Potraviny

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

a este skor ked je hladny.

myslim, ozajstne velmi hladny.
friendly_borg

Príspevok od používateľa friendly_borg »

potraviny a shtf ..... film Food Inc.

http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

3500korun napísal:No výborne...
... je najlepší na svete...maximálne zužitkovanie svalmi...nič sa nevyrovné produktu XY...obsahuje vysoké percento BCAA, ktoré sú navyše v peptidovej väzbe, čo zaručuje ich najvyššie využitie...
Dojčenské umelé mlieka sú za skoro polovičnú cenu, a myslím, že spĺňajú trocha vyššie štandardy + sú aj pre alergikov. Ešte si vybrať nejaké s najoptimálnejším zastúpením v obsahu, alebo to pomiešať s vločkami.
Zrovnavas dva rozdielne produkty. Vo vyrobku pre sportovcov je ultrafiltrat srvatkovej bielkoviny. Jeho energeticka hodnota je oproti sunaru mala. Obsahuje vsak 80 a viac percent bielkovin, ktore by sa mali rychlo a bez problemov stravit.
Myslim, ze Sunar je skor len trochu vycistene instantizovane mlieko a s jeho travenim moze byt problem. Neviem, nepoznam ...

Inak v Lidli je akcia na Svinskoje Mjaso znacky Oldenhauser. Jedina chemia su tam dusitanove soli. Zajtra ochutnam.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Rudo napísal:...Inak v Lidli je akcia na Svinskoje Mjaso znacky Oldenhauser. Jedina chemia su tam dusitanove soli. Zajtra ochutnam.
S uhorkou a chlebom výborné. Ale dá sa z neho urobiť napr. aj pomazánka : http://www.toprecepty.cz/recept/23984-p ... -s-vejcem/
http://www.toprecepty.cz/recept/4645-po ... -konzervy/

U nás v Lidli som ho vykúpil :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja sa vrátim ešte k OT téme, "Kvalita mäsa a výrobkov".

Teraz sa trochu motám okolo tohoto priemyslu, a poviem vám, vôbec sa nemusíte strachovať. Viac ako 90% bravčového mäsa dnes dovážame. Či už spracovaného, alebo živého. Sused vlastní kamion, na prepravu živých zvierat, ktorý je jediný široko daleko. A uvažuje o predaji, lebo na okolí už nemá čo prevážať.

Prasatá vo veľkochovoch sú dnes chované na "rýchlych " zmeskách. Ktorých zloženie by som rád zistil. Ale vraj sú veľmi slané, zvieratá moc pijú, a tým je aj mäso vodnaté.

Ak by niekto chcel teda naozaj kvalitné mäso, tak by mal prekonať lenivosť, a lakomosť, a kúpiť si nejaké prasiatko z domáceho chovu. Uplne najlepšie by bolo zháňať Mangalicu, alebo vietnamča. Tieto sa chovajú prevážne na paši, ako ovce, takže mäso je kvalitou uplne niekde inde. Ja by som pre to chcel čoskoro chovať už svoje.

Mäso v konzerve môže byť naozaj menej nasiaknuté chémiou, ako iné výrobky s nižšou trvanlivosťou. Lebo sterilizácia chémiu nepotrebuje.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:33, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

My chováme ošípané, ak chceš môžem ti odfotiť zloženie tej zmesky čo sa im dáva.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

maclos, a používate tie zmesky z veľkochovov? Tak daj, do PM.

Bum, neviem, prečo by to bol hnus. Ale je to tukové staromaďarské plemeno. Takže mnoho ludí je sklamaných, že to nie je ako z ochpodu.
Tuk z mangalice je akurát vraj bez toho nezdravého cholesterolu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Som si myslel. :lol: Lebo si choval ako bežné prasa. Mangalica sa dá chovať práve na paši, ako ovca. Okrem toho zožere všetko, ako ostatné prasce. A vyrastie v pohode aj na 300kg. Ale rastie dlhšie. Znesie aj nepriaznivé počasie. Taká outdor sviňa. :)
Zatial som jedol len klobásky z mangalice. A boli výborné.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Pani, nehccem sa Vas dotknut, ale akorat minule som sa s Zoidbergom smial prave na tejto "chutovej subjektivite". Som zakupil par sackov beef jerky, tak sme so Zoidom ochutnali a konstatovali, ze nam to vobec nechuti :)
Dalej sme tak rozmyslali, ze co potom jedavaju poniektori foristi bezne, ked tieto beef jerky su pre nich pochutka ? :lol:

Este k tym prasatam, myslim, ze to bolo v tej znamej knihe o preziti a taktike "vlkodlak", ze pocas vojny v Juhoslavii, jedli domace prasce aj ludske mrtvoly, je to realne ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:32, upravené celkom 1 krát.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Ja som, prasiatko môže zožrať presne také veci, ako ty. Je to všežravec. Nechcem tu teda byť za hovado, ale ak mu pekne naporcuješ suseda, bude mať radosť väčšiu ako zo žaluďov ;)

Tie sušené mäská od Jerky mne náhodou chutili a veľmi :) Ako si mal možnosť vidieť, kuchyňu mám celkom normálnu... Lenže trvanlivosť beef jerky je mizerná. Pár mesiacov, ak sa nemýlim.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Ja som
v pripade nudze ti kremeše nikto nenapecie :lol:
no aspon bude o jednu-dve hrozby menej ,ked nebudete jest :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"