Mosin Nagant puška kal. 7,62x54R

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tu je diskusia trochu podobna tvojej otazke : http://www.horar.sk/index.php/diskusne- ... 09&catid=7


co sa tyka dlzky hlavne tak "moderne" modely mavaju standartne okolo 60cm takze tych 58 je viacmenej standart .... mosin je dedusko a vtedy to robili trochu inak :lol:
co sa mna tyka origanal lauf by som neskracoval ale vymenil za novy ... ale aj to je podla mna barbarsvo :twisted:
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

Pekný deň ,
ďakujem za odpoveď, asi nagantova hlaveň ostane tak ako je , ale mušku a cielnik aj tak dám preč. Teraz vyzerá takto:

Obrázok
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

Ďalšia fotka

Obrázok
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

Muška - cielnik je už preč

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pekná je, vidno, že si sa s ňou pohral. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kua a vraj sa s mosinkou neda...

http://www.youtube.com/watch?v=t2M1hC4c0tc
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

dodo: tvoja vlastna robota?
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

pažbu som prerobil sám, z Remingtonu 700 Varmint, trošku bolo treba šmirglovať ,rezať, vrtať, lepiť, ale dalo sa, mušku a cielnik som odstránil tiež sám, odrezal, pílnikom zhruba upravil, potom jemne pošmirgloval ,načiernil. Montáž na optiku a kluku záveru vyrobil-upravil puškár.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

chcem novy kusok do trezoru, len neviem, ktoru vybrat, 1891/30, 38 alebo 44? je medzi nimi nejaky prevratny rozdiel v presnosti, poruchovosti .... ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v dĺžke , dlhá sa nezmestí do každého trezora a krátka zasa viac kope
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

1891/30 mam a je super, lenze sa nezmesti do trzora, tak ju musim rozoberat na 2 casti.
Drevo zvlast a hlaven z puzdrom uzaveru zvlast. A take neustale rozoberanie ziadnej zbrani na presnosti neprida.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Nazdar.

U Mosina hlavne pozor na vojenske strelivo...pokial nemas zrovna snajpersku verziu, ktora tusim bola chromovana (to fakt nemam overene len som pocul:-) tak ak ces zachovat presnot to bud nestrielaj..alebo neutralizuj ihned po strelbe tusim dakym luhom, alebo roztokom jadroveho mydla..alebo aspon olejom balistoil..Korozívne zápalky su fakt svinstvo...

Otec mal jednu mosinku tak zo zaciatko 90 rokov..pouzival ju na polovacku,,tiez pekne spravena..paka ohnuta..vyrezavana orechova pazba vlastnej vyroby..celkom pekna..(myslim ze aj medved z nej dostal pri doprevadzani..daky ten jelen a kopa diviakov:-) ale vies ako je to u polovnikov..daco vystreli..zmokne v lese...nevycisti hned..proste hlaven doslova vypadala a presnost boal prec...(sietiace naboje na silvestra je ina kapitola:-)

a ozaj dlzka..tiez to bola povodne ta hovadne dlha verzia..ale ked ju puskar skracoval..tak asi cel ten kusok pouzit na daku pistol alebo co..tiez ju skratil az moc...ale nemyslim si ze by to niekedy bola daka super presna zbran..takze to co ostalo bolo presne vhodne na bezne polovanie..vlacenie po hustinach a podobne:-)

Miki.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3131
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

dirty.harry: ak chceš pôvodný stav bez zásahov choď do 1891/30, všetky 38 a 44 majú odvŕtané ústie, ak narazíš na nejakú s neodvŕtaným tak bude pravdepodobne vyšľahané, detto u 1891/30 treba poriadne skontrolovať, kvér môže mať vývrt naoko v poriadku a ústie môže byť poničené. Mužik kašlal pri čistení na predpisy, šúroval lauf spredu vyterákom tak že poničil ústie. Alebo potom odporúčam fína, boli s presnosťou aj kvalitou spracovania ďaleko pred ruskou produkciou.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

diki, skusim zajtra co je v ponuke, dnes som cestu vzdal pri zimaku a otocil som to na most (BA) :) kazdopadne cena je lakava..
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak dnes som podomacky "vypodlozenim"(nielen pruziny) konecne doladil spust odhadom nieco do kila mozno blizsie k 0,5 som zvedavy co mi "povie" zajtra terc ..... :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"