Potencionálne nebezpečenstvo po úprave na semi-auto

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

boris napísal:BK - ak by roman narazil do nabojnice naspat strelu riskuje ze zapalka ju po odpaleni natlaci do vyvrtu a moze strelu vyklepavat z laufu :roll:
S tym sa hadam pocita, ci nie ? Na fore sa pisalo ze sa strela ani poriadne nezahryzne do drazok t.j. zostane uplne na zaciatku.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nedalo mi a dnes som si skusil na mojej ako sa to sprava (uprava od Deas arms). Skusal som dve varianty:

1. obtiahnut a potiahnut trosku zaver dozadu a stlacit spust. Fakt je ze to cvaka uz od zachytavaca zasobnika.

2. obtiahnut, cvaknut a podrzat spust, obtiahnut nanovo. V tomto pripade to cvaklo az na opatovne stlacenie spuste, a teda nedoslo k samovolnemu odpaleniu pri dorazani zaveru.

Z tohto spravania mi vychadza, jedine mozne riziko a sice - ak sa stlaci spust bezprostredne po uvolneni zaveru pri obtahovani, pred tym, nez zaver uplne dockvakne.

Teda ak nebudem mackat spust pri obtahovani, nemalo by sa nic stat. moze byt?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

vanto
Prípad 2 je už skúška samočinnej funkcie, takže je jasné, že to funguje tak ako opisuješ.

Problém je v prípade 1. Ako to tu už bolo písané, záver môže ostať nedovretý aj počas streľby, nie len pri obťahovaní, a mohol by sa odpáliť náboj. Nebudem to tu opisovať detailne, prečítaj si celú tému, je to tu vysvetlené dostatočne.

Tento týždeň som sa do KolArmsu nedostal, aby som sa ich na to spýtal, snáď sa to podarí budúci týždeň.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jasne ta 2, nema zmysel. Je jasne, ze ked zaver nie je zavrety tak mi to cvakne. Ta vola je az niekolko cm. S tym prakticky sa neda nic robit len verit, ze sa mi vzdy uzavrie. Aky je realny scenar, ze sa mi uzaver neuzavrie pocas strelby? Trebars vzpriecena nabojica? nie je to sranda. Na mieste je otazka, mam sa coho obavat alebo nie? pravdupovediac este som nepocul o takomto pripade. Ale urcite zbehnem za puskarom, dam vediet ked nieco zistim...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ani nie tak vzpriečený, ako napr špinavý náboj.

Už tu máme názor jedného puškára, vraví, že sa nič zlé stať nemôže. Ja som si dal za úlohu ísť za puškárom ktorý robí tieto úpravy v KolArmse. Ak sa spýtaš aj ty "toho svojho" tak to bude len dobre. Čím viac odborných názorov, tým lepšie.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

K puskarovi uz nemusim chodit. Metodika testovania nebola spravna, hned vysvetlim preco. Rozobral som si kosu a pozrel som si co sa deje pri pohybe zaveru. Mam funkcny aj pravy trn, pri dovreti zaveru sa stlaci dole a teda odblokuje udernik. V com bol nespravny predpoklad je, ze najprv som obtiahol zaver a potom ho potiahol spat a tak stalcil spust. Pri dovreti zaveru sa zatlaci pravy trn a zaroven udernik je pritlaceny pruzinou na dany trn. Teda pri opatovnom potiahuti zaveru vzad pravy trn koli tlaku udernika ostava v dolnej polohe a teda stlacenie spuste odpali udernik. Da sa to jednoducho skusit prstamy, ze to tak je. Cize pokial pravy trn este nebol zatlaceny dole, tak k vystelu dojst nemoze, skusil som si to aj naostro a je to tak. Takze uprava ktoru mam je z mojho pohladu bezpecna.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Áno, ako to tu už bolo písané, celá potencionálna nebezpečnosť úpravy spočíva v tom, že sa odstráni pravý záchyt a vypúšťacia páka. Boli postnuté aj príslušné fotky. Ak ty tam tie diely máš, tak nie je o čom.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm kosu si chcem uz coskoro kupit ... to co tu testujete mi vela dovery do nej nedava :shock:


precital som si celu temu pozorne a mam 1 otazku ak pri fuul verzii nastane problem z nedovretim nabojnice co sa stame ?


predpokladam a nie som moc technicky tip ze ty co ju konstuovali mysleli aj na to ... ale ako sa hovori ak neskusime nezistime ale to by chcelo "obetovat" kosu dat do nej ostrý naboj poodsunut zaver a stlacit spust a to je trochu drahy test ze ? :shock:
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Zdravim. Kazdy puskar upravil Sa. podla svojho uvazenia.Nesmie
to strielat davkou.A nemalo by sa to lahko vratit do povodneho stavu.
Preto sa jednotlive Sa. upravy lisia.Preslo to cez skusobnu tak je to OK.
Neviem ako je upraveny Sa.ked ma pravy ozub a vypustacu paku?
Radsej uz budem ticho.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nuz davkami mi to nestriela mam aj certifikat o prerobeni. A na davky to urcite prerabat neplanujem, takze z mojho pohladu radsej taka uprava, ktora je zarucene bezpecna, pre mna ako pouzivatela.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Ivanov napísal: Neviem ako je upraveny Sa.ked ma pravy ozub a vypustacu paku?
Radsej uz budem ticho.
je upraveny na semi tak, ze je zachovana aj paka aj zachyt.Co je na tom divne? Je to v sulade so zakonom.
Kto dobre pozna funkciu 58mi,vie v com spociva taka uprava.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Nomed napísal: precital som si celu temu pozorne a mam 1 otazku ak pri fuul verzii nastane problem z nedovretim nabojnice co sa stame ?
Nestane sa nič lebo práve ten pravý záchyt sa tým pádom, že nie je dovretý záver nezníži a úderník zostane na ňom držať. Jedine že by si išiel takú poruchu odstraňovať so stále stlačenou spôšťou..to by po dovtetí dávka pokračovala.

Miki.
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

a netrvalo dlho... ulozenka sa58, prvy raz na sutazi, 200 ran, zrejme doslo k tomu o com sme pisali :

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

inzo v tomto som amater ... okrem tej vole co mas oznacenu sa stalo co ? mam na mysli zbrani/strelcovi ......... poskodenie/uraz
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Môj osobný názor je, že toto nebolo spôsobené skorším odpálením náboja, ale chybou pri výrobe zbrane, pretože deformácia je iba na jednej strane závorníka a z fotografií vyzerá že má rovnakú dĺžku ako je výška "kolajničky" o ktorú sa závorník oprie pri celkovom dovretí záveru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "