RUGER Mini 30 7,62x39

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Adjustable Gas Block sa to volá. Len tak narychlo

http://www.midwayusa.com/product/232621 ... e-diameter
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

pekná stránka plná pekných vecí na Ruger Mini 30

http://www.ruger-mini-14-firearms.com/m ... sories.php
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co sa tyka tych stranok mam ich preluskane co ma tam zaujalo je "divne" riesenie tazkej hlavne ....
tak vies ako ked si nieco vyrobis nieje to take ako ked si nieco kupis :D momentalne mam naklady 30€ a pocitam ze nad 50€ nepojdem :)

tie imbusi su neni ani kocka ani pes ja som ten spravny nasiel v 150 dielnej sade bitov po ich demontazi som zasiel do zeleziarstva a kupil nove ktore pasuju na "normalne" imbusy(4ky) zavit je trocu iny ale po dotiahnuti je vsetko ok ... teda na mojej je to centova zalezitost skus a rozhodnes sa sam ktore tam nechas.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Ináč. Písal som do Rugera na tech support a odpovedali mi aby som to nerozoberal, že to nieje nutné a že rozoberať by to mal autorizovaný servis (oni píšu že priamo fabrika Ruger) - tak prdím na to nejdem do toho vrtať. Ten kanálik čistím prípravkom na čistenie fajok, je to taký drôtik a na ňom je dosť pevne namotaná nejaká tkanina. Fajkári tým čistia neprístupné miesta na fajke a mne to slúži u Rugera a aj u 58čky
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

scandium napísal:Ináč. Písal som do Rugera na tech support a odpovedali mi aby som to nerozoberal, že to nieje nutné a že rozoberať by to mal autorizovaný servis (oni píšu že priamo fabrika Ruger)
tak poznas to nic nieje treba a ked sa to riadne doondi posli do servisu a riadne zacaluj :)
(nic osobne mas flintu v zaruke tak rob ako uznas za vhodne)
scandium napísal: Ten kanálik čistím prípravkom na čistenie fajok, je to taký drôtik a na ňom je dosť pevne namotaná nejaká tkanina. Fajkári tým čistia neprístupné miesta na fajke a mne to slúži u Rugera a aj u 58čky
aj to je moznost osobne sa rad vo veciach "posturam" obcas to nieco stoji ale aspon viem co a ako + si veci prisposobim ako potrebujem ked doladim ten "odber" budem muset na chvilu cmajznut brachovi fotak a nafotit co som kupil za "krestanskych" 500€ podotykam ze flinta je z r.1999 :mrgreen:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

z "99 to neboli tie co najviac rozhadzovali po terci? Aky mas rozptyl na 100m?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

strelnici som ju mal len raz a oporou a "nespolahlivym odpalom" nabojov popis o stranu skor to bolo 15,5cm(cip strelivo) , klub. kolega od ktoreho som ju kupil ma s nou+barnaul z lahu nastrel 98 z 100b .... tak neviem ci je s tej sarze "rozhadzovacnych) :)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

takze tu je foto na 100m kto ma tento tip terca vie si sam premerat ako som pisal mieridla: predna muska "diopter" ZKM ,zadne orig. ruger diopter velkost neviem ale ako som pisal na "strkoch" som cez tuto kombinaciu videl terc+pol valu ak nie viac :mrgreen:

apropo tie "prve" (CSLA) boli mierene na spodny terc 5ks ... "stopovky" isli na stred 10ks ...10ks "madarske na vrchny.
Prílohy
2.jpg
1.jpg
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tu je najlepsie foto ake mam na tel.
orig pazba(asi ame. orech) s houge som ju este nefotil
muska ZKM , odkial pochadza nosic neviem
stabilizator hlavne accu-strut LT
nejaka weaver lišta
gumenna bodka
Prílohy
IMG934.jpg
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

a ked som sa tak "rozbehol" tu su prve prace na "odbere plynov + nadpazbie kde bolo prerabane uchytenie srobov(povodne sa skrutkovali do napazbia ktore je hlin. zliatina,teraz je to opacne) + priprava pred farbenim znacka je mini-scout-mount 30 (http://www.amegaranges.com)
Prílohy
5.jpg
4.jpg
3.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

puška mi začala rozhadzovať po terči. Na 50 m ten pištolák z nastrelovacieho stojana (niekto tvrdí že práve preto ten nástrel) a druhý redukovaná figura na 50 m z dvojnožky
Mám pocit že sa zhoršuje rozptyl. Mám za sebou cca 1000 vystrelených CIPovaných nábojov resp. striel z takýchto nábojov.
Idem do výroby precízneho streliva a uvidíme.

Na tom pištoláku pozerajte len tie prelepené čiernymi záslepkami. Potom som si na neho prilepil tú redukovanú figuru a som to dodierkoval celkom.

Dúfam že nieje problém s vývrtom. V týždni idem za puškárom nech to skontroluje
Prílohy
2015-10-13 16.57.38.jpg
2015-10-13 16.56.49.jpg
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa theplaky »

Na 50m zo stojanu by ti to malo chodit podstatne lepsie.
- uvidis co Ti povie puskar, podla fotky terca sa stav vyvrtu urcit neda

Pripadne este skus:
- zmenit strelivo (mne to s 123gr HP Barnaulom chodilo lepsie-skus si kupit 1-2 krabicky a otestuj to s tym)
- skontrolovat ci sa Ti nehybu mieridla/optika
- nechat strelit niekoho ineho
.. rugre mini su zname tym ze maju relativne tenkostenne hlavne=po x ranach sa hlaven zahreje a zacne kmitat viac nez za studena-neviem ako rychle strielas ale skus si tie 10ranove polozky absolvovat v case okolo 8-10minut

Na predchadzajucej strane si pisal ze delaborujes vojenske strelivo a tuto strelu osadzas do mosadznej nbc osadenej zapalkou bez ortuti ak som to pochopil spravne. V suvislosti s nechromovanym vyvrtom je okrem vacsej nachylnosti na hrdzavenie pri pouzivani zapaliek na baze ortuti este jeden aspekt ktory si svojim postupom vsak neosetrujes:
- chromovany vyvrt je na povrchu tvrdsi=drazky su teoreticky "trvacnejsie"
- nechromovany je na povrchu logicky menej tvrdy
- vojenske strelivo ma v tejto razi strelu s priebojnym jadrom ktora je z ocelova/zelezna a zelezny je rovnako aj plast strely
- civilna strela je cela z olova (ktore je makke a deformovatelne) a plast by mal byt mosadzny (maksi nez ten z plechu)
= vojenska strela pri priechode hlavnou vytvara na drazky vacsi tlak nez civilna lebo to priebojne jadro sa neda stlacit a tvrdsi plast strely sa tiez deformuje horsie nez mosadzny = vyvrt sa opotrebovava rychlejsie (najme ak nieje tvrdeny chromom)
.. toto moze (ale nemusi) byt odpoved na tvoju otazku ci to rozhadzovanie nemoze byt sposobene vyhoblovanym vyvrtom
Naposledy upravil/-a theplaky v 18 Okt 2015, 23:48, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa theplaky »

Nomed: cielnik je z Garanda a nosic musky mi robil Kruty z Malzenic (prelestil aj ozuby na spustaku a doraz spuste je tiez od neho)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Myslím že budú povolené mieridlá alebo optika. Tisícovka FeTb nemôže zničiť vývrt na taký rozptyl, to by staré kvéry ako 1891 mosin, k98, alebo z tých nových napr. jugoslávske zastavy strieľali za roh.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

takže po skoro po roku som sa z rugerom konečne dostal znova na strelnicu "prerobená" montáž (pôvodná bola duralová a nejako extra mi tam nesedela + ak si dobre pamätám musel sa zhadzovať cieľnik takze bola vyrobená z ocele , mierne znížená a odľahčená ) v ten deň načiernená el. akrylom a narýchlo namontovaná.

foto montáže + celej zostavy
Prílohy
DSC_0977.JPG
2.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"