CZ 75 P-07 DUTY

Bude tento model úspešnejší ako predchádzajúci služobný "plas?ák" od ?Z (100/110)?

Áno
78
66%
Nie
24
20%
Neviem
17
14%
 
Celkom hlasov: 119

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

jari, zlyhal
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...a blýska sa na lepšie časy! :wink:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Pridam ja svoj nazor na tuto zbran. Dnes som bol s kolegom v Colte a prevetrali sme jeho Dutynu. Dali sme dokopy 150 nabojov a na velku spokojnost zadrzka ziadna nebola. Z toho bolo 100 MFS a 50 prebijanych Aresakov.

Uchop je pre mna pohodlny, som zvyknuty na svoju k100, a toto mi nerobilo ziadny problem.

Spust je ina ako na k100, v SA ma maly odpor ktory jemne narasta a necitit v ktorom bode pride vystrel. Zo svojej pistole som zvyknuty na ten bod, v ktorom viem ze bude odpaleny naboj. Tento spustak mi tiez nerobil problem, triafal som sa velmi dobre. Spustaku by som vytkol jedine dlhsi reset, je asi tak 2-3x dlhsi ako na k100, na pripadne IPSC by to chcelo skratit.

Terc sme mali za druhymi svetlami, co je ak si dobre pametam okolo 11 metrov. Sustrel s aresakmi som mal na tuto vzdialenost priemerne na 6-7 cm, sem tam mi nieco uletelo, a podaril sa aj sustrel cca 2cm. Kolega je beginner, trochu strhava, ale grupy mal plus minus pokope nalavo dole (8. hodina) od bodu kam mieril.

Z mojho pohladu je to dobra a prijemna zbran, ako vravia v USA "very shootable".
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Mal som v ruke Duty signovanu "Made in Slovakia". Tiez sa vam stalo, ze ked silnejsie stlacite rukovat tak nejde do nej zasunut zasobnik? Mam vcelku dlhe prsty, ale pri pokuse o stlacenie vypustania zasobnika mi v tom branila blizko umiestnena poistka.

Neviem ci je to nejake specifikum iba tychto slovesnkych produktov alebo je to problem celkovej produkcie Duty. Prosim o nejake skusenosti inych ludi.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

gewehr napísal: Tiez sa vam stalo, ze ked silnejsie stlacite rukovat tak nejde do nej zasunut zasobnik?
Neviem ci je to nejake specifikum iba tychto slovesnkych produktov alebo je to problem celkovej produkcie Duty. Prosim o nejake skusenosti inych ludi.
prve serie PHANTOM-ov mali "problémy" z rámami ... pri silnejšom stisku "nevyhodilo" zásobník ani keď bol plne nabitý,len povysunulo.... v zime cca -4C po vystrieľaní prvého zásobníka a zasunutí ďalšieho ,ho nezachytil záchyt zásobníka a ten následne vypadol ....... takže z môjho pohľadu co sa týka plastového rámu sa duty(nedostatky plastového rámu) nejako extra "nevymyká" štandardu........ ani keď je made in slovakia
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak čitam,skusam, nič sa nedeje,stlacam rukovat, zasobnik do nej vkladam bez problemov,ani s vypustanim nieje problem.Teraz ku samotnej zbrani.Duty som kupil od elada,kamaratska cena :wink: Nakolko to bola zbran ktoru som chcel ako kazdu trocha testnut.Par mojich poznatkov,je to kus zlozeny v Elke Kremnica,neviem čo sa tu chysta!!!.Ako kazda zbran ma aj klady aj zapory.Začnem kritizovanym ramom.Ram vyzera ako airsoftka s ABS plastu,ale svoj učel plní,nemam ruky ako Jety takze mi v ruke sedi super,ma pekny vyrazny bobri chvost.Takzvane vlnenie ramu vznikalo na pravej strane kde zachyt zaveru prechadzal cez pruzinu kde zachyt drzi,pruzina trcala smerom ku zasobniku do otvoru v rame.Lenze tento model 2012,ma pruzinu skratenu a k vyduvaniu nedochadza.Zdrsnenie uchopovych ploch je dobre,zbran sa nešmika,zdrsnenie pred zachytom zaveru vyuziju len strelci s dlhšimi prstami.Osobne som videl a strielal na strelnici v Martine s Duty co mala podla udajov majitela cez 20tis ran,stale strielala aj ked som nič netrafil :roll:
Ram mala zduty ako zdochlina,bola rocnik 2010.Zasobniky idu vkladat bez problemov pri napaskovani 15nabojmi,ked dam 16 naboj tak musite mat dobre ranajky aby ste ho tam dali,vtedy ho treba riadne narvat do zbrane a ide.Vypustanie zasobnikov je taktiez bez problemove,v minulosti mali prve kusy problem, ze zasobnik len poskocil a nevypadol sam.Spustovy mechanizmus omega nemusi sadnut kazdemu,v DA rezime nakolko mam kratke prsty dočiahnem na spust bez problemov,dvojcinka je trosku tvrda ako napr.na shadowe,xcal.Spust je ale pekne prehnuta aby spustanie bolo prijemne.SA-jednocinny rezim je hladky bez drhnutia,az na konci tesne pred spustenim jemne citit ze uz ide kladivo dole.Spust ma odpor podla mojho odhadu 1,5kg.Reset je dost dlhy,mozno az do 1cm,nič pre rychlopalbu,ale da sa zvyknut.Zachyt zaveru klasa CZ.Vypustanie kladiva ide bez problemov,pekne skoci na prvy ozub,poistku som este nedaval-je v baleni.Zaver a hlaven su udajne nitridovanene,ale dana povrchovka je hlavne na zavery nachylna ku poskriabaniu.Ale vizualne zaver a hlaven hodnotim o triedu vyssie ako klasicke CZ.Niesu tam vyrazne hryzenia bobrom :lol: Po povrchu je pri strelbe na nabehu do komory a pri vyhadzovacom okienku vidiet oter nabojnic-mosadzi,nema to ziadny vplyv na funkcnost.Na zavery mi značne chyba moznost zbran obtahovat za prednu cast zaveru,duty to ma skosene,takze natahovat jedine za uchopove drazky v zadu.Samotne natahovanie vyzaduje dost velku silu,myslim si ze ženske pohlavie bude mat dost velke probelemy.Odporucal by som dat slabsiu vratnu pruzinu,skusane zbran funguje aj s pruzinou kratsou a slabsou.Original mieridal ako uz bolo kritizovane vsade su katastrofa,biedny plast a tam sa asi czub snazila usetrit.Ale este ze kamos elado dal na nu origos doplnok ocelove svetlovodne za 60e :wink: Snimi je to parada,aj esteteticky aj presnost je vyborna.Samotna strelba je prijemna a na danu zbran,velkost kompakt a hlaven 95mm presna.Zbran skace oproti inym zbraniam v danej kategorii menej,aspon u mna som mal take vnimanie.Moze to byt sposobne ze zbran viac zakmnem v rukach oboma rukami.Strelba na 15-25 je ked si da strelec naozaj zalezat a ma uz niečo odstrielane do 5cm rozptylu.Dutine moc nechutia slabe navazky nabojov,prebijance co bezne pouzivam v xcal, tam zaverom ani nehnu!Nabojnica ostane dnu v komore.Na zaver snad len tolko ze,dana pistolka je primarne určena na sluzbu,da sa snej aj pekne zabuchat,bude v ruke sediet aj zenam,je spolahliva a ten kto nechce iny plastak ma moznost dalsej volby.Ako je uz ale zname cz je znama tým co kus to original,obcas treba trafit na dobry kus.Na nosenie je vyborna tomu,kto je vacsi chlap,lebo zbran je dost široka,ale zas existuju rozne tasky cez plece.Do podrobna co som tu vynechal ze zbran ma bolkaciu zapalniku,aky ma vytahovač sa mi uz pisat nechce.Tak zatial aspon takto,ale pozeram ze sa dam asi na pisanie romanov :roll: S pozdravom Balistik :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

elado napísal:a si tú duty aj držal v ruke, keď ju porovnávaš s phantomom?
no keďže CZ nieje na SK taka exotická značka ako UZI a pod. ,dostala sa mi do rúk aj Duty takže odpoveď je : áno držal,aj strieľal (cca 500ran)......

mne sa uvedená závada čo uvádza gewehr neprejavila,pointa môjho príspevku bola v tom že uvedene nedostatky rámov, sa pri určitých "okolnostiach a sériach" môžu stat a pred kúpou ju treba vyskúšať.....
tot vsjo

apropo na novších modeloch Phantomv sa uvedene závady nevyskytujú
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"