Sa vz.58 v 9mm Luger (nie od KolArmsu)

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hmotnost zbrane 3100g podla pouziteho predpazbia.
Pri nahodenej sklopke 71cm, sklopena 51cm (z toho 6cm kompenzator)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka za info. :)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak vcera som tu herecku drzal v rukach a vyskusal jej funkcnost .... ako som sa dozvedel je to jeden z prvych predajnych exemplarov ...

co dodat je to super hracka , na minanie "prebytocnej" municie jak stvorena strelba velmi prijemna opracovanie ok ...

ale naslo sa par "zadrhelov" z moho pohladu ,nie vsak taky co by sa nedal odstranit :

spodny rail by som zvolil skor ako volitelny (odmontovatelny) prekazal mi tam a kto chce rucku domontuje rail ...pripadne aj bocne ...

na predpazby absencia putka na popruh ... 1 bodovy system nieje vsetko ...


pri tvorbe zasobnikovej sachty by som nechal nejaku volu na povrchovu upravu ... prebijanie islo jak sane v lete ...(nic co nevyriesi olej a smirgel )

no najviac co ma nemilo prekvapilo bolo z cca 200 ran za 20min asi +/-8 zavad, zaver zachitil vyhodenu nabojnicu ...vystrel na prazdno, nutnost vyhodenia vystrelenej nabojnice a nasledne natiahnutie zaveru, ak si clovek neuvedomil co sa stalo tak este jedno dodatocne obtiahnutie a vyhodenie naboja z komory (pri prvom cykle pride k podaniu naboja a ciastocnemu zasunutiu do komory) ....


pouzita municia :MFS 2000 Inc. Hungary 9mm LUGER FMJ-7,5g
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

TOTO NIE JE REKLAMA :!:
Dostal som sa k nej len " nasucho max 10min" , bez strieľania.
Prvý dojem veľmo pozitívny, solídne strojárske prevedenie, povrchovka v pohode. Možnosť nahodenia rôznych nad/pod pažbí, páka na ľavej strane a NEKMITÁ, rôzne typy pažby, kolimátov a pod. Hladký chod záveru, žiadne hrkanie čohokoľvek. Pôjdem do nej s kolimátorom "chinakorba" za 750€ mi stojí za to, len kvôli lacnému a pohodovému strieľaniu, pri váhe cca 3kilá, by sa nemala v ruke ani pohnúť.
Škoda, že NOMED nenapísal viac o správaní zbrane pri streľbe. / dvojrany, rýchlo za sebou, nie je jasné o aké závady šlo, napíš viac :lol: .../.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

igoca strelba maximalne pohodova ako malrazka minimalny zdvih aj pri viac ako 2oj ranach tomu sa neda nic vytknut ..taka slovenska MP-5ka :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi treba si uvedomit, ze vsetko co ste doteraz videli je kusova vyroba (ako K100 donedavna :-) ).
Od buduceho roku je v plane vyroba seriova, cize CNCcka i ked sa neda uplne odstranit rucne dopasovavanie a doladovanie.
Neverili by ste ake velke su tovarenske odchylky 58 kus od kusu :roll:

PS na buduci rok si jednu kupujem na to nase domace IPSC zvykanie :-)
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

ja som s nou odstrielal cely pretek, strelivo Alsa Pro LUGER OPEN ( kvoli faktoru, aj ked, ak si dobre pamatam s tymto strelivom bol faktor okolo 180-188, cize na pusku bohato ), absolutne bez poruchy, takisto to islo aj vyrobcovi... mimochodom, ked uz chvalime cudzie produkty, Alsa Pro LUGER mi este nikdy nerobilo problem pri pistoli, Pavel to proste vie :-)

PS: a ako Rasto vravi, na take to bezne domace strielanie si ju doprajem aj ja :-)
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vyvoj nezastavite a zakaznici si vyziadali Glockove sachty vratane navstevy CZ delegace a ich extra poziadaviek ;-)


http://sa-vz-58.webnode.sk/fotogaleria/
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To predpazbie je uz krajsie. :)
Sa cinite. , drzim palce.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 189
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

s tou verziou na glockove zasobniky si ma potesil, ak vyjdu peniazky tak mi jedna takato kraska bude v priebehu roka hovorit pane :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prislusenstvo sa pripravuje a bude dostupne na jar ako i vacsie mnozstvo zbrani pripravenych ihned k odberu, pokial nebudu specialne poziadavky zo strany zakaznika.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Neuvazujete nad nejakym keyhole systemom na bocne railove panely? Bolo by to lacnejsie na vyrobu a ponuklo lepsiu modularitu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nemozes chciet vsetko a hned :-)
I tie najlepsie predpazbia sa vyvijali desiatky rokov do sucasnej podoby.
http://www.youtube.com/watch?v=9xFRu5oWFtA
Ono i taka jednoducha diera ako vravis dokaze potrapit.
Treba to nahodit do CNC, potom vyrobit par skusobnych kusov, ktore ti nikto nezaplati a stale nemas zarucenu plnu funkcnost.
V tomto systeme ti i najmensia odchylka znemozni jeho pouzivanie a ona moze vzniknut i pri eloxovani, takze zatial sa produkuju kusy vid foto a do buducna porozmyslame.
Diky za postreh.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ten Gunexpert prototyp vo fotogalerii - to je predpazbie od Zendla?
Crta sa spolupraca s gunexpert.cz ? :) :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"