K 100 P1

Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

myslím, že pri takej zbrani, ako je P1 je +/- 5cm len chyba strelca. tá zbraň by mala byť schopná na tú vzdialenosť posielať gule "jednou dierou", respektive v rozptyle 4-5cm. mne sa niečo také raz za rok podarí.
aký máš zhruba rozptyl na tých 15m, keď nepočítame prvú ranu?
ťažko si viem v dnešnej dobe predstaviť takú chybu zbrane, ktorá by spôsobovala túto anomáliu.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja mam tiez P1 a dal som ju skusit viacerim strelcom, na 25 m to chlapik daval s prehladom do 10-tky. Len som tak kukal, ja si myslim, zezbran je to presna, chce to len skuseneho strelca.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

to vento: moze byt, otazka je , ci by tu 10 trafil aj prvou
to revino: na 15 m tak do 7cm
to boris: nova zbran, ziadna vola, nic sa ani nepohne, pri rozobrati ziadne opotrebovanie stycnych ploch, susilky nemam
to 3500korun: zamena "manzeliek" a odskusanie oboma obe by bola asi najlepsia prilezitost to overit

vcera som bol na strelnici a poziadal som drsneho snipera v maskacoch z vedlajsieho boxu o testovaciu seriu 3 ran. Prva na 15m isla mimo terca, druha 5 cm od laveho okraja papiera, druha 10 cm od praveho. Teraz mam dalsi problem ci sa tan nastrel casom nezhorsuje. :P
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

dal tri rany vsetky boli v 10-ke, teda zjavne prva rana sa nijako nelisila od ostatnych...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

aby ste mali predstavu co mi to robi, je to strielane asi na 10m, to este vidim, prva vyssie, keby som mal plny zasobnik, tak zvysok ide zhruba tak ako tie 2

Obrázok

Obrázok

mam tam svetlovodnu muchu, chcel by som este skusit povodnu, ako sa meni mucha? viem to urobit aj sam?

ide niekto na strelnice v BA tento tyzden po 1700?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Podla mna to nie je zbranou, toto co vidime, je statisticky chybovost strelby. Ono to je vlastne postupnost, vravi sa ze:
z 3 vystrelov, jedna vzdy uleti, dve su ok
z 5 -> 2 uletia, 3 su ok
z 8->3/5 atd.
Mne to tak vysvetloval jeden vojak, ze prosto to tak je. Skusali sme si par nastrelov na terc a skutocne sa to da takto popisat. Povedal by som to asi takto, skuseni strelci vedia toto pri mierenke eliminovat. Skus to dat nejakemu dobremu mierenkarovi nech si z toho pukne a uvidis.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

ako radia ostatni, skus dat zo zbrane vystrelit niekomu skusenemu. skus zmenit strelivo. mas vsak moznost to riesit aj s vyrobcom tak to vyuzi a zavolaj do GP! ziadnu rozumnejsiu radu tu uz asi nedostanes. podla mna je ale problem v psychike a fyziognomii strelca. nepodcenuj tento aspekt. trenuj. potom sa zacni babrat do mieridiel a naladenia spuste.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

hlavaxx: mám Mk6 so svetlovodmi a v žiadnom prípade by som to nemenil za pôvodný stav. Ja osobne by som ten nástrel tragicky nevidel. Zrejme to nebude zbraňou.
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa mgke »

Mám P1 Mk7 so svetlovodnou muškou a nepresnosti idú iba na môj úkor! Ak sa sústredím dostatočne a nerobím "Dempsey"-ho :D , tak to to ide kde má :!:
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

tak som predsa len zmenil povodnu muchu a islo to v poriadku viacerymi testermi.
ked som daval zase spat svetlovodnu, vsimol som si, ze oproti povodnej, ktora sa ani nepohla ma trochu volu, kvapka sekundoveho lepidla a ani sa nepohne.

a vsetko ide tam kam ma.
asi to prve obtahovanie rukou posadilo muchu do jednej pozicie, obtiahnuitia po vystrele ju dali vzdy na inu polohu

tak sorry za paniku

btw. s tou povodnou muchou sa mieri presnejsie, sustredim sa len na skary vedla, so svetlovodnou sa automaticky sustredim na body ktore su dalej od seba,
ALE navedenie na ciel je so svetlom neporovnatelne rychlejsie a pri vacsine strielania na tmavej strelnici omnoho lepsie,
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Svetlovodna mucha sa na mierenku nepouziva, ta je na rychle nahodenie a zrovnanie mieridiel na terci. Na mierenku potrebujes klasiku. Mieriace oko musis zaostrit na muchu a ziariaci bod vlakna pri tom vyrusuje. Ja na mojej SPS 2011 (povodne IPSC special so svetlovodnou muchou teraz pouzivany ako tercovka) zatieram svietiaci bod ciernou liehovou fixou. Ked potrebujem aby bod svietil tak ho len pretriem liehom alebo WD40 a je zas svietiaci.
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

Ma niekto za sebou aspon 2000 vystrelov s touto zbranou?
Vyskytli sa nejake zavady na samotnej zbrani?
Vdaka
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

ja mam cca 1400 minule som ratal, ide bezchybne, pouzivam prebijane a ide spolahlivo. Zo zaciatku mi sekalo ale to povazujem skor za problem nezabehnutej zbrane. U mna maximalna spokojnost. A co sa tyka zbrane zatial som nemal ziadnu poruchu.
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

"sekalo" znamena nejaky problem so zaverom, alebo zadrzky, alebo nieco ine?
dik
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jednak zadrzky (to sa este ladili prebijance to by bolo OK, resp. raz za cas s MFS nabojmi to robilo), ale aj neslo dorazit zaver. Proste zaver ostal visiet v polovici nejako to nevedelo zatlacit naboj do komory. Dost ma to znepokojovalo, ale tobilo to iba u prebijaneho streliva (mozno nevhodny tvar/zapustenie strely). Ale vtedy som zbran prestriekal vsade mozne olejom hlavne v okoli vytahovaca a odvtedy to slape ako hodinky. Ratam ze takych 500-800 vystrelov treba na zabehnutie zbrane, odvtedy som nemal ziadny problem. Vzdy ked sa vratim zo strelnice/sutaze, tak iba s dobrym pocitom z mojej kacenky :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"