Konkretne príklady nutnej obrany a krajnej núdze

lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

No ano, len na skuske su tie situacie jednoznacne, kdezto v realite sa to moze krasne pokrutit, bud nedoslednym vysetrovanim, pokrutenim pravnikmi, ludsky faktor je omylna a spekulativna komodita
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Cesi na to maju peknu prupovidku: "V teorii jde to lehce, v praxi zdá se, jít to nechce."
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

Jack napísal:Pištoľníčka, Gewehr: :wink:
Ako... mne je tiež divné, že téma sa volá "konkrétne príklady NO a KN", od začiatku tu riešime teoretické príklady, ktoré sme dostali na skúškach a niekto nám tu ide vykladať, ako by to v reále bolo iné (pritom sa tu nenájde nik, koho by o tom bolo treba presviedčať!) a akí sme vlastne všetci neschopáci, lebo to netrénujeme ako maníci na izraelských videách a navyše odmietame na kamošov mieriť ostrými ako polucias pri bežnom tréningu. Ach jaj...
:twisted:
Sorry, pochopila som to až teraz :oops: Díky :wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

ja som len chcel poukázať presne na to čo si napísal tu :!:

gewehr "V teorii jde to lehce, v praxi zdá se, jít to nechce."

a neviem prečo ale tá analógia k driftu mi príde viac ako presná.

jedniný to asi pochopil maros15

poštolníčka : verím že na skúške ti správne vysvetlenie pojmov a situácií pomôcť môže, ale ak si to raz vyskúšaš čo i len zo srandy, zistíš že realita je iná, a tu na fóre sa často ignoruje.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

To vies polucias, my sme len slabe povahy, co ostrimi strielaju na papierove terce... neviem preco si stale myslis, ze nikto nic nechape a iby ty si lietadlo. Nikto nevyvracia, ze realita moze byt (a aj byva) diametralne odlisna. Su tu ludia s realnymi skusenostami z roznych silovych zloziek, su tu ludia, ktori bezne trenuju s ASkami, simunition im tiez nie je neznama, ale TY si furt melies svoje dokola a stale dokola. Super, ked ti ta predstava tvojej samostrednosti a jedinej spravnej pripravy vyhovuje tak sa jej drz, ale podobne vykriky do tmy ako tu si nechaj do svojej temy k ICS.

P.S.: si si isty ze vies o akom drifte som hovoril? A precital si si vobec prvy prispevok tejto temy?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

typický rozdúchavač flame,
ja som podal svoj pohľad, prečo to ty nevieš stráviť bez narážok?
ked je tu tolko skúsených som simunicion a pod, prečo to tu nenapíšu?... to by som ja konkrétne velmi uvítal, praktické skúsenosti, riešenia, nie len mlátenie prázdnej slamy ako ty!
je mi jedno či ICS, či COmbat focus shooting, či Amer. shooting academy, či ako kovboj IPSC, ja nikomu náš systém nevnucujem, to ty sa stále snažíš živiť tento výmysel.
Ja sa snažím získať čo najviac pohľadov na vec, výkriky do tmy prichádzajú hlavne od teba. Ešte som nečítal jediný konštruktívny príspevok od teba, ešte som sa nedočkal konkrétneho spôsobu, podla teba, riešenia nejakej situácie.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

polucias napísal:typický rozdúchavač flame
chlapce, uvedom si v akej si teme. No nic, zjavne sa nezhodneme. Prajem dobru noc.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

polucias napísal: dovolím si totiž povedať že 90% a možno aj viac nositeľov vrátane OZ nemá ani páru o praktickom požití zbrane. A iba nasušené tasenie vám moc nepomôže keď bude pachoš 2m od Vás, tam už nastupuje iný typ obrany.

moja rada je skúšať a skúšať prakticky, postupne na to človek príde úplne sám čo je v takej situácií najmenšie zlo.
v tomto s tebou úplne súhlasím.

A ešte by som dodal pokiaľ nevie človek ovládať a používať zbrane, ktoré má nonstop pri sebe, mal by začať práve týmto.

Ale myslím, že sme odbočili viacerí od témy, tak sa tam vráťme :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

rotwailerka napísal:prajem pekný večer , potrebovala by som pomôcť okolo skúšok na ZP skupiny A - nosenie zbrane a v kútiku duše dúfam že sa tu nájde nejaký dobrák čo by mi mohol poradiť ohľadom nejakých vecí - otázok , pretože nechcem na tej skúške vyzerať ako úplný idiot . Za ochotu vopred ďakujem. :oops: :oops:
Polucias, teraz už azda vidíš dôvod, pre ktorý rotwailerka založila toto vlákno. Neber to osobne, ale neviem, prečo sa každý tvoj príspevok - hoci chceš často povedať aj čosi iné - musí zákonite niesť v duchu "my cvičíme ICS, mierime na seba ostrými, nad nás nie je".
:?
Ja som sa vybujačil s air-softkami, takže už nepotrebujem cvičiť zatýkacie techniky a mieriť nabitou ostrou kamarátovi na alfa-zónu. A keď mám pocit, že treba pridať nové skills (technika a taktika), využijem služby skúseného policajného inštruktora. To mi dáva viac ako kukať videjká a potom sa hrať na cowboyov a indiánov. Nikomu pritom nevnucujem, že to má robiť rovnako, lebo inak to robí zle. Všetko, čo som tým chcel povedať je, že občas neuškodí kúsok pokory.
:wink:
Chlapi, neviem ako vám, ale mne príde trochu úsmevné prísť do vlákna, kde sa riešia srandovné teoretické situácie, aké si vypočuješ na skúškach a musíš na ne odpovedať podľa predstáv komisie (toť ten dôvod, prečo rotwailerka založila vlákno) a tvrdiť, že v reále to aj tak bude všetko inak. Veď mi ukážte jediného z fóristov, ktorý by tvrdil opak!
:roll:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

ja myslím že ak si prečítaš môj prvý príspevok v tejto téme tak tam nenájdeš jediný náznak reči o ICS atd, to zas gewehr fórikmi o knižke a kritizovaním niečoho čo nepozná.

je to jeho osobná zaujatosť,
a ja som sa vyjadroval v úplne inom duchu, je to úplne zreteľné.
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=30

sorry za OT
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Polucias, viem, že tam žiadna zmienka o ICS nebola a ani to netvrdím, preto som napísal: Neber to osobne, ale neviem, prečo sa každý tvoj príspevok - hoci chceš často povedať aj čosi iné - musí zákonite niesť v duchu "my cvičíme ICS, mierime na seba ostrými, nad nás nie je". Čiže ako vidíš, hoci mňa by si azda z osobnej zaujatosti neobviňoval, mal som z toho podobný pocit ako Gewehr. Tým sa ťa nechcem dotknúť. Čo som chcel povedať, som povedal už skôr.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

polucias napísal:...to zas gewehr fórikmi o knižke a kritizovaním niečoho čo nepozná...
by si sa divil, aky som ja polyhistor 8) :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

asi by som ta veru divil,

jack: ja sa už neutrálnejšie vyjadriť neviem, tak mi príde prinajmenšom zvláštne že aj keď som nepopisoval nič z ICS tak to tak vyzerá. jednoducho som tu za zloducha napriek tomu že ponúkam konštruktívne fakty.
tým samozrejme nechcem povedať že sa to týka osobne teba. :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

otazka, s ktorou zalozila autorka tento topic...
rotwailerka napísal:prajem pekný večer , potrebovala by som pomôcť okolo skúšok na ZP skupiny A - nosenie zbrane a v kútiku duše dúfam že sa tu nájde nejaký dobrák čo by mi mohol poradiť ohľadom nejakých vecí - otázok , pretože nechcem na tej skúške vyzerať ako úplný idiot . Za ochotu vopred ďakujem. :oops: :oops:
a tvoja konstruktivna odpoved
polucias napísal:...je ale zaujímavé čítať tu tie príspevky s nekonečný výkladom toho čo je NO a KN a ako by sa "malo" reagovať. zožeňte si pár známych, airsoftové pištole, alebo pištolky z hračkárstva na vodu, a skúste si takú situáciu naživo. všetky poučky sa vám veľmi rýchlo stratia. Preto by sa téma mala uberať skôr smerom ako to skutočne riešiť, nie ako by to bolo "správne" .
dovolím si totiž povedať že 90% a možno aj viac nositeľov vrátane OZ nemá ani páru o praktickom požití zbrane. A iba nasušené tasenie vám moc nepomôže keď bude pachoš 2m od Vás, tam už nastupuje iný typ obrany.
moja rada je skúšať a skúšať prakticky, postupne na to človek príde úplne sám čo je v takej situácií najmenšie zlo....
nechcem tu zbytocne vytvarat flame a preto definitivne s debatou okolo tohto koncim, ale skus nad tym skutocne pouvazovat, pretoze to bol dovod, preco sme sa do teba viaceri pustili
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

ok uznávam že to nebolo celkom k téme, nič menej bol to môj príspevok, každý nech si vyloží po svojom

ty by si mal ale uznať že zbytočne rýpeš, a že ťa to pravdepodobne baví,

inak by si sa vyjadril ako jack 8)


dobrú noc
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"