ARES 147gr Naboje

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Diky Yarco pravdu mas, tie slapu na 100%, len ten tvar 147 nevyhovuje mojej zbrani, pricom urcite koli haraburdam nebudem robit na nej upravy.
Používateľov profilový obrázok
PEPIK
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa PEPIK »

yarco dik za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Rasto-ja som tiez zistil ze mne idu lepsie klasiky 124grn strely,tazke strely my dvihaju znacne vysoko cca 10cm.To co sme sa bavili na sutazi ci my 147grn nerobi problem zatial nie ,neviem cim to je ale v klasike 75 to bol zasek za zasekom v nabehovej sklzavke :roll:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Presne ako hovoris.
A co sa samotnej CZ tyka, tak som cital, na USA fore, ze su vhodne strely 115-135gr.
Idem si odlievat vlastne 125gr (realne to bude 130-135), takze budem urcite spokojny.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Preco niesu tie lahke vhodne :roll: 147grn je o.k zatial ale mal by som dat vyssiu muchu aby my tlacilo zasahy dole.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tiez mam nastrel asi tak o 5-10cm nizsie a musim mierit nizsie, ale zase to ma vyhodu ked strielas Alfy, pretoze tie zacinaju od 1/3 tercu hore :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hodim sem info ohladom nabojov.Do nedavna som prebijal strelivo 9luger zo 147grn strelou,navazka 3,6grn prachu S-020,cierny valcekovy.Pri strelbe zo shadowa mi cez hradla vykazovali naboje faktor 135-136,dost nadupane.Dokonca nemali extra na to vpliv ani magnumove zapalky winchester.ked som tie iste naboje dal do kamosovej K-100 robili faktor 125-126.Dokonca na Mastrovstvach SR keby bolo chladnejsie by nepresiel ani na hradlach.Dalsia skuska ked sme dotycne naboje dali do Igocovej K-100 vykazovali vyssi faktor ako druha K-100 :shock: Chcem sa opytať nema na unik tlaku vplyv aj ze prva K-100 ma mierne vybrusenu komoru na prebijane naboje :?: nejde mi do hlavy rozdielne ustovky pri tej istej znacke.Na porovnanie sme skusili mojho shadowa co ma buchnute okolo 8000ran,bez znamok opotrebenia hlavne,dalej kolegova CZ TS.jemu vychadzal faktor 136-137.Firma GP garantuje zivotnost hlavne 50tis ran,vyrazne rozdiely na oko v hlavniach niesu.Podla inych na cezetach odidu hlavne po 25tis,ale preco maju vyrovnane ustove rychlosti :!:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rasto neotvaraj pandorinu skrinku znova :-)
CZ75TS ma dlhsiu hlaven o cca 30%, takze to je viacmenej ta hlavna vec ohladom vyssieho fps.
O vyvrte tu hovorit nebudem, lebo to je kazdemu jasne:-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mne to nieje jasne tak mi to povedz. :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

myslím že k100vky mali svojho času robené laufy u maďarov, potom ich začal dodávať CZ, takže aj to by mohlo mierne ovplyvniť prietlačný odpor a výslednú úsťovku. Tlaky unikajúce kolo hilzne sa dajú spoznať rýchlo, hilzňa je zvonku opálená, rozmer komory má tiež vplyv na priebeh deformácie hilzne a výsledný vývin rany... je tam hromada faktorov, každý z nich ovplyvní úsťovku...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

rasto - nebol nahodou ten rozdiel ustoviek sposobeny tym ze igoca ma predlzeny lauf? resp. mali obe skusane kaceny rovnaku dlzku hlavne?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Igor ked bude na fore hodi blissie info,hlavne boli rovnake.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Samozrejme, ze tesnost komory ma vplyv na rychost strely. Ked je volna tak ti tlak unika okolo nabojnice. Tym padom mas nizsi tlak na pretlacenie strely. Ak strielas prebijance tak tento jav ovplyvni aj nabojnica. Kedze urcite netriedis nabojnice podla vyrobcov a serii tak mas zmesku s roznymi vlastnostami. Tu vsupuje do deja roztaznost nabojnice. Ak sa zoztiahne dostatocne rychlo a zatesni komoru nie je problem. Ale vsetky nabojnice by museli mat rovnaku roztaznost aby si mal vyrovnanu seriu streliva. Ja na mierenku prebijam do jednej serie od jedneho vyrobcu. Aj tak mam ocmudene nabojnice. Tercova laboracia co robim nekope ale nema silu aby roztiahla nabojnicu dostatocne rychlo. Tiez mam volnejsiu komoru IPSC specialu. To je preto aby to zralo podla moznosti vsetko. Tercove zbrane su na vsezravost streliva chulostive prave preto, ze maju tesnejsie komory koli dosiahnutiu rovnakej rychlosti strely. A tym vyssej presnosti. Na rozptyl rychlosti strely maju samozrejme vplyv aj ine faktory. Ako presne si schopny navazit prach pre kazdy naboj. Aky mas rozptyl kalibru striel ci dlzky naboja ... S K100-kou isli pri prvych seriach cestou tesnej komory aby dosiahli co najvyssiu presnost, mala to byt jedna z hlavnych konkurencnych vyhod zbrane. Postupne ako sa rozsirila tak do toho rozni strelci pchali roznu produkciu streliva a samozrejme casto dochazdalo k porucham koli nezehlenym nabojom. Boli staznosti, ktore sa riesili zvyselim volnosti komory ale tym isla presnost do ... Tym ale nechcem povedat, ze by bola presnost horsia ako pri inych seriovych zbraniach. Napriklad G-cko sa stalo etalonom spolahlivosti a aku ma volnu komoru. A vsetci vieme preco ma tu povest bezporuchovej zbrane. Je to preto, ze ma tak velke vyrobne tolerancie.
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Ahojte!
Toto je téma, ktorá sa môže prekecávať večne. Každý máme iné opotrebovanie hlavne, inak skladovaný prach a prebíjame iné množstvá. Napr. jeden veľa strieľajúci a prebíjací člen povedal: Urobím referenčnú vzorku, premeriam na hradlách a keď je to ok, nasypem do stroja 10 kg prachu a urobím to všetko. Je jasné, že preháňal, len tým dokumentoval, že má systém overím - urobím čo najviac.
Pozeral som nedávno svoju knihu, kde si píšem množstvá,váhu striel a prach a jeho množstvo + iné somariny.
Pomerne rýchlo som prešiel z ľahkých celoplášťov na Ares, olovené 147gr. S020 - 3,6 gr. Faktor ok 128-130, podľa počasia a Boh vie čoho. Neriešim až takéto drobnosti a mám rád rezervu /super minor strieľať na preteku za nejakých 30 éčok je na šľak trafenie/.
Potom 147 gr, ale EPRX. Logicky, menšie trenie v hlavni. Bomba, zníženie dávky na 3,5 a faktor furt vysoký 134-135.
Takže teraz idem na 3,4 gr a uvidíme...
Skúšal som aj 153 a 150 gr strely, ale zdajú sa mi už ťažké. Myslím si /skromne/, že pre moju SP 01 sú ideálne práve 147 gr. EPRX. Plochá dráha letu, malé opotrebovanie a zaolovenie hlavne, spoľahlivosť.
Len upozorňujem na zápalky SB. Nerobí sa mi s nimi dobre a obávam sa, že som mal zopár zlyhačov, práve kôli nim.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tiež som daval pod 147EPRX-3,6grn prachu S-020 a faktor 135 :shock: nedavno som skusal s kamaratom 3,4grn zdalo sa mi to omnoho lepsie na pocit aj presnost,faktor zial neviem.Dalej boli nalaborovane 147s inym prachom 3.8grn a zbran sa chovala ako malorazka,dokonca nevladalo niekedy ani naboj podat.Co uz musime skusať :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"