Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Leda tak v relacii "Snivajte s nami".....jednak,ze mas max. 1-2 sekundy pri bezprostrednom kontakte a to musis este tasit a nie zaklakavat a saskovat. Co je to dostatocne daleko? 50 metrov? Chcem vidiet na vlastne kukadla,ako sa trafis do koncatiny zvierata,ktore sa k tebe vlecie rychlostou tak ca. 45-50km/h event. o kusok viac, pokial je to na smrt nasrane/vystrasene.
Co sa tyka tej rychlosti pohybu,videl som x-postrelenych diviakov,ktori mali pre/odstrelenu prednu nohu a tomu tempu by sa jeden divil. A to po zasahoch niecim,co ma kvapku viac rychlosti a energie nez 9L.
Takze na podobne experimenty by som sa nespoliehal,jedine tak od klavesnice.
V reale ak sa podari vytasit a aspon zhruba namierit,tak palit kym sa to da a podla moznosti na istotu,cize do zony s najvacsou plochou. Nie odstrelovat pazuriky na labach.... :roll: :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hmm, medveda, v klaku, do koncatin... myslim ze by bolo o jedneho drzitela polovneho listka menej... si spominam tak pred 2mi tyzdami davali na STV dokument o tom ako medved napadol polovnika, ten len isiel po ceste, odrazu zbadal tlamu, labu, vykrik a zbytok dokumentu bol o tom, ako mu davali naspat tvar...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

michael napísal:Touto problematikou sa zaoberam uz dost dlho a dospel som k tomu ze najlepsi zastavovaci ucinok na zviera je strelba na koncatiny! Pokial je zviera(maco...) dostatocne daleko a bezi po styroch a vy (najlepsie v klaku) stihnete vypalit aspon 5 ran tak urcite trafite aspon jednu koncatinu. Zviera strati rychl. na priblizne 1/2 a vy si mozete dat naskok a potom to dokoncit. Ale ozaj "dokoncit" pretoze ak nechate zviera trapit niekolko hod. a niekto vas bonzne tak budete mat pekne opletacky so zakonom... Na koncatinu urcite staci aj 9mm.
sice normalne necitujem, ale toto treba uchovat pre buduce generacie.

toto je najepickejsi prispevok na tomto fore a ako taky si zasluzi odmenu .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

K tomu Michaelovmu príspevku sa dá povedať len jedno: v lete treba piť veľa veľa tekutín a strániť sa ostrého slnka, lebo úpal hrozí na každom kroku.
:lol:
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Páni, ale veď on sa danou problematikou zaoberá už dosť dlho ...
By som rád vedel, koľkým medveďom už postrelil labu, zmeral rýchlosť behu pred zásahom a po zásahu do laby, zaujímalo by ma, či zistil, či je lepšie trafiť prednú alebo zadnú labu, či je rozdiel, keď je medveď lavák, pravák a hlavne, na akej www stránke nájdem tento simulátor behu pred medveďom.
A teraz vážne. Osobne si myslím, že keby bolo nutné použiť moju devinu napáskovanú 16 poloplášťami proti medveďovi, tak by som sa asi snažil trafiť ho na hlavu. Ak by nebola možnosť istého zásahu na hlavu, tak si myslím, ako tu už pred mňou napísali, že by bolo nutné trafiť ho "niekam - hocikam" čo najväčším počtom zásohov z možných 16 výstrelov, čo mám nabitých.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

... No, v prvom rade by som sa posral keby maco utekal proti mne a na sranie by som mal asi tak jeden a pol sekundy a v druhom rade by som z infarktoval...a keby ma uz maco nechal tak a jebkal by na mna, tak az potom by som nasmatral po zbrani a to len preto aby som sa prezvedcil ci ma maco nahodov neodzbrojil a nezobral si moj kver ako suvenir z vyhrateho boja.
Michael to fakt nemas nic ine na praci, iba rozmyslat nad ko*otinami kde je najlepsie trafit maca??? Alebo si myslis ze ty budes mat cas, vobec nieco si uvedomit? :shock: No s tebou sa bat do lesa naozaj chodit nebudem.... :roll:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Perfektne videa o zvieratkach:

suboj cierneho pantera s anakondou, typnite si dopredu kto vyhral
http://www.youtube.com/watch?v=DJmP_MBuD7w&NR=1

suboj cierneho pantera s kajmanom, typnite si dopredu kto vyhral
http://www.youtube.com/watch?v=YVjh02Rm ... re=related

na zaver vychova mladeho zaklinaca hadov
http://www.youtube.com/watch?v=OrAL-SG- ... re=related
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked zbadate maca je najlepsie ostat stat, alebo pokojne ustupovat, za ziadnych okolnosti neutekat!!! Niekedy pomoze aj varovny vystrel, lebo sa zlakne (Ale to by som pouzil az by hrozilo bezprostredne nebezpecenstvo, ked uz na mna uteka, no a dalsie strely by uz smerovali iba na neho). Ja uz som stretol medveda na turistike vo Velkej Fatre, ale chvalabohu kazdy sme si sli svojou cestou :), ale poviem vam, ze adrenalin vyskoci na taku hodnotu, az sa iskri pred ocami :D, ale mozno sa on viac bal mna, ako ja jeho :lol:. Medvede aj diviaky utocia vacsinou ked su uz postrelene, alebo ked sa nechtiac dostanete do priamky mädzi samicu a mlada, malokedy sa stane, ze by len tak napadli cloveka. Strielat? Zalezi od situacie, ale budete radi, ked vôbec vytasite. A ked uz strielat, tak na jeho siluetu komora/hlava, lebo rozhodne nebudete mat cas mierit na nohy, to je podla mna blbost.

http://www.youtube.com/watch?v=mFSw-J3lVqE
http://www.youtube.com/watch?v=rbAsvMH9vzo
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Mam rad tieto teoreticke debaty, inak podla nickov co poznam, az niekto z vas sttrene ozajstneho medveda a zacne po nom strielat, tak si hladajte dobreho pravnika.... Bratislavska ZOO to len tak nenecha. :lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

luke
dobre ,ze si to uchoval,autor to stihol scenzurovat.
:lol:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

gewehr az teraz mi dobehlo, ze vlastne ide o strielanie na medveda v klietke 2X2 metre v ZOO, ved sa mi ten jeden prispevok s tymi instrukciami zdal podozrivy. Treba situaciu opisat presnejsie :-)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Obrázok

na koncatiny, vravel som na koncatiny...

Obrázok
Naposledy upravil/-a gewehr v 07 Júl 2009, 19:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

:lol:
infallible_proskuriakova

Príspevok od používateľa infallible_proskuriakova »

Chlapi uz serte na na tie "koncatiny". Dotycny to mozno tak vazne asi nemyslel a ciastocne mal aj pravdu. Musite uznat, ze z medicinskeho hladiska ak trafite zviera nejakym poloplastom do kosti koncatiny tak ho to urcite viac paralizuje(co sa tyka behu) ako strela na rebrovu kost. -ale to ozaj len teoreticky(aspon podla mna). V reale by zrejme clovek dostal taky sok, ze by zabudol ako sa vola a nieto este pouzit zbran a keby mu aj zvieratko povie aby vytasil ten "kolt" tak zrejme by som strielal hocikam - ked aj do ucha :lol:
Ukoncime uz tuto temu a radsej prejdite na nieco realne.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

gewehr
Obrázok
na koncatiny, vravel som na koncatiny...
OT No dobre , ale ktorého .... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"