Spušť G17

manual
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa manual »

cubitko napisal: 20 000+krat spust na sucho...

Cital som niekde na fore, ze u Gloka spustanim na suso sa moze ulomit hrot uderniku. Co je na tom pravda, resp. mate niekto s tym skusenost?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Samozrejme môže, ale čo viem, Glock na toto nie je moc citlivý. To u podaktorých hlavne starších zbraní (napr. moja CZ50 :twisted: ) máš skoro istotu, že ti zápalník sušením odíde.

Videl som aj fotky Glocka, kde pravdepodobne ako dôsledok častého sušenia vypadla zo záveru pekná kruhová platnička z plochy, ktorá slúži ako opora dnu nábojnice. Stať sa môže všeličo, ale nie je to bežné.

Ak ťa trápi ten zápalník, tak ho vymeň po každých 5-10000 odsušených ranách, vzhľadom na ušetrenú muníciu to je zanedbateľná investícia.
Tomu druhému problému sa podľa mňa dá predísť dostatočnou kontrolou zbrane pri jej čistení.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Manual: peknych par tisic uz nasucho za sebou ma a nebolo na nom vidiet ziadne poskodenie ked bol naposledy vonku ... cca 3 mesiace dozadu.
manual
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa manual »

Ok. Vdaka za odpovede. Tak, ze mozem susit dalej ja, aj moj syn.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 823
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Kdesi som počul/čítal (asi nie na tomto fóre), že Glock je v porovnaní napríklad s GP oveľa náchylnejší na uvedené poškodenie sušením.
Cvičný náboj stoji okolo 1 éčka - nie veľká investícia oproti zlomenému hrotu úderníka, aj keď vo väčšine prípadov asi iba potenciálnemu.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pietro susit s glockom pomocou cvicneho naboja je neuveritelna otrava. Natiahnes zaver a naboj leti z komory ta-het. V Cz-te alebo 1911 to zmysel ma, len natiahnes kohut, alebo aj nie, ale v glocku... :roll: Mam len jedny nervy a cas strateny chytanim cvicneho naboja a davanim ho spet do komory/zasobnika mi nik nevrati, predlzi to cas na jedno treningove spustenie na dvojnasobok. Som rad ak si denne najdem pol hodinu na trening, aj to sa mi niekedy nepodari.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Ked na Glocku zaver nepotiahnes uplne dozadu, naboj (ci uz cvicny alebo ostry) ti ostane v komore ale udernik sa uz dostane do tej svojej "pre-cocked" polohy a spust budes moct stlacit znova.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 823
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

cubitko napísal:Mam len jedny nervy a cas strateny chytanim cvicneho naboja a davanim ho spet do komory/zasobnika mi nik nevrati
To poznám, naposledy sme so synom presne videli kam spadol cvičný náboj, a napriek tomu sme ho nemohli nájsť. Neveril by som, že sa môže náboj takto stratiť, našli sme ho až po čase niekde inde.
Skús to ako píše Peterko, ale to asi tiež nie je riešenie, keď si nemôžeš obtiahnúť ako chceš, ale ako musíš...
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Pokial trenujes tasenie s obtiahnutim zaveru, budes ten naboj aj tak musiet vyberat z komory. A aj ked len zlahka potiahnes zaver, aby si iba natiahol spust. ustrojenstvo, tak cvicny naboj sa osuchava a strasne spini zbran malymi pilinkami z mosadzneho okruzenia (cerveny plastovy naboj s mosazdnym dnom). Ja susim bez cvicneho naboja uz roky a zatial sa mi na g17 udernik ani plocha na zavere nijak neposkodili ani ziadne okom viditelne opotrebenie tam nie je.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Ja osobne som mal vzdy pocit, ze ten susiaci naboj sa po par ranach zdeformuje, teda v jeho odpruzenej mosadznej zapalke sa mi vymlatila diera a bolo to vlastne k nicomu..... Mam uz urcite najmenej 20 000 suchych vystrelov z mojej G17 bez naboja a zatial nic :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"