Ktorú zbraň v kal. 22?

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ad margolina: tvrdochrom v hlavni, lahko tuningovatelna spust.
Vystupky na tele zaveru sa daju upravit do hladka.
Zaujimavost na zaver: jeje konstrukter bol v case konstruovania slepy. :(
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

floyd napísal:Nakoľko som mal tiež možnosť „strieľať“ zo Sig Sauer Mosquito a Walther P 22, dodám len toľko:
...
Väčšina ľudí chce takúto malorážku na relax avšak radosť zo streľby sa trochu vytráca, ak musíte kupovať drahé strelivo, prípadne riešiť jeho zasekávanie.
...
Pokiaľ viem, tak v súčasnosti najlacnejšie strelivo .22LR na trhu je práve HV, či už Federal Champion Bulk 525ks sypané, alebo "škatuľkovaný" Blazer.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Federal, S&B, American Eagle a Blazery a ešte nejaké bežne laborované strelivo sa mi zasekávalo u oboch zbraní. Komár aj P 22 chodili dobre s CCI Stinger (zvukovo bomba ako z deviny). CCI ale boli v dobe keď som ich kupoval po nejakých 3 Sk/ks ak nie drahšie. Komár mal 2 vratné pružiny, ich výmena niečo poriešila, ale univerzálny bolehoj to rozhodne nebol. Navyše, kto má chuť stále meniť nejaké pružiny??? Toť moje praktické skúsenosti, ak máš aj Ty nejaké, tak sa podeľ.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Roky sa s nimi delím, nájdeš ich v sekcii Walther...
P22 je zábavná pištoľ, pri správnom zaobchádzaní a munícii ako som písal vyššie mi spraví tak 1 zádržku na krabičku nábojov (cca 50), buď nevyhodená nábojnica, neodpálený náboj alebo nepodaný náboj - náhodne, čo môže ísť kľudne na vrub kvality toho najlacnejšieho krmiva :D

Môj názor je, že ak si niekto kúpi taký lacný "plinker" ako je Moskyt alebo P22, k tomu pár krabičiek najrôznejšieho streliva, od každého druhu v obchode jednu (na "vyskúšanie"), z obchodu ide rovno na strelnicu, postaví si terč 50/20 na 25 metrov, vybalí pištoľ a začne strieľať - dožije sa akurát tak sklamania, dezilúzie a rozčarovania, v dôsledku čoho začne po všetkých weboch vypisovať svoje rozhorčené bludy.
(uf-to bola ale veta :wink: )
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Nazdar Igrlik :D , nič v zlom, ale:

1) Osobne aj pri zábavnej streľbe mám vyššie nároky ako trafiť plechovku piva na 10 yardov (teda cca 9 metrov), aj keď nepochybujem, že niekomu to postačuje a teda zbraň si zákazníka nájde.

2) Ja som si zo zvedavosti dovolil nedržať sa návodu a preto môžem skonštatovať, že výrobca má skutočne pravdu – zbrane sú nespoľahlivé s iným ako vysoko výkonným (drahým) strelivom.

3) Ubezpečujem Ťa, že poznám minimálne 2 ľudí, ktorí nosia P22 na sebaobranu (rovnako ako poznám trebárs človeka, čo nosí na sebaobranu 2-palec .454 Cassull). Takisto chlapci od Mossadu majú vo výbave krátke zbrane v .22LR – Beretty 71 a 72. Takže usudzujem, že všetky tieto zbrane .22 sú dokonca veľmi účinne použiteľné a z pohľadu nositeľnosti veľmi pohodlné. A áno, zabudol som - 9 Luger je v určitých prípadoch účinnejší ako .22 LR a .22 LR je v určitých prípadoch menej účinná ako 9mm.

4) Súhlasím a myslím, si aj ja, že účel týchto dvoch adolescentných HRAČIEK je každému jasný. Práve preto som si nikdy nekúpil P22 ani komára (hoci som pôvodne chcel, ale najprv som odskúšal) . Práve preto mám dnes Margolinu a Rugera.
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Okt 2012, 20:17, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Floyd: z Rugeru si strieľal všetko možné z Margolíny iba staré S&B? Pri žiadnom strelive sa v týchto zbraniach nevyskytla zádržka hej?

Inak čo sa týka Mosquita je to tak ako hovorí Igrlík, pri použití lacného HV streliva Federal (cca 4 centy kus) to bola zbraň primerane spoľahlivá (vzhľadom ku kalibru .22 LR),
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Jo, a zabudol som - Ja neviem čo to u Rugera a Margoliny znamená "buď nevyhodená nábojnica, neodpálený náboj alebo nepodaný náboj". Nech robím čo robím, mne tie mrchy ako naschvál žerú aj "nepodarené náboje"... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ver mi, že toto Ti naozaj verím </ironia> :wink:
ad 1.) Nástrel z Walthra P22 na cca 7 metrov posediačky z podopretej ruky - nie je to nepresná zbraň, ale zbraň na plinkanie - teda nepresnú streľbu :wink:

Obrázok

(obrázok nie je môj, požičal som si ho od kamoša - "P22 guru" zo Štátov s jeho láskavým dovolením)
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Nazdar Zoidberg, tak si si ma našiel :D

Áno, z Rugeru všetko možné, z Margoliny iba S&B lebo tá moja Margolina je shortka a iné lacné strelivo .22 Short som nezohnal (dokonca aj toto strelivo som mal od jedného starého pána z druhej ruky).
Inak pozerám, že v zozname Tvojho arzenálu figuruje Mosquito v kategórii „MAL SOM“. Predal si ho snáď kvôli prehnanej spoľahlivosti???
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Okt 2012, 20:08, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

22 je strašne nespoľalivý náboj stačí zájsť na súťaž a každú chviľu je ruka hore pre závadu a to nie len u margolinky ale aj 10x drahších zbrani .Revolver ma trošku navrch ale pri súťaži ide aj tak ruka hore .
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Báječné, musím Ti za obrázok zatlieskať. Ja tu obrázok na 7 metrov z Margoliny ani Rugera s Tvojim láskavým dovolením vešať nebudem. Skús porozmýšľať prečo. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nože zaves niečo z 25 metrov... nemusiš sa hanbiť :lol: ale porovnávať z hľadiska presnosti a charakteru spúšte Margolinu, teda zbraň navrhnutú a vyrobenú ako terčový špeciál pre rýchlopaľbu na olympijské siluety, s plinkerom ... a navyše z pozíce jediného správneho názoru vládcu vesmíru... no neviem-neviem :roll:
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

Nakoľko som si kúpil adaptér Kadet 2 na Sp01, chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s ním. Adaptér je dodávaný v plastovej krabici spoločne s dvoma zásobníkmi a na počudovanie s plastovým vyterákom a kefkou nepasujúcou do vývrtu hlavne. Sú určené skôr pre kaliber 9mm. Adaptér má samé ostré, nezrazené hrany a bolo ho potrebné dopasovať upilovaním v prednej časti, aby sa vmestil na rám zbrane.
Samotná streľba s ním bez akejkoľvek závady, zádržky a pomerne presná- moc som sa nesnažil a na 25m na medzin. pištoľ. terči všetko v čiernom. Vystrelené 800ks blazerov.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa floyd »

Igrlik ,
s Tvojim láskavým dovolením, nebudem tu vešať ani terč na 25 metrov a to z jednoduchých dôvodov:

1) Nemusím dokazovať, že spomínané zbrane sú presnejšie, lebo každý trochu súdny vie, že jednoducho sú.
2) Nechcem skákať tak ako mi pískaš – nič v zlom, skús to prekusnúť.
3) Nie som žiaden mierenkár ostrostrelec. Už som to písal, že na presnosť týchto zbraní nedosahujem.
4) Navyše sa obávam, že by si mi z Tvojej ťažko vydrenej pozície „jediného správneho názoru“ ČASTÉHO PRISPIEVATEĽA našiel na terči nejaké „školácke chyby“. Obávam sa že Ty by si našiel problém aj vo vete „Ruger a Margolin sú zbrane.“ len keby som ju napísal ja.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Adaptér na 22lr je fajn . Neviete či niekde v SK nie je v ponuke pre 1911?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"