Zberatelstvo streliva

sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

uniklo ti toho asi viac nie len pointa. :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

sano2 , poskytneš prístup na muničák ? Ja už nemám ten svoj ....
C08R4
zberatelov co zbieraju funkcne minometne granaty, delostrelecke a pod. Si predstavte ....
Teda , len si neviem predstaviť , kde by si ich človek kúpil , kto by to oficiálne do zbierky predal :lol: :lol: :lol: ...to by už bol poriadny magor , aby dal pod zámok nejakú PTRS , aj keď vystrelenú , lebo ostrú nezoženieš ...a školná , respektíve cvičná mala eqivalent hodnoty vtedajšej Š 120 L ....cenu ostrej ani nevravím ...no a držať ich v bloku , veľa by tam toho nenaukladal :wink:
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

by si sa divil koľko ich vojde pod posteľ :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

sano2 napísal:uniklo ti toho asi viac nie len pointa. :wink:
Tak sa necham poucit. Strelivo sa u nas podla mna da zbierat iba tak, ze nadobudnes najviac dve najmensie balenia danej raze, potom si to zapises do zaznamovej knihy a nasledne ho das odborne delaborovat u puskara so zbroj. licenciou a vyradis zo zaznamovej knihy. Stale vsak ostava problem s nadobudnutim vojenskeho streliva, ako som tu uz uviedol priklad naboj z WWII FMJ 7.92x33, 7.62x25, 7.62 Para, 7.63 Mauser (maju pre mna znacnu zberatelsku hodnotu), ktore nemaju vyrazeny kaliber. Ja len budem rad, ak sa to bude dat inak a nie nicenim/prevrtanim historickej municie, tak ma osviet, ale pri tom ber do uvahy § 27 odsek (5), zakona 190/2003
držať strelivo do zbrane kategórie B a do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia
No a toto je dalsia dost podstatna vec pre drzitelov ZP F, ktory chcu (Ale nemozu) zbierat ostru municiu. Pretoze drzat doma najviac dve krabicky nabojov nieje podla mna zberatelstvo streliva. Takze tolko k tomu a aby si si nemyslel, ze moje prispevky su iba pesimisticky naladene (Ako si tvrdil v inom topicu), tak ja tu hovorim iba o veciach, ktore sa mi nepacia, resp. vidim v nich problem, takze tak.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

V klude mozes to slovo danej raze vypustit, bude to tak isto. Na Fko mozes drzat najviac dve krabicky nabojov do zbrane kat. A/B/C a to som tam citoval.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No praveze som sa zameral na urcite kalibre :lol: a tie dve krabicky mi pridu ako malo.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No praveze tie balenia su rovnake, ale naboje v nich su uz inak pooznacovane, takze tak, ale nemaju vyrazeny kaliber, takze je to pre mna irelevantne :lol:, musel by som ziadat o vynimku :cry:, kedze ani jeden nieje oznaceny podla CIP. Zbierat v sucastnosti vyrabane naboja ma moc nelaka.




Edit: Na doplnenie.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 19 Nov 2009, 16:38, upravené celkom 2 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No nadobudnut ich nemozem :(. Jedine, nech uz ich puskar rovno delaboruje a tak ani nemusim nic zapisovat do zaz. knihy.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

A čo tak požiadať o udelenie výnimky na nadobudnutie vojenského streliva? Na špagina v pôvodnom stave možno tak jednoducho výnimku nedostaneš, ale na zopár vojenských nábojov áno. Skôr vybavíš výnimku na vojenské strelivo ako živnosť :wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4 napísal:No praveze som sa zameral na urcite kalibre :lol: a tie dve krabicky mi pridu ako malo.
Čóóóóó.....ale to nie je o filatelii alebo numizmatike ..., že prídeš na burzu a meníš , ako sa Ti zachce ... :roll:

Otázka :

Koľko máš v zbierke nábojov ?
Všetky druhy , ráž , výrobca ......
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Arminius: V zbierke mam zatial iba delaborovane vojnove Tokarevy, nejake Lugery, 8x57JS a pod. Ja sa zatial iba rozbieham, sice Fko uz mam od zaciatku, ale zaznamovu knihu som si vybavil iba nedavno, takze tak. Ale urcite sa zbierka bude rozsirovat :twisted:.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"