Makarov PM

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

MarekZ napísal:Nasiel som na strelectvi.cz celkom zaujimavy priklad vyuzitia tejto zbrane http://www.strelectvi.cz/forum/userpix/ ... irat_1.jpg :)
Skúšal som to, ale žiaľ nejde to! :roll: Klasický otvárak je lepší :D .
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zajtra idem pre noveho Makarova,kua už sa tešim ako ho prevetram.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Balistik

Vopred blahoželám a dúfam, že natrafíš na pekný kúsok ešte zo sovietskej produkcie. Tie sú totiž kvalitnejšie ako postsovietska výroba. Dočítal som sa to na makarov.com.

Určite daj report o prvých dojmoch. Som presvedčený, že budú pozitívne. :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Panzer-Tak po dlhej dobe davania penazi do kopy som sa odhodlal,je kupeny v GP,ročnik 83,je funglovka uloženka,vyzera že asi rus,spracovanie super lepšie ako CZ,hlaven ako krištal,buchol som len nejaku dvacku a prekvapila ma super presnosť až na tvrdu spušť,ale aj tu pomaly rozbehavam.Ako si pisal v ZP napisany všetko makarov,presnost na cca 15m tak povediac jednou dierou až som neveril.Už sa neviem dočkať aby som ho cez tyžden riadne prevetral,lebo vikend makam :cry: Ešte take puzdro ake maš by sa my hodilo,pošli mi kontakt dakujem :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BALISTIK

Tak to máme bratov :D. Ja mám tiež rok výroby 1983 a ak je ten tvoj Rus tak by mal mať pred rokom výroby vyrazený trojuholník v kruhu predelený zvisle čiarkou.

Puzdro som objednával v internetovom obchode u Falca na ich stránke. Konkrétne tu: http://www.falco.sk/e-obchod/1-puzdra-n ... ve-puzdra/

Je to puzdro č. 34 (Púzdro tvarované). Pri objednávke len napíšeš farbu a to, že je to na pištoľ Makarov. Do dvoch týždňov máš puzdro doma.

Ad spúšť. Ja som si dal svojho maka ihneď trochu doladiť (teda vyleštiť trecie plochy) a preto som dnes v oboch režimoch (SA/DA) spokojný.

Som rád, že ti zbraň sedí a že si spokojný s jej presnosťou.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3111
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Panzer: trojuholník s šípom je značka fabriky Iževsk, razili to všade od 1928 roku. Trojuholník s čiarkou môže byť modernizovaná značka.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to R

Môže byť. Moja značka je tá uprostred.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Aj ja mam tu značku uprostred,takže starý dobrý Soviet :lol: čo sa týka uchopu ja zas ruku ako slon nemám tak ako keby bol pre mna robený :wink: To puzdro si hned ked budem mať volno objednam dik.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Takže dnes sa chystam na prevetranie mojho noveho milačika,mam kupenych 50ks Ruskych Barnaulov,50-ZVS -Holding,50-stare vychodonemecke celoplašte.Zatial som skusil priebojnosť do smrekoveho klata pozdlž išli cca 18 aš 20cm do hlbky s 1m-vzdialenosti,na podcenovany Rusky naboj ma to velmi prekvapilo a ešte aj tvar strely je oblý :shock: Po skuške na strelnici dam vedieť :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dnes som si konečne našiel čas zajst na strelnicu a odskušať Makarova,vypalil som 150ks nabojov bez jedinej zavady,strielal som na IPSC terče a na 15m som sa udržal v zamernom bode v rozptyle do 10cm,na novu zbran,spušt a jej určenie vyborne.Dal som skusiť kolegovi on nastrielal skoro tak isto až sa divil :shock: Dalej som skusil na 25m a s 8-ran tak 5ran bolo do cca 12cm,tie zvyšne mierne na kraji alfy na IPSC terči,na staru armadnu zbran, jej mieridla som nadmieru spokojny.Naboje Barnaul vykazovali najlepšie zoskupenia aj kopanec,stare vychodonemecke šli tiež vyborne,najhoršie sa my zdali ZVS-Holding aj rozptyl a slaba rana nemalo to grady.Co na zaver iba to že som sa nesklamal a mam malu,spratnu učinnu zbran na nosenie a ten kto ma zaujem aj o kus historie tak vrelo odporučam :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BALISTIK

Nemáš možnosť nafotiť tie ruské Barnauly? Rád by som ich vyskúšal. Kde si ich kupoval a za koľko? Ja mám v zásobníku naládovaných 8 Považských + jeden v hlavni. Rusko-nemecké oceľové nábojnice veľmi nemusím, pretože pri tých dosť trpí vyhadzovač. Ale ak sú výkonnejšie ako slováci tak prestanem šetriť vyťahovač a naládujem naše :D.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Panzer-co sa tyka fotiek tak do takych veci som antitalent.Barnauly som kupil v Martine na strelnici objekt 23,majitel p.Vejnar ak chceš viem ti poslať na neho mobil,staly 6sk kus nabojnicu maju ocelovu ošetrenu nejakym tombakom,zapalka berdan,strela zalakovana červenym lakom,ZVS-Holding ma po 7sk,stare vojenske po 5sk,daju sa zohnať aj v inych cenach ale musel som :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BALISTIK

Vďaka. ZVS má trochu drahé, ja ich v PO kupujem po 5,50- Sk (0,18 Eur). Zatiaľ zostanem pri nich. Aj tak je podstatné dobre trafiť. Výkon je až na druhom mieste :D.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Inak prislusnici zboru vezenskej a justicnej straze v BA, co maju ako sluzobnu zbran Makarona, dost na neho nadavaju :lol: , ale to je aj hlavne o udrzbe, to len taka pikoska... :D
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Príslušníci ZVaJS na 100% nemajú vo výzbroji pištole Makarov PM.

Môžu byť vyzbrojení pištoľami ČZ vz. 82 kal. 9mm Makarov, ktoré sa zvyknú zjednodušene označovať podľa kalibru ako makarovy. Rovnako tak sa ČZ 75 medzi niektorými policajtmi hovorovo označujú ako parabely, pretože sú kal. 9mm Para.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"