Ako by ste sa zachovali vy?

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

čo by bolo- pokial by si nechcel mať tie opletačky ako si písal- tak by si sa pobil a dával by si si bacha na zbraň. Niaka krvavá gamba či hánka ešte nikoho nezabila :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

Panzer napísal:Nechcem si predstaviť, čo by som robil, keby ma neuposlúchli.
http://www.youtube.com/watch?v=itmNiTwHOsM
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

Panzer napísal:Zaujal ma tento príbeh na dfense http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011021306 pretože má veľmi blízko reálnej situácii, aká môže kedykoľvek nastať. Nemusí ísť o metro, stačí aj obyčajná zastávka MHD.

Môj pohľad na popísanú situáciu je - mám zbraň (ako vždy), mám na nej ruku, krútim hlavou na Skejťáka, ale zbraň spoza opaska nevyťahujem. Ak tasí Skejťák z batôžka zbraň skúsim tasiť aj ja, ak nie, nemám aspoň zbytočné popoťahovačky so šandarmi.

Váš pohľad?
moj pohlad na vec najprv vseobecne:
ja by som si na zaklade jednej mojej skusenosti dobre rozmyslel (ak nie som napadnuty priamo ja alebo moji blizky) ci vobec a do akej situacie sa vlozim.. neznie to moc hrdinsky ale treba si uvedomit ze takymto rozhodnutim sa clovek dostava na tenky lad.. na jednej strane je moznost ze to zvladne a je hrdina, druha moznost je ze to bud nezvladne a sam utrpi ujmu, alebo to prepali a moze byt on ten obvineny. clovek moze byt pripraveny a mat nacvicene rozne scenare, ale situacia sa moze lahko zvrtnut neocakavanym smerom a vacsinou uz nie je cesta spat.

ku konkretnej situacii:
co takto - neist proti skejtakovi priamo (nevieme ci ozaj nema v tom vaku zbran a prst na spusti a ak vystreli z neho, moze clovek tasit aj za 0,5s a nebude mu to nic platne), ale zahrat lahostajneho okoloiduceho alebo cumila a zneskodnit ho z boku alebo zo zadu napr. teleskopom ak by sa o nieco pokusil.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Panzer napísal:[...] Vyzerali obaja dosť naštvato a bolo zrejmé, že si chcú udrieť, tak som odhodil nabok sako a chytil do ruky zbraň v puzdre. [...] Chlapci zostali stáť na mieste, ja som aj s kamarátom vycúval a bolo po konflikte. [...]
A čo sako, si sa preň vrátil, alebo to bol collateral damage? :lol:

K téme, ja by som asi tiež volil postup s rukou na zbrani v púzdre, teda ak by som si zachoval duchaprítomnosť.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

berserker

Jasné, že som neodhadzoval celé sako, len som odhrnul tú časť, pod ktorou som mal zbraň :D.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

berserker, myslis collateral ? :D

http://www.youtube.com/watch?v=-zJlsc8GU50
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Panzer:
Aha, ja som si myslel, že si mal sako len tak prehodené cez plece napr. kvôli veľkému teplu, pričom ti zakrývalo zbraň a pred tasením si ho odhodil na zem. Už v tom mám jasno. Dík. 8)

Ja som:
Nie, nemyslel som film Collateral, ani film Collateral damage, ale konkrétne collateral damage. ;)
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Myslím, že to patrí tu.Chcem vedieť Váš názor:
Príde dvojica do predajne. Vyláka Vás do odľahlejšej časti miestnosti aby ste nevideli na svoju kanceláriu. Do predajne vbehnú dvaja „stáleopálený“ spoluobčania a ukradnú firemnú peňaženku aj Vašu. Dvojica, ktorú „obsluhujete“ stratí záujem a idú preč. Vy idete do „kanclu“ a zistíte, že zmizli obe peňaženky. Vybehnete z predajne a pozeráte ako v aute bez ŠPZ sedia tí dvaja „zákazníci“ spolu s „večneopálenými“. Dôjde Vám, že Vás „ojebabrali“ a bežíte za nimi. Vtom zabočia do slepej ulice a „fujazdia“ preč. Na konci ulice si všimnú, že „tudy cesta nevede“ (zjavne nejsou zdejší) otočia to a na plné gule idú proti Vám. (Vy ich dobiehate ,viete že je tam „slepá“)
Varianta 1. Tasíte a strieľate na vodiča (NO) –útočí na Vás autom.
Varianta 2. Tasíte a strieľate na auto do oblasti motora.
Varianta 3. nemáte zbraň a uskakujete aby Vás neprevalcoval(stalo sa)
Varianta 4. skúste vymyslieť???
Ja osobne som po vypočutí tohto príbehu volil Var.1.
Jeden prokurátor mi odkázal, že moje riešenie by ma vyšlo na osem rokov „na tvrdo“ a zlodeji by vyviazli s dvojročnou podmienkou. ( Ale stále si myslím, že by som konal v medziach NO.)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

U mna by to bola varianta c.3.

Nosim zbran v kapsicke, ktoru si v praci zamykam do stola. Takze ak by som narychlo za niekym vybehol, tak bez zbrane.




V pripade ak by som aj mal zbran pri sebe, tak by som asi aj tak nevystrelil ale max namieril zbran.

Takze asi v tomto pripade varianta c.3
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pockam,az ma auto bude minať /hadam sa bude dat autu vyhnut/ a strielam... na pneu samozrejme :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Varianta pre nas pravny system:

Vydat vsetky financie hned a dobrovolne uz len pri minimalnom naznaku nasilia a ak by potom tym "oni za to nemozu" nemohlo nastartovat auto tak im ho pomoct roztlacit a dakovat bohu ze ako som dnes pekne obisiel. Potom si este narychlo skontrolovat ci som poplatil tento mesiac vsetky odvody do poistovni tohoto statu. Ujov na polici nebudem zatazovat aby zo mna neurobili hned pachatela poistovacieho podvodu akonahle im poviem co sa stalo. Zapachajuca hniloba.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

BKLS tuším máš depresiu. Mal by si ísť na psychotesty.


Netuším ako by som sa zachoval.

Veľkú rolu by hral odcudzený obnos peňazí a ďalšie okolnosti.

Je sranda, že ak by v takejto situácii zakročil policajt tak môže strieľať podľa zákona o PZ.

Ale bežný občan neviem, neviem ako by obstál. A stále nechápem prečo štát nie je schopný posilniť ochranu majetku vlastným konaním občana. Teda mám na mysli využitie NO a pozmenenie textu nejde o nutnú obranu ak bola zjavne neprimerané.
A pritom útok je vždy neprimeraný vzhľadom na to že napadnutý ho nečaká v prevažnej miere.

Hlboké zamyslenie :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ukradol ti peniaze a na úteku ťa ohrozuje autom? Ty tasíš a strielaš na vodiča? Teoreticky mi to príde ako celkom pekný ukážkový príklad NO.
:wink:
Obávam sa však, že v praxi by to mohlo dopadnúť úplne inak. Samozrejme, v tvoj neprospech.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

nemam pravne vzdelanie tak mozno tresnem hlupost ale podla mna v popisovanom pripade utok na majetok trva - konanie okradnuteho je teda NO či? v tej ulicke by som asi strelil kedze uz je aj utok na mna
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"