ZP par otazok

inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

arminius
hodnotil Ťa psychológ ? Hodnotil !
- si normálny ? Si !
ved o to prave ide, pri ziadosti o vydanie ZP nie si povinny sa podrobit psychologickemu vysetreniu staci ak tvoj osetrujuci lekar podpise prehlasenia ze psychicky a fyzicky je vsetko OK. Podla mna nazor psychologa je nadradeny nazoru osetrujuceho lekara a ak psycholog bude mat dovodne podozrenie na nejaku poruchu (a zrovna sa to zisti pri vstupnych psychotestoch do PZ, alebo akychkolvek inych) vznika dovod na zadrzanie zp...ci nie?? :wink:
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Tiez nazor laika.
Ci pri posudeni zdravotnej sposobilosti na ziskanie ZP ides na psychologicke vysetrenie, alebo nie, je len na rozhodnuti tvojho praktickeho lekara. On to vyhodnotil tak, ze netreba, tak si nesiel. Pri inej prilezitosti si isiel a neuspel. Pravdepodobne sa tvoj psychicky zdravotny stav zmenil :). Dusevna porucha (osobnostna zmena) je choroba ako kazda druha, minuly tyzden si bol zdravy a tento tyzden uz nie. Cize podla mna je to strata zdravotnej sposobilosti.
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

VLADO 999
mne sa tvoj laicky nazor paci...res. tak nejak si to vysvetlujem aj ja
strata zdravotnej sposobilosti= strata zbrojneho preukazu
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

BOBOR666 napísal:arminius
hodnotil Ťa psychológ ? Hodnotil !
- si normálny ? Si !
ved o to prave ide, pri ziadosti o vydanie ZP nie si povinny sa podrobit psychologickemu vysetreniu staci ak tvoj osetrujuci lekar podpise prehlasenia ze psychicky a fyzicky je vsetko OK. Podla mna nazor psychologa je nadradeny nazoru osetrujuceho lekara a ak psycholog bude mat dovodne podozrenie na nejaku poruchu (a zrovna sa to zisti pri vstupnych psychotestoch do PZ, alebo akychkolvek inych) vznika dovod na zadrzanie zp...ci nie?? :wink:
Ja som to myslel tak , že si bol na psychotestoch aj pri získaní ZP a aj pri pohovoroch .
Ako sa potom bude hodnotiť , keď podľa jedného si normálny a podľa druhého nie ?
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

neviem tam ide asi o rozpor dvoch posudkov s rovnakou vahou..podla mna by sa to riesilo podrobnejsim skumanim :idea:
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

2 arminius :
Pri posudzovani zdravotnej sposobilosti na ziskanie ZP si bol dusevne zdravy, po case, pri pokuse ziskat zamestnanie u policie sa zacala prejavovat dusevna zmena (choroba), tak uz na drzanie/nosenie zbrane zdravotne sposobily nie si. Tie dva posudky sa odohrali v roznom case a teda vyhodnocovali rozny zdravotny stav.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Este ma napadlo.
Ja posudenie psychickej sposobilosti chapem tak, ze s formularom na lekarske potvrdenie pridem k obvodakovi, on ma pozna (som u neho nejaky ten piatok, pozname sa, doveruje mi), dostanem povrdenie. Po 1-2-4-6-8 rokoch pridem k nemu znova, ze mam chripku, citim sa blbo, navyse spomeniem, ze ma uz na tomto svete vsetko sere, nech mi nieco predpise, lebo sa bojim, ze mi pukne v mozgu a niekomu nevinnemu rozbijem hubu. On sa zlakne (vsak podpisal ze som v pohode), ze mi v tom mozgu fakt moze prepnut a vystrielam škôlku na prechadzke. Tak brnkne na policiu nech ma odzbroja a potom mozeme riesit veci nasledne.
Ale to asi zijem v paralelnom svete :?
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

BOBOR666 napísal:neviem tam ide asi o rozpor dvoch posudkov s rovnakou vahou..podla mna by sa to riesilo podrobnejsim skumanim :idea:
lenze jeden posudok je na sposobilost vykonavat pracu policajta a druhy na nosenie a drzanie zbrani a streliva... to je rozdiel!
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

Lord_Summoner_sk
rozdiel vidim len v ucele vykonania posudku, ale oba posudky sleduju rovnaku vec a to je dusevne a psychicke zdravie + pripadne anomalie ak sa vyskytnu....cize ucel je rozny vysledok rovnaky
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

BOBOR666 napísal:VLADO 999
mne sa tvoj laicky nazor paci...res. tak nejak si to vysvetlujem aj ja
strata zdravotnej sposobilosti= strata zbrojneho preukazu
chlapci, zoberte si to úplne prakticky... uchádzaš sa o miesto v PZ, súčasťou prijímacieho konania sú psychotesty. Nespravíš, výsledok sa premietne do výsledného rozhodnutia o neprijatí do PZ. Nemyslím si, že by bol niekto natoľko iniciatívny, aby si začal robiť osobný prieskum či náhodou nemáš v držbe ZP. Eventuelne aj VP, ak by išlo o závažnejší psychický problém, alebo akékoľvek iné oprávnenie (napr. odborná spôsobilosť pre výkon SBS, preukaz horského vodcu a ja neviem koľko ešte ďalších možných oprávnení, ktoré by psychicky chorý človek nemal mať). Vieš čo by sa museli nahľadať, než by si overili všetky možné takéto oprávnenia? ZP je síce vážnejšia vec, ale zasa nemá žiadne výsadné postavenie z tohoto titulu. To podľa mňa nie je reálne, aby si to nejako policajti spájali. Jednoducho Ťa nevezmú, z prijímacieho konania odídeš s neúspechom, zložka o konaní sa voľakde založí a koniec... môj názor. Veľmi by ma prekvapilo (aj keď príjemne), ak by postupy nášho PZ boli také sofistikované, že by došlo k oďňatiu ZP alebo vôbec konaniu v tejto veci.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Psychotesty k vstupu u PZ a psychotesty k zdravotnej sposobilosti na drzanie/nosenie zbrane su neni ine? Min. k psychotestom k vstupu u PZ, sa urcuje aj buduce zaradenie, aspon tak mi to povedal kamarat. Su tam aj odlisne podmienky a naroky na uchadzaca. Zdravotnu spôsobilost stracas, ked to povie tvoj obvodny lekar(Alebo akykolvek lekar co vie ze mas ZP :D a zistil stratu podmienky zdravotnej spôsobilosti) a ma povinnost, ale aj ty, to nahlasit utvaru PZ, ktory ZP vydal, ale samozrejme, musi to mat ten lekar niecim podlozene :). To ze niekde nespravis nejake psychotesty este neznamena, ze nemas zdravotnu spô. o tej rozhoduje obvodny lekar, ale clovek by sa mal potom nad sebou aj zamysliet a najlepsie mu tuto skutocnost nahlasit a potom rozhodovat, ako dalej.
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

kazdy prispevok mal v niecom pravdu, asi najrealistickejsi pohlad na vec vniesli predosle dva prispevky, kazdopadne som v tom viac zorientovany a zas o jeden :?: menej. velke Dik vsetkym :wink: ....ale to neznamena ze koncime diskusia pokracuje :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Igor napísal:Vieš čo by sa museli nahľadať, než by si overili všetky možné takéto oprávnenia? ZP je síce vážnejšia vec, ale zasa nemá žiadne výsadné postavenie z tohoto titulu.
Podla mna opravneni a dokladov, ktore vydava priamo PZ, zase az tak vela nie je, a ZP bude jeden z tych ostrejsie sledovanych.
Je myslim celkom realne, ze v pripade zistenie vaznych problemov na psychotestoch by sa niekto mohol zaujimat o opravnenost drzania ZP.

Mimochodom - o pracu v PZ som sa nikdy neuchadzal, ale prislo by mi logicke, ze v case absolvovania psychotestu uz ma uchadzac za sebou kopu vyplnenych formularov, kde su o.i. spomenute aj opravnenia typu VP a ZP. Ale mozno nie ...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

inak...cerstva perlicka z PZ BA III , na poslednej skuske na ZP na BAIII bola 50% uspesnost uchadzacov :):)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

to je len dobre

ked som ja bol na skuske, nepresiel len jeden uchadzac, ale ten bol uplne duty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"