Potencionálne nebezpečenstvo po úprave na semi-auto

sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

chalani, sa to tu zvrháva, riešme tu technickú stránku veci a nie politiku. Alebo tu niekomu ešte chýba procedúra prehliadok už upravených a predaných zbraní niekde na KEUčku a dodatočné úpravy na náklady majiteľa? Serieme si tu do vlastného hniezda podobne ako pri uložení zbraní podľa zákona. Takže klídek, bavme sa tu o pružinkách a kolíčkoch ale neriešte tu verejne k****** kto ako upravil čo komu a ako sa to dá alebo nedá upraviť na full auto a podobne. Poškodíme tým hlavne nás majiteľov zbraní.

Apropo ani toho puškára by možno nemali púšťať medzi ľudí.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

snypo: ja to vobec nepovazujem za zarazajuce, ze je aj taka uprava. Ak to ma byt bezpecne tak radsej taka. Kazdy drzitel zbrane si je vedomi co moze a co nemoze a preto polemizovat o pohnutkach prerabania legalne drzanej semi gulovnice na automat je podla mna zbytocne a scestne. Totizto, ked som si kupoval moju kosu u mna bola dolezita spominana uprava a mojim jedinym dovodom bola bezpecnost. Takze myslim, ze je to v poriadku a ostatnym doporucujem si pred kupou pozriet dnu a nasledne sa rozhodnut co a ako.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Mna to prekvapujej,ale ide o legalne drzane zbrane s papiermi,skuskami. Takze vsetko je ciste ako lalia. Osobne nepoznam nikoho kto si moze bez zavaznych zasahov upravit zbran na kat.A.
Tech. problem-nejake riesenie? Asi iba pouzivat strelivo vz.43 ze 8-)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja to otocim inac, mna zase prekvapuje, ze niekto odklepol upravu zbrane bez toho aby zohladnil bezpecnost. A dalsia vec ak niekto chce tak to aj tak spravi a je jedno aka uprava to bude, pretoze v principe kazda samonabijacia zbran sa da prerobit na automat. A poviem to este raz ja som rad, ze mam tu bezpecnejsiu variantu a je mi jedno, ci niekto z toho bude mat "bezsenne noci o o tom, ze co keby a ked". A moj osobny nazor na skusky je taky, ze vsetky tie ostatne upravy su na povazeni ci by mali prejst, kedze je nimi preukazatelne znizena spolahlivost zbrane a teda aj bezpecnost pri pouzivani.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Podľa informácie z KolArms nie je možné iniciovať zápalku kým záver nie je uzamknutý, lebo sa vyťahovač zachytí o dno nábojnice až keď je náboj v komore. Problém je ale v tom, že uzamykanie začína až v momente keď je náboj v komore. Pri nie práve ojedinelom jave keď je vyhodená nábojnica zachytená nosičom závorníka, je už závora v prednej polohe, teda náboj v komore, ale uzamykanie nie je dokončené. Ak by v takej situácii nastal výstrel, záver by bol odomknutý predčasne. Či by to malo za následok poškodenie zbrane alebo dokonca zranenie strelca, neviem, ale takéto vysvetlenie ma neupokojilo.

Pred časom napísal el_fuego333 v inej téme toto (dúfam, že sa nenahnevá, keď ho budem citovať):
el_fuego333 v téme [url=http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=139263#139263]Predam sa VZ58 170 E[/url] napísal:Cital som tu diskusiu o pravom zachyte. Podla mna neuzamknuty vystrel nehrozi. zavornik totiz dolahne a zavora zamkne skor, ako udernik vobec je schopny dosiahnut na "pichatko zapalky" v zavorniku. Overte si to. Bez pruzin otocte zbran hlavnou kolmo hore, pomaly zdvihajte nosic zavornika zo zadnej polohy a tlacte prstom udernik dopredu. Uvidite, ze dokial zavora uplne neuzamkne, udernik nedosiahne na "onditko zapalky", to sa vysunie zo zavornika az potom. Takze nemoze dost k neuzamknutemu vystrelu.
Tak som si to overil a je to tak. Kým záver nie je uzamknutý, úderník nedočiahne na zápalník. Skúste sa na to pozrieť. Vyberte nosič závorníka, závorník, závoru a úderník. Pri odomknutom stave je závorník fixovaný. Držte úderník v prednej polohe a začnite "uzamykanie", teda pomali posúvať závorník dozadu. Zápalník dosadne na úderník až keď sú uzamykacie ozuby úplne vysunuté.

Toto by malo zabrániť výstrelu keď ostane nábojnica zachytená nosičom závorníka.

Problém ale je, že po úplnom vysunutí uzamykacích ozubov je nosič ešte necelý centimeter pred dovretím. Ak by sa tam dostal nejaký predmet, tak by sa po výstrele skrátil pohyb nosiča kým začne odomykanie. Neviem aké následky by to malo, ale stále sme tam, že bez pravého záchytu môže nastať výstrel skôr než je nosič v prednej polohe aj keď je už záver uzamknutý.

Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "