Aké strelivo do glocka?

glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Záleží na štěstí. Pustil jsem jich 2000 a asi 10 nábojů šlo až na druhý pokus. Ale taky znám jednoho, kterému známý oddělal hlaveň, protože mu střela zůstala v hlavni a on vystřelit další náboj...
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

to glock69 : to si pisal tomu strelivu LIMIT-Z ???
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Ano, zkušenosti s limity. Zkus se podívat na české fóra, přebíjenky se tam docela dost probíraly.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

Zdravim Vas,

Mam celkom zalusk ja jednu G17 no cital som ze ma polygonalny vyvrt hlavne. Chcem sa spytat ci mu nebudu vadit olovene prebijane strely, alebo z glocka musim strielat len FMJ? Do cz som ladoval vsetko na co som natrafil a nebol problem. Bude toto znasat aj glock?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bude a s usmevom.
len pozor na utopene zapalky, totizto zapalnik nemusi take spolahlivo iniciovat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

50BMG:
Tuším sa tu už niekde preberalo, že čisté olovo (nie olovo s EPRX povlakom od Aresu) polygónu moc nesedí. V závislosti od tvrdosti použitej zliatiny sa tuším môže strhávať a nadmerne zasierať hlaveň.
Jedine že by som si to zle pamätal... :wink:
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa selag »

Mám z G 17 vystřeleno více jak 15 000 ran s mým přebíjeným střelivem se střelou 124 grs kom. kužel – čisté olovo a úplně bez problémů, otěr v hlavni minimální.
A ještě k těm zápalkám – já právě musel víc zalisovávat. Při málo zalisované zápalce občas SB neodpálilo. Nechal sem si prodloužit trn o 0,2mm a od té doby G odpaluje naprosto spolehlivě.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Ahoj....

Prebijam uz 10 rokov a tiez mi neodpalilo zapalku skor ked trcala von... Ked bola nahodou zalisovana hlbsie... nebol problem.
Z glocka mozes kludne strielat to iste co strielas z bezneho vyvrtu.... nemal som problem ani s olovom :-)
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

yarco napísal:50BMG:
Tuším sa tu už niekde preberalo, že čisté olovo (nie olovo s EPRX povlakom od Aresu) polygónu moc nesedí. V závislosti od tvrdosti použitej zliatiny sa tuším môže strhávať a nadmerne zasierať hlaveň.
Jedine že by som si to zle pamätal... :wink:
:-) dobre si to pamatas. Naozaj to moze nastat. Problem je v type olova. Ak su strely prilis makke, co sa pri domacej `velkovyrobe` obcas niekomu zadarilo, pripadne si poplietol olovo na strely do predoviek (musi byt naopak makke a zarezavat sa do vyvrtu) s olovom na normalne strelivo, tak potom je hlaven zasrana az hroza. A nejde len o Glocky ;-) Najjednoduchsia kontrola je zarypnut nehtom. Ak sa zarypne, problem. Potom myslite na kamosov, co lubia cierny prach :-) Ak si idete nehet urvat a nic, malo by to byt ok. Mimochodom pri cistom olove staci jedna skusobna rana a jeden pohlad do diery. Hned ako sa rozptyli dym, navodzujuci krasnu atmosferu napoleonskych vojen, vidiet v hlavni ci sa olovo otiera, ci nie. Najviac s tymto (G + ciste olovo) ma odstrielane asi GPI, cize urcite vie fundovane vstupit do diskusie :-)
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa robusta »

taktiez strielam olovene strely, rýpal som do nich nechtom ako si radil ale isiel som si prsty zlamat, ziadny vryp som nespravil. Aj napriek tomu sa mi olovo v hlavni otiera ale len cca 1cm za nabojovou komorou
Mam si robit starosti a zmenit strelivo alebo je to ok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"