Naše nože

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

keď už kukri prečo nie originál nepálska produkcia vykovaná z pružiny náklaďáku ?
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

R napísal:keď už kukri prečo nie originál nepálska produkcia vykovaná z pružiny náklaďáku ?
tym som sa tiez zaoberal, listove pera zohnat nie je problem, skor kovaci. a ked zozenies, cloveka az prevali ta cena.

za tento uzasny polmetrovy kusok pan majster chce 700e
Obrázok
co sa tyka originalu nepalskeho, ak tam ides osobne si vybrat a vyskusat, preco nie. inak ...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

mňa zaujal slovenský eshop čo ti gúgl hodí ako prvý, ceny zaujímavé, ak je to naozaj pružinová uhlíkovka tak by dačo mohli vydržať, ceny tiež dobré... ak to teda nie sú čínske fejky z nejakého hovnokovu, ale furt sa to dá do týždňa vrátiť.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

R
daj link
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ceny slusne,len rozmyslam , kde by som kukri vedel vyuzit
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

electron: phill dal link, budeš nám na paranoja kempoch sekať drevo na oheň :lol: alebo pri kopaní zemľanky na hrubšie korene. Na nepálcoch ale vidím tri možné problémy, prvý (čo sa dá riešiť) že budú chytať líšku jak môj g78 alebo kástofka, druhý že či sa pri práci neuvolní rukoveť a nakoniec púzdro z kože byvola môže vo vlhku škarede pracovať. Uvolnená rukoveť by šla poriešiť tiež, časom by som vyrobil kvalitnejšiu, a púzdro dať ušiť z kydexu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

hej,ved vies ,ze sa viem o drevo postarat :lol:
neviem ako je prichytena rukovat /skrutka na konci ? / ale hadam je dostatocne uchytena,ked to maju uz vyskusane
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

rukovet "original" je vecsinou "trn" narazeny do rucky alebo je nitovana ...... zalezi od vyrobcu ... niekde na youtube bola vyroba ale ako vzdy ked to chcem najst tak toho neni :?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Neviem či sú to skrutky alebo na hulváta roznitovaný matroš, navyše v mosadzy sa to môže časom pri sekaní rozkviklať. Ale ako polotovar na čepeľ dobré... ale sú tam aj kúsky ( IIWW ) s priečne nitovanou rukoveťou.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

R napísal:Na nepálcoch ale vidím tri možné problémy, prvý (čo sa dá riešiť) že budú chytať líšku jak môj g78 alebo kástofka, ..
Moj G78 tiž še snaži ulapic ľišku, aľe mu nedovoľim. Bo ho mascim. A kto maže, ten jede. :D

Taže tote uhľikate nožiki jak masciš, ta nemaš probľem. Teda aspoň ja ňemam. 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kua Panzer, ta to 'kurz praktickej východňiarčiny' :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

to je kurz dosledneho makcenia.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Obrázok

Toto je tiez Nepal, kvalita bude zrejme podobna tym z http://www.namaste.sk/british-service-n ... i-1-prodej
Kazdopadne cepel je dobra, seka dobre, dobry uhlikovy polotovar. Rucka sa prave meni a puzdro... o tom aj skoda hovorit. Byvolia koza je naprd, treba si dat namieru vyrobit kozenne puzdro podla toho ake chcete (mne sa prave vyraba puzdro ktore bude mat aj MOLE 3 rady po 2 uchyty + moznost uchytu na opasku).
Papier je formatu A4.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Chcem si kupit tento z hermesu Mikov Dýka 392-NG-1 za 35eur? Máte s ním niekto skúsenosti? Co znamenajú tie čísla? Myslíte si že mi na bežné používanie na turistických akciach stačí?
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"