Kydex

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Chceš to na nosenie aj na IPSC alebo primárne len na to IPSC?

Za seba by som ti poradil asi takto - na začiatok plastový Fobus alebo BladeTech na zbraň aj zásobníky. Cena je dobrá a svoju prácu odvedú. Nylonové mäkké puzdrá riešiť nebudem.
Čo sa opasku týka, buď slušný kožený od niektorého z tunajších kožiarov alebo napr. SpecOps, ak ti ho má kto doviezť zvonku, kde sa dá zohnať za dobrú cenu.

S touto zostavou môžeš ísť na ktorýkoľvek Level1 a rozhodne to nebude výbava, čo bude obmedzovať tvoj výkon :wink: A zároveň budú tie puzdrá aj opasok použiteľné aj v civile.

Neskôr sa zorientuješ a vyberieš si to, čo budeš potrebovať. Či už od renomovaného výrobcu alebo napr. od Bohuša na mieru. Alebo sa na to celé vykašleš, jeden nikdy nevie ...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ak sa bavime o ipsc: Zakladnym bezpecnostnym predpokladom na puzdro je aby celkom zakryvalo spust a bezpecne drzalo zbran proti vypadnutiu. A bolo vonkajsie.(to v pravidlach nenajdes ale pocul som rumors, ze s takym vnutornym by Ta nenechali startovat...)
Moja skusenost: prvy rok som ipsc sezonu odstrielal s bohusovym kydexom typu Shark s cezetou. Nosice zasobnikov som pouzil fabricke Glokove podlepene filcoma by drzali cezetacke zasobniky. Take z nudze cnost ale fungovalo to. Mozno by som ho mal doteraz, keby som nemenil zbran.
Solidne opasky z koze so suchym zipsom vyraba Riso Veres pod znackou Rivet. Vyraba k nim aj nosice na zasobniky. Pouziva ich mnoho SK strelcov k plnej spokojnosti. Opasok sa nekruti, je tuhy, suchy zips drzi pevne, koza pekne vonia. Cena niekde do 60€. Nedoporucam kupovat textilne opasky na airsoft: su poddajne, nedrzia dobre puzdro a cenovy rozdiel nie je az taky velky aby presvedcil.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

cubitko, yarco, abakan, ďakujem za informácie. Bavíme sa iba o IPSC strieľani, žiadne nosenie. Keďže neviem ako mi to pôjde a koľko času tomu budem môcť venovať, zo začiatku nechcem do toho veľa investovať. Iste že opasok a púzdro by mali byť z hľadiska bezpečnosti vyhovujúce , ale nie zas cenovo premrštené. Mám v ponuke púzdra na zásobníky, ktoré používali na Glock mislím 19-ku, dvojradové 9mm Luger. Takže podľa teba tam z CZ 85-ky kľudne vojdu? Opasok skúsim poriešiť s pánom Verešom, prípadne mi ešte niekto dá tip.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja by som ti predsa len odporucil kupit si na zasobniky aspon jedno IPSc puzdro, napriklad toto stoji 19 euro a je dobre a velmi pouzivane. Vetsinu stagov strelis na jedno prebitie, dalsie zasobniky mozes mat ulozene v hocicom.

http://www.ipscstore.eu/en/ghost-pouche ... pouch.html
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:Vetsinu stagov strelis na jedno prebitie, dalsie zasobniky mozes mat ulozene v hocicom.
Dva náhradné zásobníky na opasku je podľa mňa minimum, duplom pre začiatočníka.
Jednak kvôli dlhším stejdžom a tiež pre prípad závady či pochybenia strelca. Nič lepšie ako keď vystresovaný strelec v zápale boja začne loviť zásobníky z vačku riflí či bundy :wink:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco: uplny suhlas s poctom zasobnikov, podla mna je tiez nutne mat na opasku aspon 2-3 nahradne zasobniky, ale vetsinu stagov streli na jedno prebitie. Preto mu odporucam kupit si ASPON jedno IPSC puzdro na zasobnik a dalsie 2 zasobniky uz moze dat do hocijakeho, napriklad zdvojeneho zasobnikoveho kydexoveho puzdra a podobne.
cubitko napísal: dalsie zasobniky mozes mat ulozene v hocicom.
Tym v hocicom, som samozrejme myslel puzdro na zasobnik. Podla pravidiel IPSC nemozes lovit zasobniky z vrecka pocas riesenia situacie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:Tym v hocicom, som samozrejme myslel puzdro na zasobnik.
Vsjo jasno :wink:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

Tak som si vybral nasledovné : pre pištol puzdro Amadini ultimate pre CZ a jeho klony , alebo Fobus rotačné. Jedno púzdro Blackhawk pre dva zásobníky a jedno puzdro Blackhawk pre jeden zásobník - už používané. Opasky ešte nemám vyriešené.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

To je na zaciatok dobra vybava .... popravde Ivan Sebik mi dnes na treningu pri minipreteku natrhol rit a to mal combat puzdro. Je to z 95% o strelcovi a nie vybave.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

Chlapi, porovnajte (nie cenu) púzdro Ghost, Kydex a Fobus pre jeden zásobník. Ktorý je lepší a prečo. Tie nosené Blackhawk puzrda som zatiaľ nekúpil ( a možno sú už predané ), sú 2+1. Pre mňa je potrebné ešte jedno, predsa som len začiatočník, takže hybrid a spoločná cena ma odradili. O koľko má byť dlhší opasok ako je obvod pásu cez nohavice? A ešte niečo, keď sa už toľko pýtam, pre aké široké opasky majú hore uvedené púzdra prevleky?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

podes: Zbytocne moc na zaciatok riesis. :) Akuratny bude kazdy nosic na zasobnik, z kt. zasobnik pri behu nevypadne a pojde z neho zasobnik bez vyrazneho odporu vytiahnut.
Ak by som bol na Tvojom mieste zoberem jeden nosic od tipu cubitka...
Dlzku opasku nechaj na vyrobcu, ale cca mne sa prekryva 25cm.
Sirka opasku sa odvija od americkeho standardu: 1,5 2 a 2,5 palcu. Cim sirsi tym tuhsi( na cezetu staci 1,5 pripadne 2 palec v pripade opasku od Veresa. Daj ale pozor aby si si prilis sirokym opaskom nevyradil niektore dalsie prislusenstvo( maximalny otvor prievlaku). Na toto treba mysliet dopredu a spravne to nakombinovat k spolocnej suhre.
Sirka prievlakov na puzdrach byva na niektorych stavitelna, na niektorych tych 1,5-2 palcu cca 40-50mm.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Šírka opasku:
- bežná je 4 cm, ten vojde asi do každých gatí možno okrem niektorých oblekových.
- 5 cm už nevopcháš ani do niektorých riflí, tak si treba doma prezrieť šatník.

Na aký opasok je stavané puzdro závidí od konkrétneho modelu, výrobcovia obvykle robia viaceré varianty.

Mimochodom - 'kydex' je názov materiálu, z ktorého vyrába puzdrá kvantum výrobcov. Nie je to názov výrobcu ani typu puzdra.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ohladom zasobnikovych puzdier je to lahke porovnanie. Defakto vsetky kydexove puzdra na zasobniky viac priliehaju k telu a spravidla sa z nich zasobnik taha tazsie. Vyhodou je, ze ich mozes pouzit aj na skryte nosenie v civile.

Nosic zasobnikov GHOST je specializovane IPSC puzdro. Zasobnik sa z neho taha velmi konfortne, s minimalnym odporom, zaroven ti z neho nevypadne. Na skryte nosenie je ale absolutne nepouzitelny, prilis odstava od tela a jeho konstrukcia je robustny plast.

Kombinacia 1xGHOST + 1x kydex na 2 zasobniky je vcelku OK kombinacia na zaciatok. Nic ale nepokazis ak budes nosit zasobniky iba v kydexovych puzdrach, zo zaciatku budes stracat cas pri IPSC niekde uplne inde nez pri prebiti...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cube: podes vobec neriesi skryte nosenie. Netreba ho zaplavovat nadbytocnymi info. Uz aj tak ako vidim zacina mat z toh hlavu ako melon a este ani nedal ranu na prvej sutazi.
ale je dobre ze sa pyta. Pamatam si kolko (blbych, zbytocnych, otravnych, nezodpovedanych) otazok som mal na zaciatku. :lol: :roll: a hlavne som ich nemal s kym konzultovat :| .
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

Chlapi ďaka vám všetkým za informácie a hlavne za trpezlivosť so mnou. Teraz si to v myslivni všetko pourovnávam, zhodnotím a dúfam že sa už zrodí konečné riešenie konkrétnych doplnkov. Čakám už len na Čechov a p.Vereša.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."