Svietidlá, batérie

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, pri lahsich zbraniach mam tiez radsej klasicky uchop (pripadne s ukazovakom namierenym pozdlz predpazbia v osi hlavne pre pudovu strelbu), ale UAS je aj po odlahceni stale dost tazka (cca 6,5kg), a tam sa ten grippod 'uzivi'. Vypust zasobniku som prerobil na obojrucny, ale zvycajne ho vypustam pravym ukazovakom, a tie G3kove zasobniky aj prazdne vypadavaju elegantne same, cize ziaden problem.

Este by sa mi docela pacilo keby niekto konecne prisiel so svetlom vo vodiacej tycke Glocka - tak ako je urobeny ten LaserMax - stacilo by aby nejaky vyrobca vymenil laserovu diodu za nejaku kvalitnu MCE/Q5/... diodu a bolo by to spickove riesenie, ktore by ani nezavadzalo v beznych puzdrach a zaroven by sa lahko obsluhovalo a fungovalo (casova vydrz by sice bola mala, ale do nudzovych situacii by to bola fantazia).


Gunslinger

P.S.: Neviem ci by sme mali takto verejne, ale ved to tu aj tak nikto necita: Ten herak pre teba mam nachystany, bola to fuska - ti ruski colnici sice po mne minuly tyzden dost zazerali, ale nastastie matriosky neotvarali, akurat to plutonium mi nejak rozozralo baterkovy priestor takze mi visis nove auticko na dialkove ovladanie... :? :lol:
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

ja vlastnim fenix tk 11 a som nesmierne spokojny je to fakt supa
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa xmaster »

pani zaujimalo by ma kto ma skusenosti s nosenim, resp. pouzivanim takt. svetiel na zbrani, konkretne vas nazor na tieto dve

http://profitactic.eu/shop/?action_kat= ... ukt&id=179
alebo
http://www.baterky-noze.sk/index.php?la ... &view=1968 ...

resp. inu v cene do 100,- €...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Na nocne vencenie psa pouzivam tuto. Na strelnici ma odstrielane cca 200 vystelov zo .45 a nic nehrka. Odhadom dava tak 300 lumenov. Jediny problem je spinac, ktory sa lahko aktivuje a po hodine su dve CR123 (8€/ks) v pierdoli.

Preto sa chystam teraz presedlam na nieco taketo. Je tam CR123A, ktore sa daju kupit aj nabijatelne. Neviem ci laser udrzi nastrel, no ked nic ine bude mat aspon odstrasujuci efekt.

Pridam este jednu skusenost s cinskymi baterkami z eBay s Cree diodou: Klientovi padla moja baterka SVIETIACA do metrovej ladovej vody. 30 hodin trvalo kym sa vycerpala sachta a baterka stale svietila! Doma som ju len oplachol, vysusil kondenzat z vnutra a funguje dalej :!:
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Na margo tych neštastnych CR123
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=175& ... icle=38724
už som to par polovnikom objednaval a da sa....

bacha je tam 6 evri za poštovne tak radšej večšiu objednavku
odporučam do domacnosti :) asi najlepšie bežne predavane nabijacie baterie
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=202& ... icle=31193
odskušané :D
a nie,nie je to moja firma :D ,len odtial beriem tovar...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Agger tych 300 lumenov si si dufam, ze robil srandu?
Ked ma 150 mozes si zatlieskat.
A co sa tyka svietidiel na zbran, tak v dnesnej dobe urcite nebrat xenonove, ale len LED a aj to nie hociake.
Na tych lacnych ti Laser nebude drzat nastrelpo par vystreloch, ale svetlo moze v poho fungovat i 1000 vceliciek.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Xmaster neskoro ale predsa, len doplnim predosly prispevok o nekupovani xenonu, taktiez sa vykasli na zastaralu a skaredu GTL10.
Za tie peniaze kupis omnoho kvalitnejsiu a hlavne minimalne o generaciu lepsiu baterku!
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

robil som si maly resers-
surefire x300, podla vsetkeho spicka, ale 300usd.

nasiel som streamlight TLR-1, nie je domakany do takych detailov ako surefire, nema telo z leteckeho tvrdeneho hlinika, nie je vodotesna do 20m, nema push funkciu na spinaci, nema rozne druhy uchytenia v baleni, ale 90usd.
na opticsplanet je to oznacene za svetlo roka a dostupnych je viac verzii, kombinacia svetla, laseru a stroboskopu.
asi by som siel do tejto, keby ze strasne chcem svetlo na zbran a to svetlo mi nema zachranovat zivot.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa medonos »

Čo sa týka bateriek tak mám cca rok auroru z číny a majú ju ďalší 4 kamaráti všetko ok cena cca 50 E s nabíjačkou + 2x CR 123 + 2x18650 a presvietila v pohode kamarátovú značkovú za 140 E :D musel som hneď aj jemu dať objednať z dealextreme :D
http://www.dealextreme.com/p/aurora-wf- ... -4-2v-8672
len ten model ide aj na 2xCR123
Určite dosvieti na rozpoznanie cez 300 m čo som mal odmerane dialkomerom teda ked nie je hmla ale vtedy nedosvietiš ničím a určite je lepšia od tiabo zo zoomom .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Sme radi, ze si spokojny.
Ja som skusal cinske airsoftove svetlo i s laserom a laser kazda rana inde, svetlo sice svietilo, ale po zasobniku sa valalo na zemi, koli lacnemu plastu a uvolneniu sa z rybiny.
Ked chces cinu pouzit v kombinacii so zbranou, tak ju musis kompletne rozobrat, prespajkovat vsetky kontakty popripade nahradit droty za s vacsim priemerom a len dufat, ze sa nerozpadne telo.
Pri pouziti nabijatelnych cinskych akumulatorov musis ratat s tym, ze ti vplyvom nizkych teplot klesne napatie alebo ti odide clanok uplne a pri dalsom nabijani hrozi explozia.
Pokial sa na neho chces spolahnut musis ho nakrmit original lithiovymi nenabijatelnymi clankami!
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja mám toto,

http://fulgur.sk/tank007-tk737-45

asi sa to nedá porovnávať s výkonom niektorých tých extrémov čo sem hádžete, ale dosvieti to určite aspoň 200 metrov, zoomovacia funkcia tejto baterky je lepšia než hocijakej inej čo som videl (aj na nete dosť ľudí písalo, že malo už niekoľko zoom bateriek ale toto je jediná kde to normálne funguje), výhoda sú malé rozmery, možnosť používať aj akumulátory 18650 aj 3 akumulátory AAA, možnosť voľby intenzity, stroboskop a najlepšia je cena, v muničáku 30 euro a ešte 10% dolu na Legis Telum. Výkon je skutočne taký, že ak zrovna nestretnete niekoho kto sa veľmi zaujíma o baterky a pozná tie 10 watt extrémy, tak toto ho ohromí. Môže to potvrdiť užívateľ Ja som a ešte aj Agger, ale ten to nespraví, tomu som zdrbal nôž :)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Mozem potvrdit Zoidbergovu recenziu, svietivostou a funkciou zoomovania je tato baterka asi to naj co som videl, jedine co mi este vrta v hlave je to, ci by baterka obstala v teste "hod ozem", "pad do studne a nasledne vytiahnutie po 24 hod" alebo "pad do blata" atd... proste vsetky tie testy ktore obstal Glock, ktoremu Zoidberg nemoze prist ani na meno :)
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa medonos »

Aj ja mám jej klon za 11 USD :D :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Na 90% hovorim obstala, pretoze cocka je na 100% umelohmotna a ked su dobre prispajkovane kontakty, tak vsetko ostatne vydrzi.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

vcera som sa trochu hral s electronovou m6x (electron fakt len trochu,baterky som setril :lol: ) a asi do nej pojdem aj ja, svetlo subjektivne o nieco slabsie ako na x300 ale ta kombinacia s laserom sa mi velmi paci, cca 200m vzdialenu budovu to osvetlilo bez problemov..este som potom zvedavy na strelbu s nou, to som nemal moznost odskusat
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."