Problém s A-čkom, predvolanie na políciu

inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Spravne tak to ma byt a ked to Acko naozaj chce tak si zas za kolok rozsiri ... . Aj policajti potrebuju z niecoho ziť :D
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Cloveku co nosi od polovice devedesiatych rokov zbran, idu ponukat iba Bcko, chore co? Ten clovek vystrielal viac municie ako cele oddelenie zbrani dokopy aj so susednym okresom :lol:. Myslim, ze uz 10 rokov je dost dlha doba nato, aby sa drzitel "overil".
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

A co ma spolocne dlzka predosleho nosenia zbrane a pocet vystrielanych nabojov s aktualnym zdvovodnenim potreby nosenia, nedajboze spolahlivosti danej osoby.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nie nema to nic spolocne a tam je chyba. Pretoze nieje na mensej urovni (Jak so zrucnostou, skusenostami so zbranou) ako novopeceny drzitel ZP co prave dostal Acko, "len tak"
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ty si asi necital zakon, ze. Tiez dufam, ze chapes rozdiel medzi spolahlivostou, sposobilostou a kompetentnostou. Ak ano, tak zistis, ze tam vobec nie je chyba.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Gewehr: Asi si nepochopil pointu toho co som chcel povedat, nehladiac na zakon (Ktory umoznuje prave rôzne protichodne/nejednoznacne vyklady a vdaka tomu je tu tento topic/problem), je to v poriadku taketo silne subjektivne posudzovanie opodstatnenosti aktualnej potreby na nosenie zbrane a to hlavne zo strany PZ? Lebo ides zakladat zdruzenie a pripadas mi ako obhajca sucasneho nie moc feroveho stavu, kedy su zvyhodnovane urcite skupiny obyvatelstva.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ja som pointu toho co tvrdis pochopil. Ty ale asi nechces chapat pointu toho, co ti pisem ja, ze sposobilost nie je kompetentnost. To ze niekto vie narabat so zbranou a robil to x rokov dozadu je nutna, nie vsak postacujuca podmienka (a zakonna uz vobec nie) aby bol vyhlaseny za sposobileho na pridelenie nejakeho opravnenia, ktore je zalozene na posudzovani sucasneho stavu ziadatela. To je elementarna logika fungovania prave toho tebou spominaneho "prava", nie obhajoba akehokolvek zakona.Chapeme?

Len tak na okraj. Ja sam mozem zalozit leda tak ohen. Zdruzenie nemoze zalozit jedna osoba, ale podla zakona ho zaklada pripravny vybor zlozeny minimalne z 3och osob, ten nas mal konkretne 7.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, právom sa rozhorčuješ, že je nonsens, aby držiteľ A-skupiny o ňu po 10 rokoch prišiel. OK, je to absolútne v súlade s platnou legislatívou, ale z racionálneho hľadiska je to nonsens. Raz ťa uznali za spôsobilého nosiť zbraň, prečo by ťa - ak si čistý ako ľalia a zdravý jak buk - mali odrazu pri vybavovaní administratívneho úkonu (lebo výmena ZP po 10 rokoch nie je ničím iným) z ničoho nič neuznať za spôsobilého? :evil:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jack: Si ma predbehol, lepsie by som to nenapisal.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Trocha si to chlapci mýlite. Toto nie je lénne právo, nie je doživotné. Ak pominie dôvod, ktorý si uviedol a zdokladoval ako zdôvodnenie k oprávneniu nosiť zbraň, tak ti holt toto oprávnenie odoberú. A máš to šľastie, že až pri najbližšej výmene ZP a nie hneď ako pominulo. To je realita zákona, ktorá, povedzme si, má svoju logiku aj keď sa s konkrétnymi kritériami dá nesúhlasiť.
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

Prečítal som to len zbežne, ale sa mi zdá že 83Sajmon je môj človek. :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Gewehr, sám pletieš rôzne veci dohromady. V prvom rade, nik nehovorí o doživotnom práve. Rovnako nik nespomína situáciu, keď pominie dôvod. To je variant, s ktorým si prišiel, aby si vzápätí mylne uviedol, že je šťastie, že ti A-skupinu odoberú až pri výmene ZP. Keď už, tak to nie je šťastie, ale diletantstvo z tvojej strany, pretože ak dôvod pominie, podľa zákona by si to mal sám bezodkladne hlásiť.
Príklad, tak ako ho uviedol Cobra, sme tu viacerí pochopili tak, že žiadny dôvod nepominul, že neprišlo k žiadnej zmene hodnej, aby bola pri posudzovaní žiadosti braná na zreteľ. V takom prípade je nonsens zbaviť niekoho práva nosiť zbraň. A je zvláštne, že chceš obhajovať práva držiteľov ZP (teda aj A-skupiny), ale zároveň toto nepovažuješ za problém, ale zaujímaš opačné stanovisko. Ale OK, máš právo na svoj názor, ktorý si tu prezentoval.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Podla mna sa vsetko zbitocne ztazuje a demonizuje.
Mame demokraciu,takze ak splnam zakonne podmienky, naucim sa na test
a mam zaujem, nemal by byt problem pripustit cloveka ku skuskam a dat mu ZP hoci aj A.
Len by som tam dal ako na vodicaku zopar hodin z instruktorom na strelnici
a potom na nej aj pedviest bezpecnu manipulaciu zo zbranou vratane strelieb.
A ozaj nechapem ludi co lamentuju: naco mu to len bude. Chce, spravy skusky
tak nech ma. Kurna sak pocas vojny sme mali pri sebe zbrani a stovky nabojou denne
a nic sa nestalo. Vecsinou slo o automalicke zbrane a casto sme mali v rukach
aj trhaviny a granaty a to sme boli mlade ucha, skorej nevybureny mladici
ako rozumne uvazujuci muzi. Teraz ked mam 30, zakladam si rodinu,lizujem auto,
davam dokopy barak mi tvrdia ze na nosenie by som nemal mat zbrojak.
Lebo mozem z nerozvaznosti niekomu ublizit. To mi povedali ked som
predlzoval ZP a chceli mi vziat skupinu A a dat miesto nej B.
Nastastie si ma ale vsimla slecna co mi davala nakupka a ta sa ma zastala a tak
mi nechali A. No musela im vysvetlit ze som bol vzdy slusny, zodpovedny
a ze po zmenach zakona som sa tam vzdy zastavil na prkonzultovanie
novych clankou. To uz ma spoznali aj dalsie dve a postavili sa pred sefom za mna.
A teraz mi povedzte ci to nieje smiesne. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Skôr smutné.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Ja napriklad chcem ZP z troch dovodov
1.Chcem ho jednoducho mat,mat pocit ze som nieco skusil,ze som uspel v niecom na co nemaju vsetci odvahu
2.Pre ochranu mojej osoby a majetku.Pracujem na vratnici,samozrejme ze nocne smeny.Sam v celom objekte,teda ak neratam psa.
3.Je to uz nejaka doba co sa zaujimam o sukromnu bezpecnost,bezpecnostne sluzby,som drzitelom preukazu odbornej sposobilosti a chcel by som sa uchadzat o miesto v sukromnej bezpecnostnej sluzbe.Dovolim si tvrdit ze pri prevoze penazi je zbran nevyhnutnost.
Je mi jasne ze byt drzitelom ZP a hlavne strelnej zbrane je obrovska zodpovednost.A kazdy kto ziada o skupinu A by si toho mal byt vedomi.A tak zelam vsetkym ziadatelom,ako aj sebe vela stastia a pochopenia zo strany policie pri posudzovani ziadosti. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"