti, na 10 m strielam hlavu ak mierim, inak na 5 m ide tak ako ked ukazem prstom
-k100 P1 je prva poriadna co mam a som s nou tiez maximalne spokojny.
nie som ziadny sniper, ale pri miereni ide hlava na 25m

tento tyzden znovu vybehnem na strelnicu a budem robit pokusy, ak tam niekto bude, skusim otestovat inym strelcom a inou zbranou.

-konecne vysledky vyrocnej prace 2011 s nazvom "IDE NAOZAJ HORE?" budem prezentovat az po vystrielani 100 nabojov, skuseni inej zbrane, ineho strelca, pri zachovani rovnakeho drzania, postoja, doby mierenia, nabojov, svetelnych podmienok, vzdialenosti, teploty, vlhkosti, rosneho bodu a tlaku (vplyv vetrov na vnutornej strelnici zanedbavam aj ked je nich niekdy znacne citit)...

kvoli vyssej objektivite vysledkov a sirsej reprezentativnej vzorke, privitam vo vyskume aj vase poznatky s nastrelom prveho naboja
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

-vcera som vybuchal dalsiu 100.
-vacsinou po 3 nabojoch,
-prvy isiel vzdy vyssie ako tie dalsie 2, niekedy viac niekedy menej.
-Nikdy sa nestalo , ze by prva bola najnizsie.
-trvalo mi to asi hodinu.
-skusal som obtahovat manualne alebo zaver zapadol automaticky po zasunuti zasobnika- ziadna zmena
-niekedy som prechytaval aj po kazdom vystrele
-nakoniec som pustil 14 ran, prva vyssie, ostatne vsetky nizsie relativne pokope.
zase som tam bol sam, nemohol som skusit nic ine ani nikto iny moje

NEJDE NIEKTO DNES, STVRTOK ALEBO PIATOK OKOLO 1700 NA STRELNICU V BA ABY TO OVERIL AJ NIEKTO INY A JA SKUSIL INU MASINU?

viem, ze P1 nie je idealna na mierenku, a +/- 5 cm na 10-15m je v pohode, ale chcel by som v tom mat jasno.
nie ze budem chciet dat niekomu pekne medzi oci a namiesto toho mu len upravim pricesok :lol:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Hlava XX pevne verim, v tvojom zaujme, ze nikdy nebudes musiet "dat niekomu pekne medzi oci" prvou ranou. Nezijem ev akcnych filmoch. :roll:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Hlava, niekedy Ti môžem požičať moju P1, ale neviem či to bude ešte tento týždeň...trocha sa mi toho teraz veľa nakopilo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zvláštne, ak uvážim, že si skúšal aj prechytávať po každej rane, strieľať len 3-ranné položky atď. Tam by sa chyba strelca už mohla prejaviť aj pri inej než prvej rane.
No uvidíme, čo nám povie "test iným strelcom".


Btw. Ak si to včera skúšal v CC, možno sme sa tam videli (resp. počuli). Škoda, vo štvrtok nemôžem, pozrel by som sa rád na túto 'anomáliu' :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

aku mas volu uzamknutia? rotuje hlaven aj ked je uzamknuta? ak ano, rotuje cca do 1mm alebo viac?

otestoval by som vole uzamknutia
1. po manualnom obtiahuti a nabiti susilky
2. po prvom ostrom vystrele. vtedy nabit do zasobnika najprv ostry a za nim susilku a nic viac tj. po ostrom vystrele cyklus nabije do komory susilku. treba ale dodrzat maximalnu opatrnost a stale smerovat zbran bezpecnym smerom (aj ked by v komore po vystrele mala byt nabita susilka ale jeden nikdy nevie, nahoda je blbec)!

mozno je nieco s uzamykanim (malo pravdepodobne) ale osobne to vidim skor na chybu medzi usami. psychika je svina a vzdy vie ze strielas "prvu"...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"